Uruchomienie pierwszego frachtowca z obrotowymi żaglami

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Uruchomienie pierwszego frachtowca z obrotowymi żaglami




przez Bibiphoque » 16/09/08, 09:02

Witam,
oto w końcu ten pierwszy statek towarowy:
http://www.bulletins-electroniques.com/ ... /55664.htm

Myślę, że niezła inicjatywa.
@+
Ostatnio edytowane przez Bibiphoque 16 / 09 / 08, 09: 48, 1 edytowany raz.
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 16/09/08, 09:47

Masz rację, to świetna inicjatywa!

Oczekiwana redukcja zużycia jest imponująca!
Transport morski to najmniej zanieczyszczający środek transportu, ale teraz robi się świetnie!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 16/09/08, 09:52

Witam,
Vi!, Ile zużywają dwa klasyczne silniki?
(dwa silniki o mocy 3,5 MW każdy) :zaszokować: :zaszokować:
30 do 50%, to musi być kilka litrów ciężkiego oleju opałowego mniej!
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 16/09/08, 10:03

bonjour,

Tutaj Alcyone Cousteau urodziła dzieci ...
Zatrzymaj mi parę!

Co więcej, w świetle wyników uzyskanych przez Alcyone, ich twierdzenia o oszczędnościach wydają mi się bardziej niż optymistyczne.
Ale czekaj, nigdy nie wiesz!

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
m_you49
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 04/09/06, 08:42
Lokalizacja: Loary




przez m_you49 » 16/09/08, 10:55

Witam.
Inne rozwiązanie, które można dostosować do istniejących:
Frachtowce podnoszą grot
Na nawigacji wieje nowy wiatr. Energia wiatrowa, obecnie zarezerwowana dla łodzi rekreacyjnych, mogłaby dostarczyć nowych rozwiązań dla marynarki handlowej, która musi poradzić sobie ze wzrostem cen ropy. Niemiecka firma Skysails opracowała i przetestowała gigantyczne latające skrzydło, które może zmniejszyć zużycie paliwa przez statek towarowy o prawie 20%.
Ale na razie nadal istnieją pewne trudności do rozwiązania.
„Bieżące eksperymenty przeprowadzane na naszych dwóch łodziach pilotowych w rzeczywistych warunkach koncentrują się na kalibracji systemu i modyfikacjach technicznych, które pozwolą na poprawę jego wytrzymałości i niezawodności”.
Ekstremalne warunki panujące na otwartym morzu rzeczywiście stwarzają pewne techniczne wyzwania, które są stopniowo rozwiązywane. „Druga faza pilotażu skupi się następnie na zwiększeniu czasu lotu i optymalizacji wydajności systemu. Skysails rozpocznie masową produkcję żagli holowniczych, gdy tylko te okresy pilotażowe dobiegną końca… prawdopodobnie na początku 2009 r. ”Część działu badawczo-rozwojowego pracuje również nad zautomatyzowanym systemem optymalizacji tras, który uwzględniałby najbardziej optymalne warunki meteorologiczne dla użycie żagla w celu dostosowania ich do wymagań morskich i handlowych statku towarowego. Ale dla Stephana Wrage'a wszystko to jest w porządku „szczegółów technologicznych”. „Dziś pytanie nie brzmi już„ czy ”, ale„ kiedy ”osiągniemy wymaganą niezawodność”, wyjaśnia na swojej stronie internetowej. Menedżer jest przekonany, że planuje wyposażyć 35 statków w 2009 r., 1 do 600 r. Zamówienia zostały już złożone, w szczególności przez firmę Wessels na 2015 statki o masie 2 ton. A armator Beluga Shipping planuje wyposażyć w dwa imponujące statki towarowe
20 ton. Skysails szacuje, że gdyby wyposażono 000 60 łodzi na całym świecie nadających się do napędu żaglami, mogłoby to zapobiec emisji ponad 000 mln ton CO150 rocznie.

Wyjaśnienia i wideo (angielsko-niemiecki) jako bonus pod tym adresem:
http://www.enerzine.com/3/4474+essai-co ... oile+.html
Sprawa do naśladowania ...
0 x
Mil'd49
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 16/09/08, 20:41

Inżynierowie mogli zrobić jeden lub dwa lata od czasu Alcyone ... :|
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94