stare odzysk surowców jak WEEE

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
elekaj34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/10/07, 11:23
Lokalizacja: Montpellier
x 1

stare odzysk surowców jak WEEE




przez elekaj34 » 01/12/08, 13:28

Witam,

Kupiłem drukarkę laserową kilka lat temu, ale się zepsuła ... więc nie jest już objęty gwarancją.

Ocena naprawy jest wygórowana. Sam próbowałem naprawić bestię, ale bezskutecznie.

Zrezygnowałem więc (również z potrzeby) z zakupem drukarki. Ale kiedy powiedziałem sprzedającemu, żeby odebrał moje (zepsuty), odmówił mi powiedzenia, że ​​to nie jest jego „praca” (nadal naliczył mi podatek ekologiczny od nowego)

Czy ta osoba ma prawo odmówić zwrotu mojego starego sprzętu?

Kolejne pytanie, bardziej ogólne, czy profesjonaliści powinni odzyskać używany (lub zepsuty) sprzęt, nawet jeśli nie kupimy mu żadnego sprzętu?

Wreszcie skontaktowałem się z centrum recyklingu, które mogą odebrać mój sprzęt, ale za opłatą: /

Dziękuję za pomoc
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 01/12/08, 13:32

Uważam, że są zobowiązani do wznowienia ... w granicach określonych kwot ... Na przykład: wyobrażam sobie, że musi to być powiązane z ilością zebranej ekotaksy. Niezależny asembler zbierze mniej niż duży obszar.

W każdym razie jest to proste, musisz mu tylko powiedzieć: albo mi to zabierzesz, albo zobaczę gdzie indziej ...

To powinno działać :)

Wreszcie skontaktowałem się z centrum recyklingu, które mogą odebrać mój sprzęt, ale za opłatą: /


Hu? To oszustwo, jeśli zaoferują ci to jako osoba fizyczna! Podatki i inne podatki są precyzyjnie tworzone w celu ich finansowania ...

Oto kolejny temat, który powinien Cię zainteresować: https://www.econologie.com/forums/traitement ... t5617.html

Czytając, nie możemy powiedzieć, że „system” nie zachęca do dzikiego depozytu !! : Evil:
0 x
elekaj34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/10/07, 11:23
Lokalizacja: Montpellier
x 1




przez elekaj34 » 01/12/08, 14:16

ok dziękuję

Telefonując do centrum leczenia, pomyśleli (lub chcieli uwierzyć), że jestem pudełkiem. W rzeczywistości nie współpracują z osobami, ale z firmami (ponieważ zbierają ekotaksję).

Odpowiedzieli, że bez względu na to, czy kupić sprzęt, sprzedawca musi odebrać stary sprzęt.

Jeszcze raz dziękuję za informację;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 01/12/08, 14:26

Ach tutaj wolę to!

Aby odzyskać siły, idź zobaczyć karuzelę zamiast niezależnego ... prawdopodobnie będziesz mieć więcej szans ...

Innymi słowy: kupujesz nowy od małego i otrzymujesz go od dużego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 01/12/08, 19:04

Prawo europejskie wymaga zwrotu sprzętu!

Osobiście, mały czy duży sprzedawca, który wyśle ​​mnie na spacer, usłyszy dzwonek dzwonu.

Zrobiłbym mu nawet małą wkładkę do magazynu Test-Achat : Evil:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 63