Gniazdo pilota na podczerwień do telewizora, Hi-Fi ...

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 28/01/09, 14:56

Zależy co masz na listwie zasilającej czy to magnetofon, odtwarzacz DVD, krótko mówiąc coś związanego z telewizją: to ciekawe...
0 x
zagubiony breton
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 28/01/09, 14:30




przez zagubiony breton » 28/01/09, 15:02

to prawda, to zależy od tego, co na nim masz!
Chciałem tylko podać przykład.

W przeciwnym razie w przypadku najnowszych telewizorów zadaję sobie pytanie o realny zysk tego urządzenia! Poszperałem trochę i szybko znaleźliśmy pobór mocy w trybie czuwania w okolicach 0,5 W, a nawet 0,2 W.
Potem ogłoszono, jaka jest rzeczywistość, nie wiem.
ale jeśli to prawda, tego rodzaju produkt pojawia się nieco późno.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 28/01/09, 15:10

Tak, zgadzam się, ale to zależy od tego, co nazywasz najnowszymi... ponieważ wszystkie telewizory zdalnie sterowane (a więc mające 25–30 lat) mają energochłonne zegarki…

Najlepsza jest we wszystkich przypadkach listwa zasilająca z włącznikiem tego typu:
https://www.econologie.com/shop/multipri ... -p-60.html
0 x
zagubiony breton
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 28/01/09, 14:30




przez zagubiony breton » 28/01/09, 15:13

uch, trudno mi to złapać! dla mnie najnowszy telewizor koniecznie ma pilota.

o ile podałem link jako przykład.

http://www.sony.fr/product/t32-z-series ... alFeatures
0 x
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6




przez Olivier22 » 28/01/09, 15:35

tbpub napisał:Tyle że zwykle wiele gniazd nie jest dostępnych (na przykład za meblem). Nie widzę siebie z 2 lub 3 wieloma gniazdami (i gniazdami, które wychodzą) i widząc je obok moich mebli, tylko po to, aby je wyłączyć.
Rozwiązania „Sleep Killer” mogą nie być panaceum na konsumpcję, ale 5W zamiast 30W w każdym salonie zaczyna zmniejszać zużycie.
Dzień dobry.
+1
Zaglądanie pod szafkę komputera PC w celu wyłączenia listwy zasilającej jest dość kłopotliwe...

Christophe, przypominasz mi nauczyciela fizyki, który regularnie pisał do kanałów telewizyjnych, prosząc prezenterów pogody, aby przestali ogłaszać wiatr o prędkości 60 km. : Mrgreen: (To prawda, że ​​nie jest łatwo przejechać km przez godzina)

W zasadzie podoba mi się urządzenie typu standby-killer, co prawda zwraca się dość szybko w porównaniu do bezpośredniego połączenia. Oszczędność w porównaniu do listwy zasilającej z wyłącznikiem (którą naszym zdaniem warto co jakiś czas wyłączyć) jest bardziej dyskusyjna, zależy od użytkownika.
Na przykład w przypadku moich rodziców myślę, że zysk byłby znaczący... (Przyjeżdżam późno w nocy i zastaję telewizor w trybie czuwania, DVD włączone, nawet magnetowid też włączony... : Evil: Zdecydowanie mają twardą głowę)

Ale nie tylko telewizory i sprzęt HiFi mają tryb czuwania: w magazynie science&life przeczytałem, że wyłączony ekspres do kawy zużywał 18 W!!! (chyba wyrafinowany ekspres do kawy espresso) I oczywiście piekarniki itp., które mają wbudowany zegar.
Najprostszym sposobem na uniknięcie trybu czuwania, bez używania wielu nieporęcznych i brzydkich listew zasilających, jest umieszczenie wyłącznika na przewodzie zasilającym.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 30/01/09, 18:33

Olivier22 napisał:Ale nie tylko telewizory i sprzęt HiFi mają tryb czuwania: w magazynie science&life przeczytałem, że wyłączony ekspres do kawy zużywał 18 W!!! (chyba wyrafinowany ekspres do kawy espresso) I oczywiście piekarniki itp., które mają wbudowany zegar.
Najprostszym sposobem na uniknięcie trybu czuwania, bez używania wielu nieporęcznych i brzydkich listew zasilających, jest umieszczenie wyłącznika na przewodzie zasilającym.


To jest pewien problem. Jeżeli w ogłoszeniach pojawiają się dane (na szczęście jest to coraz częstsze), to czy są one weryfikowane?

