Jak zainstalować system Linux Ubuntu i Kubuntu 8.10?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 06/11/09, 14:56

Christophe napisał:
lejustemilieu napisał:Witam serdecznie Neuronyk,
Zawsze jest to proste, gdy się wie : Chichot:


Cóż, jeszcze nie skończył: musi jeszcze zidentyfikować CD-Rom : Chichot: hej, tak, Linux to zupełnie inny świat… w porównaniu do logiki systemu Windows…

Ale jest to o wiele bardziej „przejrzysty” Linux!



Hm… mistrzu, pomysł podsunął mi znakomity mistrz Targol, który jako profesjonalista wykorzystuje ten proces do dbania o komputery PC, gdy jest w pracy lub odwiedza…


miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79366
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/11/09, 14:58

Ok, ale na DVD:

Lietseu napisał:najnowsza wersja (na laptopie lejuste jest nieskończenie stabilniejsza niż poprzednia) na moim laptopie tak nie było...


Jakie masz wersje i na jakich korzystałeś?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 06/11/09, 19:36

wypróbowałem wersję Hardy Heron ...
Jauntie (8.10)
i teraz 9.10 Karmiczna Koala


Miau, więcej informacji za jakiś czas...
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79366
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 21/01/10, 18:52

Ekonologia rozwija się we wszystkich obszarach:

Zielone to - IT econological


http://doc.ubuntu-fr.org/green_it

: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/01/10, 08:56

Lietseu napisał:wypróbowałem wersję Hardy Heron ...
Jauntie (8.10)
i teraz 9.10 Karmiczna Koala...
Po naszym spotkaniu o godz Targol Zeszłego lata przeprowadziłem migrację z Mandrivy 2008 do Ubuntu, ale korzystałem z niej pod KDE.

Mam teraz 9.10 Karmic Koala i zapoznaję się ze środowiskiem Gnome, znacznie bliżej Windowsa.
Myślę, że przeprowadziłem migrację trochę za szybko, aktualizacje są zbyt częste jak na mój gust...
Sporo drobnych problemów konfiguracyjnych (w szczególności klawiatury).

Dostałem laptopa z 2000 roku z zaledwie 192MB (P III 650Mhz) i nie da się na nim uruchomić UBUNTU (ani innego...), bo interfejs graficzny jest zbyt wymagający... Może to przejdzie w środowisku XFCE.. .
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 22/01/10, 09:47

Nigdy nie migrowałem z Mandrivy, nigdy nie miałem żadnych problemów, podczas gdy wszyscy stażyści regularnie przebywający w Ubuntu mają niewielkie problemy.

Uważam, że dystrybucje Linuksa to głównie efekt mody...
Na razie jest ubuntu, a za jakiś czas będzie coś innego...

Do swojego laptopa niewątpliwie możesz po prostu dołożyć niezbyt kosztowną pamięć, która da mu drugie życie. Prawdopodobnie pod spodem znajduje się niewielka klapka umożliwiająca dostęp do złączy pamięci RAM.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 22/01/10, 09:50

nlc napisał:Do swojego laptopa niewątpliwie możesz po prostu dołożyć niezbyt kosztowną pamięć, która da mu drugie życie. Prawdopodobnie pod spodem znajduje się niewielka klapka umożliwiająca dostęp do złączy pamięci RAM.


To zależy od modeli. W niektórych przypadkach trzeba zdemontować klawiaturę, aby uzyskać dostęp do gniazd pamięci.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 22/01/10, 09:53

Dokładnie na bardzo starym kompie mojej żony tak było!
Ale w każdym razie jest to bardzo proste
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79366
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 22/01/10, 11:40

Citro napisał:Dostałem laptopa z 2000 roku z zaledwie 192MB (P III 650Mhz) i nie da się na nim uruchomić UBUNTU (ani innego...), bo interfejs graficzny jest zbyt wymagający... Może to przejdzie w środowisku XFCE.. .


Potwierdzam, że mam prawie tę samą twardą konfigurację (patrz wyżej): jedyną alternatywą jest umieszczenie 1 lżejszego pulpitu, takiego jak Xubuntu (Xfce) i naprawdę usunięcie WSZYSTKIEGO, co nie jest konieczne i jest ładowane podczas uruchamiania (jedna z zalet systemu Linux/ Windows, w którym nie można „dostosowywać” prawie niczego... Dzięki temu komputer jest „użyteczny”, ale nadal daleko mu do doskonałości. XP działa na nim znacznie lepiej...

