Elektrownia słoneczna 1ère ziemia rozpoczęła się Lunel

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 01/10/08, 12:14

z wyjątkiem kontroli produkcji i konsumpcji oraz podatków w tym procesie.

Bardzo prawdziwe; w sumie to prawda, ale nie wyobrażam sobie starego dziadka czyszczącego swoje czujniki na dachu...
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 01/10/08, 12:25

lejustemilieu napisał:
z wyjątkiem kontroli produkcji i konsumpcji oraz podatków w tym procesie.

Bardzo prawdziwe; w sumie to prawda, ale nie wyobrażam sobie starego dziadka czyszczącego swoje czujniki na dachu...
Nie wiem jak Wy, ale ja nie jestem starym dziadkiem, a mimo to mój piec i kocioł czyszczą fachowcy (szczególnie kwestia ubezpieczenia).
Możesz całkowicie produkować dla siebie i mieć umowę na zewnętrzną konserwację.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 01/10/08, 12:33

Czyszczą je profesjonaliści (szczególnie w zakresie ubezpieczeń).

Bardzo prawdziwe...
Ale rzeczywistość jest inna...
Wiele osób nie wie, jak łatwo związać koniec z końcem, więc płacenie komuś za czyszczenie komina nie jest częścią ich myślenia.
Co gorsza, sytuacja finansowa emerytów w Europie staje się coraz bardziej krytyczna (dziadek boom).
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 01/10/08, 12:49

lejustemilieu napisał:Co gorsza, sytuacja finansowa emerytów w Europie staje się coraz bardziej krytyczna (dziadek boom).


Marzysz... to młodzi ludzie przyczyniają się do ICH emerytury, a nie ci, którzy OTRZYMAJĄ emeryturę!

Oczywiście jest kilku biednych emerytów, ale większość, czyli klasa średnia, smaruje się po uszy. Nigdy (lub prawie) nie doświadczyli bezrobocia, skorzystali na gwałtownym wzroście cen nieruchomości i nadal będą korzystać z systemu emerytalnego, zanim upadnie on dla naszego pokolenia…

Dziadkowie z wyżu demograficznego są głównymi nabywcami samochodów z napędem 4x4, kamperów, dużych niemieckich sedanów, statków wycieczkowych itp.

Więc mówię nie! Emeryt, który łączy emeryturę z pracą za minimalną pensję, bo 2000 euro miesięcznie im wystarcza (on potrzebuje 3000 euro) na życie, podczas gdy wielu młodych absolwentów w parach żyje za jedną płacę minimalną… to mnie trochę denerwuje! !

por https://www.econologie.com/forums/travail-de ... t4133.html

Przepraszamy emerytowanych kierowców kolei SNCF TGV, którzy otrzymują emeryturę w wysokości 6000 euro miesięcznie, ale to nie jest NORMALNE w kraju, w którym średnia pensja wynosi mniej niż 1500 euro!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 01/10/08, 13:37

Poza tym cały czas słyszymy, że trzeba gromadzić oszczędności emerytalne, bo później będzie można je odłożyć na tył emerytury.
Problem jednak w tym, że młodego małżeństwa, które właśnie kupiło dom, nie stać na oszczędzanie na emeryturę.

Mówiąc poważniej, prawdopodobnie jest wielu bankierów lub naganiaczy z HM, którzy chcieliby mnie zastrzelić, ale radzę nie pobierać oszczędności emerytalnych przed 35 rokiem życia (zobacz nawet 40 lat) !!!

Dla „starszych” pozwólmy im zamontować panele fotowoltaiczne i sami je wyczyść, może być ciekawie…
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 01/10/08, 14:17

Gregconstruct napisał:Dla „starszych” pozwólmy im zamontować panele fotowoltaiczne i sami je wyczyść, może być ciekawie…
Wiesz, jeśli zawiodą, społeczeństwo kosztuje dużo pieniędzy !!! : Chichot:

Nie, nie, nie wstydzę się !!! Obraz

W przeciwnym razie, jeśli chodzi o małych staruszków, jest wielu z nich co najmniej starych lub prawie starych i na ogół są zbyt wyczerpani, aby podjąć odrębną pracę.

