Oceniony przez inżyniera EFR na dezinformacji tf1

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 04/11/08, 10:49

Christophe napisał:
: Chichot:

Zabawne: czy nie ma ich w Australii? Czy ktoś ma jakiś pomysł na pkoi?

8 listopada 2005 r. rząd Australii aresztował osiemnastu islamskich terrorystów, którzy chcieli wysadzić w powietrze jedyną elektrownię jądrową w Australii.

Jest więc centrala Australii; gdzie był...
Ha!, jedna odpowiedź:
Energia jądrowa w Australii: 25 elektrowni w planach Jedyna obecna elektrownia jądrowa w Australii znajduje się w pobliżu Sydney, ekonomicznej stolicy kraju. DPo latach oporu wobec energii jądrowej Australia planuje do 25 roku zbudować 2050 reaktorów do produkcji energii elektrycznej. To argument ekologiczny i pragmatyzm mogą zwyciężyć w obliczu strachu przed atomem, podtrzymywanego od dawna przez francuskie próby jądrowe w Polinezji.
To prawdziwa rewolucja, którą Australia planuje zapoczątkować w zakresie produkcji energii. Od dawna wrogo nastawiony do energetyki jądrowej, będący przedmiotem gwałtownych polemik z Francją oskarżaną o skażenie Południowego Pacyfiku swoimi testami w Polinezji, kraj poważnie rozważa teraz wyposażenie się w elektrownie atomowe. Ta zaskakująca decyzja jest następstwem raportu ekspertów z listopada zeszłego roku, który zalecał budowę 25 reaktorów jądrowych do 2050 r., które będą wytwarzać jedną trzecią energii elektrycznej w kraju. Oficjalny cel: redukcja gazów cieplarnianych.

Cele ekologiczne i ekonomiczne

Pomysł początkowo w całości odrzucony przez opinię publiczną, wydaje się być coraz bardziej akceptowany przez Australijczyków, którzy widzą w nim rozwiązanie do walki z globalnym ociepleniem. W ciągu kilku miesięcy obrońcy energetyki jądrowej podskoczyli więc z 35% do 45%. Argument cenowy niewątpliwie wszedł w grę, wraz z zapowiedzią znacznych podwyżek, nieuniknionych w dłuższej perspektywie, jeśli zużycie węgla, który jest szczególnie zanieczyszczający środowisko, będzie kontynuowane w dotychczasowym tempie. Stawki ekologiczne i ekonomiczne. Były one, co prawda, szeroko nagłaśniane przez rząd Johna Howarda, zaciekłego obrońcy rozwiązania nuklearnego. W kraju, w którym występuje pod dostatkiem węgla kopalnego, elektrownie węglowe były do ​​tej pory logicznym, nieuniknionym źródłem energii, ale to prawda, zanieczyszczając je znaczną emisją gazów cieplarnianych (GES).

Energia atomowa przeciwko suszy

Argument ekologiczny był najbardziej decydujący w kraju, w którym dziura ozonowa, globalne ocieplenie i jego bezpośrednia konsekwencja, susza, to bardzo drażliwe tematy. Budowa 25 reaktorów pozwoliłaby, według raportu australijskich specjalistów, na redukcję emisji gazów cieplarnianych od 8 do 18 proc. Dopiero okaże się, gdzie te reaktory jądrowe będą zlokalizowane. Jedyna obecnie mała elektrownia jądrowa w Australii, która znajduje się w pobliżu Sydney, od dawna jest przedmiotem kontrowersji. Kilka lat temu rozważaliśmy nawet pozbycie się go. Partia opozycyjna, Partia Pracy, zagorzały przeciwnik energii jądrowej, przypomina, że ​​te elektrownie będą musiały być zlokalizowane w pobliżu obfitych zasobów wodnych, co oznacza, że ​​na kontynencie, który w trzech czwartych jest półpustynny, blisko miast i zaludnionych obszary.
30 marca 2007, Patrick Cros

http://www.developpementdurablelejourna ... ?article89
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 04/11/08, 11:39