Aby przełączyć się z jednego pulpitu na drugi, w konsoli jest to dziecinnie proste:

Kod: wybierać

sudo apt-get install xubuntu-desktop


Po ponownym uruchomieniu masz „inny komputer” :D a jeśli Ci to odpowiada, odinstalujesz później stary pulpit.

+ szczegóły: http://doc.ubuntu-fr.org/migration_vers_xubuntu

Jeśli nadal jest za wolno: http://doc.ubuntu-fr.org/installation_minimale
http://doc.ubuntu-fr.org/mini_ram

Jeśli chcesz wrócić do gnome lub przetestować inne komputery stacjonarne:
http://tuxicity.wordpress.com/2007/01/3 ... -610-edgy/

Cóż, jest coś jeszcze lepszego niż xfe, jest to wmii: http://doc.ubuntu-fr.org/wmii

Nie testowałem...
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 22/01/10, 14:08

nlc napisał:Nigdy nie migrowałem z Mandrivy, nigdy nie miałem żadnych problemów, podczas gdy wszyscy stażyści regularnie przebywający w Ubuntu mają niewielkie problemy.

Uważam, że dystrybucje Linuksa to głównie efekt mody...
Na razie jest ubuntu, a za jakiś czas będzie coś innego...

Do swojego laptopa niewątpliwie możesz po prostu dołożyć niezbyt kosztowną pamięć, która da mu drugie życie. Prawdopodobnie pod spodem znajduje się niewielka klapka umożliwiająca dostęp do złączy pamięci RAM.


Mandriva jest przeznaczona do użytku profesjonalnego, jest o wiele poważniejsza i stabilniejsza niż Ubuntu, które jest królestwem wszelkiego rodzaju majsterkowiczów z regularnymi rojami błędów = dla mnie bardzo mało... Ale mówię, że kiedy tego nie robię, to przetestowałem Linux od czasu do czasu przez 15 lat, żeby zobaczyć, ponieważ biorąc pod uwagę sposób, w jaki korzystam z komputera PC, nie chcę o nim słyszeć do wyłącznego użytku, ponieważ jest o wiele za ograniczony w porównaniu do Windows (oferta oprogramowania) i zbyt duże szkody w przypadku problemów (które w rzeczywistości nie są rzadkie!): żadnych problemów tego rodzaju (lub jeśli są, łatwe do rozwiązania) pod Vistą lub moim obecnym Win 7/64 bity, zarówno ultra stabilne, jak i wydajność porównywalna lub nawet większa niż XP SP2 na odpowiedniej maszynie (potwierdzone dostępnymi dla wszystkich testami, które całkowicie obalają krytykę Visty...).
Należy pamiętać, że najnowsze wersje Ubuntu lub Mandriva wymagają konfiguracji sprzętowej odpowiadającej tej niezbędnej do uzyskania optymalnej wydajności pod Vistą lub Win7 (co najmniej dwurdzeniowy procesor, co najmniej 2 GB pamięci RAM, wystarczająco wydajna karta graficzna i chipset (płyta główna) wydajna...Duża różnica polega na tym, że zawsze będziemy w stanie sprawić, by każda konfiguracja działała pod Windowsem, podczas gdy pod Linuksem jest to bardzo odległe od przypadku, szczególnie w przypadku nieograniczonych konfiguracji.Nie bardzo stare ani bardzo niedawne (mam trochę stary PC, bardzo wydajny jak na swoje czasy, który nigdy nie chciał działać pod Linuksem, w tym Xunbutu (Chipset AMD K6/3 VIA, procesor CG ATI 7200: brak 3D, brak USB, brak sieci, ekstremalnie wolny komputer pod Linuksem, ciągłe awarie) podczas gdy działa bardzo zadowalająco pod Win XP SP3, a nawet pod Vistą (bez pakietu Office 3 d, ponieważ nie ma wystarczającej ilości pamięci RAM)...
Komputer przenośny zawsze stwarza problemy ze skalowalnością, która pozostaje prawie zerowa i zawsze bardzo droga... Należy tego unikać, jeśli nie jest to konieczne...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 93