Energia próżniowa: oficjalny powrót

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16251
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5280




przez Remundo » 20/10/08, 15:10

Capt_Maloche napisał:Trochę okoliczności

WIĘC? jak odzyskać energię z wahań punktu zerowego?

z łukiem elektrycznym Remundo?

uh....

Czy wiesz, czym jest kwantowa energia próżni i ciemna energia wszechświata?

Nie wiem, ale mam za sobą ładnych parę lat studiowania fizyki.

Należy zachować ostrożność, gdyż energie te mają charakter przede wszystkim teoretyczny, ich istnienie nie zostało formalnie udowodnione.

I nie jest oczywiste, nawet jeśli istnieją, że prawa fizyki pozwalają nam je wykorzystać...

Poza tym wcale tego nie potrzebujemy : Idea: Czołowe odnawialne źródła energii słonecznej w dużym stopniu zaspokajają potrzeby człowieka.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 20/10/08, 17:20

Remundo napisał: Poza tym wcale tego nie potrzebujemy : Idea: Czołowe odnawialne źródła energii słonecznej w dużym stopniu zaspokajają potrzeby człowieka.


Rak antropogeniczny? uh : Oops: : Mrgreen:
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16251
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5280




przez Remundo » 07/11/08, 23:44

Ach, nie widziałem zaworu, miły Koziorożcu : Chichot:
0 x
Obraz
Hydraxon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 17/02/08, 17:07




przez Hydraxon » 11/11/08, 23:04

Remundo napisał:
Capt_Maloche napisał:Trochę okoliczności

WIĘC? jak odzyskać energię z wahań punktu zerowego?

z łukiem elektrycznym Remundo?

uh....

Czy wiesz, czym jest kwantowa energia próżni i ciemna energia wszechświata?

Należy zachować ostrożność, gdyż energie te mają charakter przede wszystkim teoretyczny, ich istnienie nie zostało formalnie udowodnione.

I nie jest oczywiste, nawet jeśli istnieją, że prawa fizyki pozwalają nam je wykorzystać...


Ciemna energia to tylko termin, który dodajemy do równań kosmologicznych. Nie chodzi o to, że nie udowodniliśmy, że coś takiego istnieje, ale o to, że fizycznie nie wiemy, co to jest.

Udowodniono, że energia próżni istnieje, nie ma problemu, to efekt Casimira.

Nie, nie ma powodu, by oczekiwać, że da się go wykorzystać. Nie zapominajmy, że zasada zachowania energii przetrwała wszystkie te odkrycia i przypuszczenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 12/11/08, 19:39

Dopóki nie wiemy, co to jest, sen jest dozwolony :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 12/11/08, 19:41

i koszmar też : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Tagor
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 06/04/07, 12:31




przez Tagor » 11/12/08, 08:05

Hydraxon napisał:Udowodniono, że energia próżni istnieje, nie ma problemu, to efekt Casimira.

Nie, nie ma powodu, by oczekiwać, że da się go wykorzystać. Nie zapominajmy, że zasada zachowania energii przetrwała wszystkie te odkrycia i przypuszczenia.


ktoś jednak wymyślił sposób na odzyskanie tej energii

http://philica.com/display_article.php?article_id=138

Model QED dla energii próżni i wyjaśnienie jej konwersji na energię mechaniczną

Claus W. Turtur (Fachbereich Elektrotechnik, Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych w Braunschweig-Wolfenbuettel)