jonule napisał:Superphoenix, monumentalna porażka, prawda?
Ogólnie superphenix nic nie mogliśmy zobaczyć, ponieważ eksperymenty ledwie się rozpoczęły, gdy greeny przerwały pracę. Dla mnie ta porażka jest przede wszystkim polityczna!!!
jak będzie wyglądał ITER, prawda?
Tam też nie ma próby intencji, jeszcze nie skończyliśmy budować, co niektórzy mówią „to nie zadziała” lub „to jest bezużyteczne”. Mam nadzieję, że ITER będzie jednym ze sposobów wyjścia z rozszczepienia jądrowego, a tymczasem...
dobra wola antynuklearnych, to i tak naprawdę karykatura, myślę, że nie byliby zadowoleni z całej pracy niezależnej informacji, którą wykonują, nie sądzisz? Wreszcie ...
Co ?? Czy nie wolno mi od czasu do czasu prowokować?? : Mrgreen:

dla alternatywy dla ropy i elektryczności szukanie ropy lub innej ropy to nic: musimy działać,
Nie rozumiem cię tam. Prowadzenie badań nad alternatywnymi źródłami energii pozwala nam zmniejszyć naszą zależność od tych energii i być może pewnego dnia będziemy mogli się bez nich obejść.

Wydaje mi się, że przypominasz sobie, że bronisz stosowania małych pojedynczych turbin wiatrowych. Jeśli nie ma się ludzi, którzy szukają sposobu na tworzenie efektywnych i konkurencyjnych urządzeń, to nie widzę, jak mogłoby się to rozwijać. Nie każdy jest mechanikiem geolokalizatorem, spawaczem, elektrykiem... potrafiącym zbudować własną instalację.

Mówisz „musimy działać”. Jeśli dla ciebie robienie tych badań nie jest aktorstwem, czy możesz rozwinąć, co rozumiesz przez aktorstwo.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 04/11/08, 14:24

w przypadku mapy elektrowni jądrowych we Francji nie zapomnij nałożyć mapy wiatrów, ponieważ wszyscy jesteśmy od niej zależni i związani tylko z tym, czym oddychamy:
http://www.meteo-world.com/france/vents.php

dla Australii, oto, co daje raport ekspertów (kim oni są poza tym?): podczas gdy w Australii jest tak dużo słońca, lobby nuklearne poprzez ekspertów zaleca temu stanowi użycie energii jądrowej, aby było chłodniej w Australii? cokolwiek... w imię czego, argumentu ekologicznego? elektrownia jądrowa, ekologiczna? ale w końcu coś powiedz :?

Cmoa napisał:Tam też nie ma próby intencji, jeszcze nie skończyliśmy budować, co niektórzy mówią „to nie zadziała” lub „to jest bezużyteczne”. Mam nadzieję, że ITER będzie jednym ze sposobów wyjścia z rozszczepienia jądrowego, a tymczasem...

Minęło wiele lat, nawet 100 lat, kiedy lobby nuklearne twierdziło, że ma rozwiązanie problemu odpadów radioaktywnych, że nuklearna pozwala być niezależną od ropy naftowej, i od tego czasu to kłamstwo, a ty twierdzisz, że chcesz w to wierzyć?
to zobowiązanie zobowiązuje tylko ciebie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę techniczny i polityczny wybór zaproponowany przez Cuicui.

Turbiny wiatrowe są dostępne w sprzedaży w Internecie i jest wszystko, aby zrobić je samemu lub kupić od stowarzyszeń, wystarczy poszukać.

działaj: zmniejsz umowę EDF, ja jestem przy 3kW bo muszę, ale za kilka lat będzie zero, a żeby anulować abonament wystarczy przestać płacić ;-)
działaj: korzystaj z alternatyw, już o tym rozmawialiśmy, ale odłożyłem to dla innych: zasilany olejem roślinnym, używanym lub nie do oleju napędowego zamiast oleju, do energii elektrycznej, preferuj drewno, nieszkodliwą energię odnawialną, z której po prostu się pochyl do podniesienia (doskonały na cholesterol) do piekarnika elektrycznego, kuchenki masowej, roweru itp itd...

badaczy, którzy szukają, my znajdujemy, ale badaczy, którzy znajdują... my szukamy!

