Pierre Langlois: Jazda samochodem bez oleju, Fragmenty książki

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 19/01/09, 17:59

No cóż, te terminale, ładowane energią słoneczną (lub wiatrem), potrzebują jednak akumulatorów buforowych, prawda? Konieczne jest, aby kk1 "płacili" im ... więc kto?

We wszystkich przypadkach ich żywotność jest ograniczona i prędzej czy później trzeba będzie je zmienić: tutaj środowisko się opłaca ...
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 19/01/09, 18:04

Christophe napisał:No cóż, te terminale, ładowane energią słoneczną (lub wiatrem), potrzebują jednak akumulatorów buforowych, prawda? Konieczne jest, aby kk1 "płacili" im ... więc kto?

We wszystkich przypadkach ich żywotność jest ograniczona i prędzej czy później trzeba będzie je zmienić: tutaj środowisko się opłaca ...


Inwestycja w infrastrukturę BP dla kraju importującego ropę odpowiada miesiącom importu ropy 2.

Shaï Agassi do Obamy: „Ogólnoamerykański plan Betterplace będzie kosztował 100 miliardów dolarów, równowartość 2 miesięcy importu ropy z USA”

We wszystkich przypadkach ich żywotność jest ograniczona i prędzej czy później trzeba będzie je zmienić: tutaj środowisko się opłaca ...

- Nowe akumulatory (nanofosforan litowy itp.) Mają niezwykłą wydajność i są nietoksyczny.
- Lit jest obfity et podlega recyklingowi w 98%

Jeśli weźmiemy pod uwagę środowisko (woda, pestycydy, nawozy, różnorodność biologiczną itp.) I równowagę zdrowotną elektromotoryczności w porównaniu z równowagą agrocarb-motricity, elektromotoryczność przeważa bardzo bardzo.
Ostatnio edytowane przez Elec 19 / 01 / 09, 18: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 19/01/09, 18:13

Elec napisał:
40% * (centralnie) x 95% (transmisja) x 90% (VE) = 34%



Ele, jesteśmy po tej samej stronie, cóż, myślę, ale chcę tylko powiedzieć, że nie możemy być zbyt hojni w stosunku do liczb, ponieważ to nie służy sprawie.

w kwestii wytwarzania energii elektrycznej jesteśmy mniej więcej zgodni.
w transporcie do gniazdka jesteś trochę hojny, wiele poważnych artykułów mówi o 6 do 9% strat w sieci.

myślę, że jesteście zbyt hojni, ponieważ trzeba rozróżnić:
- wydajność ładowarki (niewiele lepsza niż 85%)
- wydajność powrotu akumulatora (1watt dostarczony podczas ładowania przywraca ile przy rozładowaniu: 95 do 98%)
- wydajność łańcucha mocy (kontroler MOSFET + silnik = od 90 do 95%
-mechaniczna zmienna wydajnościowa, ale 95% szczery)

Jean-Paul 2 i ja pamiętam 1 : Chichot:

co daje nam około 26% sygnału wejściowego z jednostki sterującej na koło.

Śledzę Cię w 100% w innych argumentach, takich jak V2G i G2V lub zanieczyszczenie miejskie itp.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 19/01/09, 18:16

Dirk Pitt napisał: w kwestii wytwarzania energii elektrycznej jesteśmy mniej więcej zgodni. w transporcie do gniazdka jesteś trochę hojny, wiele poważnych artykułów mówi o 6 do 9% strat w sieci.


- Wziąłem 5%. Tak jest w przypadku nowoczesnych sieci.
Rzędy wielkości, na końcowym poziomie bilansu, nie zmieniają się, jeśli weźmiemy 10%.

- Pierre Langlois opiera się na osiągach pojazdu wyposażonego w silnik kołowy.

Kiedy patrzymy w przyszłość, kiedy chcemy zbudować zieloną gospodarkę, ważne jest, aby skorzystać z najlepszych dostępnych obecnie technologii: nie zamierzamy budować nowej gospodarki z technologiami wczoraj lub przedwczoraj.

elekt, jesteśmy po tej samej stronie, myślę, że
Śledzę Cię w 100% w innych argumentach, takich jak V2G i G2V lub zanieczyszczenie miejskie itp.


Dirk, opieram swoje podejście tylko na danych naukowych i nie przestrzegam żadnej ideologii. Zanim odkryłem koncepcję BP i wydajność nowych baterii, myślałem na przykład, że mikroalgi i rośliny ze stref suchych (takich jak Pongamia lub Jatropha) były interesującą trasą dla stacji transportu. W świetle tych nowych danych naukowych i ekonomicznych nie wahałem się radykalnie zmienić mojego stanowiska w tej sprawie, co zresztą zaskoczyło Christophe'a.

