Wytwarzanie energii elektrycznej z rzeki

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Francis 68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 16/10/08, 20:01
Lokalizacja: Sausheim -68- Francja

Wytwarzanie energii elektrycznej z rzeki




przez Francis 68 » 16/10/08, 20:13

Dobry wieczór,

Odkryłem to dziś wieczorem forum szukając informacji na temat produkcji energii elektrycznej z rzeki, niedawno zadaliśmy sobie pytanie o wykonalność.

Moja sytuacja jest prosta:
mój teren graniczy z rzeką (a raczej kanałem z naturalnymi brzegami), której przepływ jest stały przez cały rok (od 3 do 3.5 m3 / s).

Równolegle do poszukiwań informacji mam kilka pytań do zadania:
- czy jest prawnie możliwe ustawienie generatora prądu napędzanego kołem łopatkowym?
- czy wiesz o takich instalacjach w domach prywatnych? Jeśli tak, czy są jakieś informacje w Internecie (prowadzę teraz te badania)?

Jestem otwarty na wszystkie Twoje uwagi.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 16/10/08, 22:44

Witam,

Pierwsza odpowiedź jest taka, że ​​musisz przede wszystkim poznać właściwości tego kanału.
W zależności od jego kwalifikacji administracyjnych możliwe będzie dalsze omówienie. Ale nie trzeba strzelać wcześniej, to byłoby zbyt rozczarowujące!

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Francis 68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 16/10/08, 20:01
Lokalizacja: Sausheim -68- Francja




przez Francis 68 » 17/10/08, 07:09

Obelix napisał:Witam,

Pierwsza odpowiedź jest taka, że ​​musisz przede wszystkim poznać właściwości tego kanału.
W zależności od jego kwalifikacji administracyjnych możliwe będzie dalsze omówienie. Ale nie trzeba strzelać wcześniej, to byłoby zbyt rozczarowujące!

Obelix



Witam,

tak, ten proces jest zaplanowany.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171