dla lobby nuklearnego, bzdury trwały zbyt długo, na szczęście mają swoich dobrze ustawionych i dobrze wysmarowanych chłopaków w Élysée, wystarczy zobaczyć, jak sobie radzą Sarkozy i Fillon, prawdziwy Nuclear VRP, który nawet nie działa wouahaha auu boli mnie gardło
: Evil:
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 04/11/08, 18:18

jonule napisał:dla Australii, oto, co daje raport ekspertów (kim oni są poza tym?): podczas gdy w Australii jest tak dużo słońca, lobby nuklearne poprzez ekspertów zaleca temu stanowi użycie energii jądrowej, aby było chłodniej w Australii? cokolwiek... w imię czego, argumentu ekologicznego? elektrownia jądrowa, ekologiczna? ale w końcu coś powiedz :?
Cóż, jasne jest, że węgiel nie nadaje się do produkcji energii elektrycznej. Myślę, że w kraju takim jak Australia bardziej celowe byłoby rozwijanie elektrowni słonecznych termiczny lub turbiny wiatrowe na środku pustyni.

Cmoa napisał:Tam też nie ma próby intencji, jeszcze nie skończyliśmy budować, co niektórzy mówią „to nie zadziała” lub „to jest bezużyteczne”. Mam nadzieję, że ITER będzie jednym ze sposobów wyjścia z rozszczepienia jądrowego, a tymczasem...

Minęło wiele lat, nawet 100 lat, kiedy lobby nuklearne twierdziło, że ma rozwiązanie problemu odpadów radioaktywnych, że nuklearna pozwala być niezależną od ropy naftowej, i od tego czasu to kłamstwo, a ty twierdzisz, że chcesz w to wierzyć?
to zobowiązanie zobowiązuje tylko ciebie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę techniczny i polityczny wybór zaproponowany przez Cuicui.
ITER to synteza jądrowa, więc wszelkie odpady są mniej ważne, a przede wszystkim łatwiejsze do kontrolowania. To ta sama zasada, co fuzja, o której mówi cuicui, ale nie ta sama technologia.

Jest też to nowe odkrycieco sugeruje wiele nadziei (ale też wiele pytań).

badaczy, którzy szukają, my znajdujemy, ale badaczy, którzy znajdują... my szukamy!
Nie jest to zbyt miłe dla badaczy, ale wydaje mi się zabawne (mam nadzieję, że znajdziemy z Laigret : Wink: ).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16223
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5271




przez Remundo » 04/11/08, 19:25

Cytat Jonule'a nie jest jego (ale to oczywiście nie jest zarzut)

Sęk w historii pisanej przez duże H polega na tym, że tak jest jego autor Charles de Gaulle, który uczynił go sławnym!!


A co zrobił Charles de Gaulle? Zainicjował i energicznie realizował politykę w pełni nuklearną (cywilną i wojskową), konsekwentnie prowadzoną przez EDF, a przede wszystkim CEA, z którą Jonule zaciekle walczy.

Proszę bardzo, pętla jest zakończona : Chichot:
0 x
Obraz
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/11/08, 09:37

trzymaj Cmoa i remundo, jakie to dziwne...

...a co zrobił generał Leclerc? zbiornik, który strzela zubożonym uranem, który pochodzi bezpośrednio z odpadów kontroli jądrowej związanych z konsumpcją suszarek do włosów i innych tosterów!
jakie to ładne, koło się zamknęło! Roll: wszystko to za to, jak powiedziałby inny

Nie walczę zaciekle, po prostu odnotowuję porażkę tej prehistorycznej technologii, która wciąż tonie, podczas gdy nikt nie ma odwagi nic powiedzieć; ale co robią naukowcy? co się stało z doktorem Strangelove'em?-)

Cmoa napisał:ITER to synteza jądrowa, więc wszelkie odpady są mniej ważne, a przede wszystkim łatwiejsze do kontrolowania.

zapominasz o jednym z najważniejszych "szczegółów", co oznacza, że ​​twoje rozumowanie jest błędne: odpady będą +radioaktywne i toksyczne, a NADAL nie ma trwałego rozwiązania, poza polityką strusia, która polega na zakopaniu wszystkiego w ziemi , dobra mentalność dla tak zwanej „zaawansowanej” technologii? haha, haaa.. haaaaaaaaa
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 05/11/08, 10:18

jonule napisał:
Cmoa napisał:ITER to synteza jądrowa, więc wszelkie odpady są mniej ważne, a przede wszystkim łatwiejsze do kontrolowania.

zapominasz o jednym z najważniejszych "szczegółów", co oznacza, że ​​twoje rozumowanie jest błędne: odpady będą +radioaktywne i toksyczne, a NADAL nie ma trwałego rozwiązania, poza polityką strusia, która polega na zakopaniu wszystkiego w ziemi , dobra mentalność dla tak zwanej „zaawansowanej” technologii? haha, haaa.. haaaaaaaaa
I tu jest źle!!! : Evil:

Dlaczego mówisz nie wiedząc??
Dowiedz się o fuzji, a przekonasz się, że Twoje słowa są całkowicie błędne, aby nie powiedzieć nic więcej.