Wielokryterialne studium Stanforda, o którym tu kilkakrotnie cytowałem, jest typowym przykładem badania opartego wyłącznie na danych naukowych. Jest zatem niezwykle cenny, ponieważ jest oderwany od wszystkich ideologii (ideologii malejącej, ideologii pro-nuklearnej, ideologii antyjądrowej itp.).

Nie wahaj się zakwestionować swoich podejść, gdy zostaną wyprzedzone przez nowe dane.
Ostatnio edytowane przez Elec 19 / 01 / 09, 18: 29, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 19/01/09, 18:28

Dirk, czy dane liczbowe dotyczące twoich poważnych artykułów uwzględniają straty z transformacji?

Ile jest średnich transformacji we Francji? Trudno powiedzieć ...

Weźmy 4 transformacje i 95% sprawności transformatora: 0.95 ^ 4 to znacznie więcej niż 9% ... i bez strat "liniowych" ściśle mówiąc ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 01 / 09, 18: 32, 1 edytowany raz.
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 19/01/09, 18:31

ok, weźmy 10%.

40% x 90% x 90% = 32% (zamiast 34%)

60% x 90% x 90 = 48,6% (zamiast 51%)


32> 18

48,6> 18
Ostatnio edytowane przez Elec 19 / 01 / 09, 18: 32, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 19/01/09, 18:31

Elec napisał:Inwestycja w infrastrukturę BP dla kraju importującego ropę odpowiada miesiącom importu ropy 2.

Shaï Agassi do Obamy: „Ogólnoamerykański plan Betterplace będzie kosztował 100 miliardów dolarów, równowartość 2 miesięcy importu ropy z USA”


Dobra notatka

We wszystkich przypadkach ich żywotność jest ograniczona i prędzej czy później trzeba będzie je zmienić: tutaj środowisko się opłaca ...

- Nowe akumulatory (nanofosforan litowy itp.) Mają niezwykłą wydajność .... [/ cytat]

Li-P? Nie wiem, ile możliwych cykli ładowania? Ile to kosztuje za kWh przechowywanego?
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 19/01/09, 18:32

Christophe napisał: Li-P? Nie wiem, ile możliwych cykli ładowania? Ile to kosztuje za kWh przechowywanego?


www.a123systems.com

Zobacz w szczególności wykresy dotyczące cykli ładowania tutaj:
http://www.a123systems.com/technology

WYKRES 1 - WYKRES 2

20kWh, 10000 dolarów
Z BP nie kupujesz baterii.
Kupujesz mile.

A123Systems będzie masowo produkować akumulatory litowo-jonowe do samochodów elektrycznych (zdolność produkcyjna od 0,5 do 5 milionów sztuk rocznie!)

Akumulator litowo-nanofosforanowy A123Systems - motocykl w% elektryczny 100, który przyspiesza od 0 do 100 km / h w ciągu jednej sekundy!
Ostatnio edytowane przez Elec 19 / 01 / 09, 18: 45, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 19/01/09, 18:42

Roh leniwy!

Dobrze więc:
Technologia Nanophosphate ™ firmy A123 zapewnia wyjątkową trwałość kalendarza i cyklu. Przy niskich prędkościach nasze ogniwa ANR26650M1 mogą dostarczyć tysiące cykli przy 100% głębokości rozładowania (DOD), co jest nieosiągalne dla większości komercyjnych ogniw litowo-jonowych. Nawet przy cyklicznym rozładowaniu 10C, nasze ogniwa dostarczają ponad cykle pełnej głębokości rozładowania 1,000.


-> Możliwe co najmniej 1000 „głębokich” cykli rozładowania

życie

* 10 + rok przewidywany okres kalendarzowy
* Doskonały cykl życia


-> Oczekiwana żywotność: 10 lat
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 19/01/09, 18:47

Christophe napisał:Możliwych co najmniej 1000 „głębokich” cykli rozładowania


WYKRES 1

Po cyklach 3000 kolejny 90% pojemności ...

3000 x 160 km = 480 000 km

Wiedząc, że bateria kosztuje BP 10 000 dolarów, BP pobiera opłatę za pakiet 10 000 / 480 000 = eurocenty 2,6 za km

+ około X eurocenta 0,5 za km za prąd
+ około eurocentów 0,5 na km dla infrastruktury
Łącznie = eurocenty 3,6 na zakupiony kilometr

Gdy inwestycja w infrastrukturę się opłaci, w ogóle jest korzystna dla BP.
Ostatnio edytowane przez Elec 19 / 01 / 09, 18: 56, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 221