Chłopaki z SNCF, którzy będą robić drugą karierę w Luxie, nie stanowią większości (w moim sektorze mamy mnóstwo żołnierzy...). Dla przypomnienia, większość dziadków z wyżu demograficznego była pracownikami fabryk, na polach, w kopalniach…
Nie zarabiali wtedy dużo i dziś też mają niezbyt wysokie emerytury!!!

Zgadzam się, że dla młodej pary to też nie jest radość i że tak naprawdę nie wiemy, z jakim sosem będziemy podawać za kilkadziesiąt lat; ale przestańmy się przeciwstawiać, na to liczą nasi przywódcy!!!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 01/10/08, 14:18

Marzysz... to młodzi ludzie przyczyniają się do ICH emerytury, a nie ci, którzy OTRZYMAJĄ emeryturę!

W 2006 roku średnia emerytura Belga wynosiła 962 euro miesięcznie… czyli 2000 euro…
A ja powiedziałam, że przyszłość młodych ludzi rysuje się w różowych barwach :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 01/10/08, 15:58

To jest dokładnie to, o czym zawsze myślałem!
Po co zawracać sobie głowę instalowaniem superinstalacji po lewej i prawej stronie, skoro wciąż trzeba ciągnąć kilometry kabli wysokiego napięcia... Kiedy wystarczyłoby przekształcić wszystkie dachy wszystkich domów w odbiorniki ciepła i konwertery energii elektrycznej QED!
Dziękuję Ci, Cmoa! Za tę mistrzowską demonstrację : Idea:

Z pozdrowieniami od Lietseu :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 01/10/08, 16:55

Instalacja fotowoltaiki i ogrzewania słonecznego to dobry pomysł dla każdego, jednak nadal trzeba zadbać o dobre nasłonecznienie. i nadal pozostaną ci, których środki na to nie pozwalają, budynki itp.
jak już mówiłem w innym temacie, kiedy budowałem dom w 1992 roku w Narbonne (słońce 200 dni w roku, a wiatr prawie tyle samo), zapytałem o instalację ogrzewania słonecznego, pomysł ten bardzo szybko porzuciłem: zostałem przyjęty dla Marsjanina, dobrze dla azylu... a przecież obecne instalacje grzewcze zapewniają ciepłą wodę przez 10 miesięcy w roku!
dla zainteresowanych, żandarmeria Gruissan posiada instalację fotowoltaiczną, lecz z informacji zebranych na miejscu żadna żandarmeria nie była w stanie mi potwierdzić, że widziała działającą instalację. w budynku France-Telecom w Narbonne znajduje się również taki, którego cały system regulacyjny został zniszczony podczas powodzi: nigdy nie naprawiany... i mogę przejść do innych budynków, nawet do tego, który ma jeden, ale którego zniszczone instalacje nie wymagają konserwacji.
nawet Font-Romeu ze swoim piekarnikiem solarnym Odeillo ma mniej domów wyposażonych w energię słoneczną niż gdzie indziej w innych miastach Francji (proporcja zachowana)

z drugiej strony farma wiatrowa w okolicy rośnie z dnia na dzień, rośnie jak grzyby po deszczu! http://www.compagnieduvent.com/

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 01/10/08, 17:07

To mnie nie dziwi!
Urzędnicy państwowi zapłacili za rzecz na swoim miejscu : Evil:

Zawsze ten sam głupi i nudny argument, pieniądze : Evil:

Nadszedł czas, aby odkryć na nowo społeczeństwo ludzkie : Chichot:

Rząd, który będzie zwracał uwagę na życie obywateli… Obawiam się, że w moim przypadku stanie się to w innym życiu 8)

Z pozdrowieniami od Lietseu :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178