Badania izolacji elektromagnetycznej

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
jednostka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/09/08, 11:14

Badania izolacji elektromagnetycznej




przez jednostka » 26/09/08, 11:21

Witam, zamierzamy nabyć działkę, na której chcemy wybudować dom o konstrukcji drewnianej. linia średniego napięcia przecina granicę nieruchomości. Chciałbym wiedzieć, czy istnieją materiały izolacyjne zdolne do tłumienia pól magnetycznych i elektrycznych.

Merci d'Avance
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 26/09/08, 11:23

zrobić klatkę Faradaya, ale będziesz musiał wyjść na zewnątrz, aby skorzystać z telefonu komórkowego : Mrgreen:
0 x
jednostka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/09/08, 11:14




przez jednostka » 26/09/08, 11:27

Jak iz czego zrobić klatkę Faradaya?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 26/09/08, 11:28

1) Istnieją farby „ekomagnetyczne”, ale sprzedawane za drogo!!! 100 € za 5 litrów!!

Prosta i niedroga realizacja: folia aluminiowa lub koc ratunkowy na zewnątrz lub wewnątrz ocieplenia (niektóre paroizolacje są wykonane z aluminium) ale trzeba go położyć wszędzie (no, wszędzie się da) i nic nie przejdzie tak jak mówi Matt!

Nie znam materiałów „izolacyjnych”, które blokują pola EM, wręcz przeciwnie, ponieważ są to generalnie metale, a zatem mostki termiczne!


2) Spójrz na to: https://www.econologie.com/electricite-l ... -3885.html

Tam było tuż pod wierszami, czy jesteś pewien, że w twoim przypadku naprawdę występuje problem.

Czy nie byłoby w tym zakresie luki prawnej?
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 26/09/08, 13:30

Witam,
Nie zapomnij o uziemieniu klatki, jest to o wiele bardziej skuteczne niż bez.

@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4




przez chrisleblay » 26/09/08, 14:55

korek jest doskonałym izolatorem magnetycznym, poza tym wszyscy badacze zajmujący się rozwojem silnika magnetycznego tego właśnie powinni używać.

chris
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 26/09/08, 14:59

chrisleblay napisał:korek jest doskonałym izolatorem magnetycznym, poza tym wszyscy badacze zajmujący się rozwojem silnika magnetycznego tego właśnie powinni używać.

chris


Witam,
Nie, absolutnie nie, korek jest izolatorem termicznym i elektrycznym.
W przypadku klatki Faradaya należy użyć materiału przewodzącego prąd elektryczny.
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 19/11/08, 16:37

Zgadzam się z opinią Krzysztofa.
Być może poprzez nałożenie wielowarstwowej izolacji odblaskowej na ściany od strony linii. To dodatkowo uzupełnia izolację.
0 x
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4




przez chrisleblay » 19/11/08, 17:40

dla bifoku,

Jednak kiedy wkładam magnes neodymowy do korka, odcina on wszelkie przyciąganie magnetyczne.
Mogą być szczegóły do ​​przyniesienia bibphoque?

chris
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101