Następnie są zegary. Jeśli odetniesz, będziesz musiał za każdym razem przeprogramować (więc zatrzymuję magnetowid, ale nie odłączam jego zasilania).

Ale zegarów nie należy mylić z zegarkami (a priori, bardziej zachłanny, jeśli wierzyć temu, co czytam na „staromodnych” telewizorach, które zużywają więcej w ciągu 2 godzin czuwania niż w ciągu 4 godzin oglądania)…

I zapominamy o wszystkich transformatorach, które są w domu i które „wyciekają”…! Czy policzyłeś liczbę transformatorów w domu? Kiedy będzie ujednolicone napięcie, z jednym blokiem transformatorowym w skrzynce elektrycznej i znormalizowanymi gniazdkami w domu??? Chyba nigdy, nikogo to nie interesuje! To mnie wkurza!!!
0 x
dem 1980
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/07/09, 11:07




przez dem 1980 » 29/07/09, 11:18

Uważam, że to urządzenie na papierze jest naprawdę ekstra.
Może być trochę drogi, ale jeśli pozwala na to, czego chcę, czemu nie.

Jeśli chodzi o historię kontroli rodzicielskiej poprzez ukrywanie pilota, to myślę, że to się nie sprawdzi, bo przycisk umieszczony na gnieździe jest oznaczony jako przełącznik ręczny. Więc nawet bez pilota, możesz go włączyć/wyłączyć.

Z drugiej strony chciałem go wykorzystać jako gniazdo zdalnego sterowania, ale z ogromną zaletą, a mianowicie możliwością umieszczenia czujnika tam, gdzie chcesz! Co jest niemożliwe (według mojej wiedzy) w przypadku wszystkich zwykłych systemów, w których czujnik umieszcza się w gniazdku, a więc często za meblem...

Jeśli dobrze rozumiem, pilot daje sygnał do gniazdka, że ​​musi przejść w tryb czuwania wtedy i tylko wtedy, gdy w ciągu minuty wszystkie urządzenia zostaną wyłączone (lub będą w stanie czuwania, łącznie zużywając mniej niż 30 W)?
Czyli jeśli pechowo suma sumy przekracza 30W z urządzeniami w trybie stand-by (lub np. z lampą, której nie wyłączyliśmy, ale którą też chcielibyśmy wyłączyć tą komendą), na koniec minuty odliczania, gniazdko nie wyłączy urządzeń (na dobre)??

Merci d'avance!
0 x
Super strona o turystyce i rozrywce w Twojej okolicy: http://www.tourisme-animation.fr/
rodymary
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/10/09, 12:37




przez rodymary » 17/10/09, 12:44

dem1980 napisał:.....Jeśli więc pechowo suma sumy przekracza 30W z urządzeniami w trybie stand-by (lub np. z lampą, której nie wyłączyliśmy, ale którą również chcielibyśmy wyłączyć tym poleceniem), na końcu minuty odliczania, gniazdko nie wyłączy urządzeń (na dobre)??

Witam,
To prawda i właśnie to się u mnie dzieje.
Właśnie dostałem tę skrzynkę, podłączam ją do gniazdka, do którego podłączony jest mój zestaw TV+TNT+DVD+HIFI... i nic, nic, box nie odcina prądu, bo mam..... 34w w trybie gotowości.....
Zastanawiałem się, czy nie byłoby możliwości zwiększenia tego limitu z 30 W do 40 lub 50 W...?
Uwaga dla inżynierów elektroników, czy jest to wykonalne?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 17/10/09, 19:55

Rodymary napisała:Witam,
To prawda i właśnie to się u mnie dzieje.
Właśnie dostałem tę skrzynkę, podłączam ją do gniazdka, do którego podłączony jest mój zestaw TV+TNT+DVD+HIFI... i nic, nic, box nie odcina prądu, bo mam..... 34w w trybie gotowości.....
Zastanawiałem się, czy nie byłoby możliwości zwiększenia tego limitu z 30 W do 40 lub 50 W...?
Uwaga dla inżynierów elektroników, czy jest to wykonalne?


Witamy rodymary w Ekonologii!

Prawdopodobnie jest to możliwe, ale bez schematu będzie bardzo trudno Ci pomóc.

Jeśli masz zdjęcie wnętrza, to też może być pomocne, jeśli nie, zawsze możesz kupić drugie.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130