W bardzo dużym uproszczeniu fuzja polega na połączeniu dwóch bardzo małych atomów typu wodoru (w rzeczywistości jednego z jego izotopów) w jeden większy, czyli atom helu. Przy okazji tej fuzji następuje znaczne uwolnienie energii, która może zostać przekształcona w elektryczność.

W zależności od procesu (ale nie wszystkich) ten atom helu może być radioaktywny, ale w tym przypadku jest to cząstka alfa. Ta cząsteczka jest dobrze znana, łatwa do wykrycia i równie łatwa do uwięzienia, ponieważ zwykła kartka papieru wystarczy, aby ją zablokować (nie ma to nic wspólnego z gamma czy neutronami). Ponadto jego okres półtrwania jest dość krótki, więc nie ma też nic wspólnego z obecnymi cząstkami. Dzięki temu procesowi (procesom) nie ma długotrwałych odpadów!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 05/11/08, 10:23

To wciąż szalone Zwyczaj Jonule'a polegający na systematycznym kierowaniu WSZYSTKICH tematów, które mówią bezpośrednio i pośrednio o elektryczności lub EdF, do (sterylnej?) debaty pro vs antynuklearnej...

:płakać:

Przepraszam, ale zamiast otwierać to w próżni, wolę mówić o konkretnych rozwiązaniach (zarówno zwyczajach, jak i technikach), które uniemożliwiają mi spalenie uranu… przynajmniej jest to w moim zasięgu!
: Idea:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/11/08, 12:22

C moa napisał:W zależności od procesu (ale nie wszystkich) ten atom helu może być radioaktywny, ale w tym przypadku jest to cząstka alfa. Ta cząsteczka jest dobrze znana, łatwa do wykrycia i równie łatwa do uwięzienia, ponieważ zwykła kartka papieru wystarczy, aby ją zablokować (nie ma to nic wspólnego z gamma czy neutronami). Ponadto jego okres półtrwania jest dość krótki, więc nie ma też nic wspólnego z obecnymi cząstkami.

przepraszam, nie gadam bzdur, uran i pluton to cząstki alfa, mówię, że wprowadzasz w błąd: uczymy się w szkole, że zwykła kartka papieru je zatrzymuje, ale kiedy są wdychane, są rakotwórcze i mutagenne, przenoszone z pokolenia na pokolenie.

dobra próba traktowania mnie jak zwykle jak zero, ale to nie ma sensu z tymi, którzy szukają czegoś więcej niż tylko własnego nosa :zmarszczyć brwi:

Co rozumiesz przez „dość krótki okres półtrwania”?

i nie mówisz o przygotowaniu paliwa.

Nie mówię o syntezie jądrowej, ale o zanieczyszczającej środowisko działalności elektrowni jądrowych, to coś zupełnie innego. Nie mówię o teorii, ale o praktyce.

Więc mówię bzdury? co wtedy myślą inni? Chcę wysłuchać ich opinii i na razie milczeć, ale przepraszam, kiedy słyszysz, że „cząstka alfa plutonu jest zatrzymana przez kartkę papieru i jest nieszkodliwa”, wystarczy halucynacje! i nazywamy się ekspertami w tej sprawie? wszyscy są do bani?

mówimy o „dezinformacji”, bo tak brzmi tytuł tematu.

co do uwagi christophe'a, jest zero, ponieważ to on pierwszy mówił o atomówce w tym poście, ale tym razem skopiowałem/wkleiłem : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 05/11/08, 12:23

jonule napisał:co do uwagi christophe'a, jest zero, ponieważ to on pierwszy mówił o atomówce w tym poście, ale tym razem skopiowałem/wkleiłem : Mrgreen:


Wypowiedziane tak… nie mylić z trollem i zdegenerowanym…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128