Opublikowano na physic.philica.com

Abstrakcyjny
Gęstość energii próżni jest wciąż jedną z nierozwiązanych kwestii w fizyce. Zasadniczo powinno być możliwe obliczenie tej gęstości energii poprzez zsumowanie energii wszystkich oscylacji punktu zerowego próżni. Problem w tym, że suma ta prowadzi do całki rozbieżnej niewłaściwej. Podejście do rozwiązania znajdujemy w teorii geometrii, jednak podejście to jest dziś traktowane sceptycznie i stoi w sprzeczności z pomiarami astrofizyki.
Niniejsza praca wprowadza nowe rozwiązanie problemu zbieżności całki niewłaściwej w oparciu o elektrodynamikę kwantową (gdzie rozwiązuje się całki niewłaściwe), dochodząc do wartości pozornie realistycznych. Jedynym koniecznym postulatem jest: Wiadomo, że na prędkość propagacji fal elektromagnetycznych wpływają pola elektryczne i magnetyczne prądu stałego. Postulat polega teraz na założeniu, że oscylacje punktu zerowego próżni wykazują to samo zachowanie.
Artykuł nie ogranicza się jednak do teoretycznych obliczeń energii drgań punktu zerowego próżni; wraca także do weryfikacji eksperymentalnej i wykorzystania oscylacji punktu zerowego w laboratorium, dając teoretyczne (kwantuelektrodynamiczne) wyjaśnienie działania eksperymentu, który został już pomyślnie przeprowadzony.


informacje o tym artykule




Nauczyciel. Doktor Claus W. Turtur
Uniwersytet Nauk Stosowanych Braunschweig-Wolfenbüttel
Salzdahlumer Straße 46 – 48
Niemcy, 38302 Wolfenbüttel
E-mail: cw.turtur@fh-wolfenbuettel.de
Tel.: (++49) 5331 / 939 – 3412



Informacje o tym artykule
Artykuł ten nie został jeszcze poddany recenzji
Ten artykuł został opublikowany 4 września 2008 o 11:12:46 i był oglądany 1597 razy



Oszczędzanie energii przetrwało wszystkie te odkrycia i założenia.

przynajmniej mikroskopowo istnieją wyjątki
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 11/12/08, 09:49

„Udowodniono, że energia próżniowa istnieje, nie ma problemu, to efekt Casimira”.

Myślę, że efekt Casimira to zbieżność efektu motyla i efektu spaghetti!

- Z jednej strony są to zjawiska tak nieistotne, że trudno je zmierzyć i ich konsekwencje, jest to efekt motyla
- Z drugiej strony jest tak wiele pozornych zjawisk, które oddziałują na siebie, że obecnie nie jesteśmy w stanie poznać i zrozumieć, jakie są przyczyny i skutki każdego zjawiska, to jest efekt spaghetti!
To zupełnie tak, jak z daniem ze spaghetti: widzimy, że jest ich mnóstwo, ale nie jesteśmy w stanie, biorąc pod uwagę obecny stan wiedzy (kulinarnej) :D ), aby powiedzieć, gdzie zaczyna się i gdzie kończy spaghetti oraz jaki ma wpływ na sąsiednie spaghetti!

Pewne jest, że następnym razem, gdy zjesz spaghetti, bardzo naukowe danie, nie będziesz patrzeć na nie w ten sam sposób! :P
0 x
Tagor
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 06/04/07, 12:31




przez Tagor » 11/12/08, 10:02

Grelinette napisał:Myślę, że efekt Casimira to zbieżność efektu motyla i efektu spaghetti!


bardzo ciekawe te wszystkie efekty!
ale czy pozwala nam to stwierdzić, że energię próżni można wykorzystać?
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 11/12/08, 11:20

Wątpię też, czy ta energia próżni, nawet jeśli istnieje, jest możliwa do wykorzystania.

Wokół nas jest mnóstwo energii. Ile z tego możemy wykorzystać? Bardzo mało (i to chyba nieźle, bo konsumowalibyśmy jeszcze więcej...)

Na przykład Ziemia się obraca, więc jeśli podłączymy kabel między Księżycem a Ziemią, moglibyśmy uruchomić dynamo i wytworzyć energię...
Cóż, na szczęście nie jest to fizycznie możliwe, ponieważ w przeciwnym razie znaleźlibyśmy już faceta, który zrobiłby to, aby zasilić swój podgrzewany parasol : Evil: (HS: Właśnie widziałem jego reklamę i denerwuje mnie, że ludzie to kupują, zamiast zakładać kamizelkę...).
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181