Liberalizm, prawda? USA jako lekcja!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars

Liberalizm, prawda? USA jako lekcja!




przez martien007 » 08/09/08, 16:08

USA dały lekcję kapitalistycznemu światu, że wszystkie firmy są PRYWATNE, poczynając od banków.

A co widzimy w czasach kryzysu, państwo USA przychodzi z pomocą prywatnym firmom w trudnej sytuacji ........... Mam dość.

Rób tak, jak mówię, ale nie tak, jak ja robię.

WASHINGTON (AFP) - 08 09:08 USA: organizacje zajmujące się refinansowaniem kredytów hipotecznych Freddie i Fannie objęte kuratelą

Departament Skarbu USA ogłosił w niedzielę, że podda organizacje refinansujące kredyty hipoteczne Freddie Mac i Fannie Mae pod nadzór rządu, podczas gdy one restrukturyzują swoje finanse, które zostały zniszczone przez kryzys kredytowy i nieruchomości.

Plan przewiduje, że państwo federalne będzie mogło wstrzyknąć do każdej z tych firm do 100 miliardów dolarów, aby pomóc im w realizacji ich misji..

Nawet jeśli jest prawdopodobne, że te koperty nie zostaną całkowicie zużyte, ratowanie Fannie Mae i Freddie Mac zapowiada się więc na jedną z najbardziej kosztownych rządowych akcji ratunkowych dla prywatnych firm w historii światowych finansów.

Wielkość sumy ma na celu pokazanie „silne zaangażowanie” państwa wobec wierzycieli i inwestorów w papiery wartościowe dwóch zakładów, bronił sekretarz skarbu Henry Paulson, którego partia jest z góry wrogo nastawiona do ratowania prywatnych firm przez państwo.

Na konferencji prasowej pan Paulson podkreślił, że decyzja ta została podjęta po "bardzo dokładnej analizie aktualnej sytuacji finansowej" obu spółek.

Na początku lata państwo federalne udzieliło już obu firmom wsparcia. Zasadniczo wsparcie werbalne, które pan Paulson porównał do bazooki, która jest pokazywana, ale nie używana. Ale według prasy dokładne zbadanie rachunków Freddie Mac iw mniejszym stopniu Fannie Mae ujawniło nieprawidłowości księgowe i bardziej niepewną sytuację finansową niż dotychczas szacowano.

Pan Paulson uznał, że te dwie spółki o statusie prywatnym, ale wykonujące misję publiczną, stanowią obecnie zagrożenie dla stabilności systemu finansowego, którego naprawa należy do państwa federalnego, z powodu „niejednoznaczności” ich działania, które od dawna tolerował.

W ramach ustalonego dla każdej z nich limitu 100 miliardów dolarów, Skarb Państwa będzie dostarczał świeżego kapitału obu instytucjom w razie potrzeby, zgodnie z ich potrzebami. Formuła ta „jest najskuteczniejszym sposobem uniknięcia ryzyka systemowego i zawiera zapisy chroniące podatnika” w przypadku upadłości obu spółek.

Skarb Państwa będzie więc miał pierwszeństwo w przypadku likwidacji. Natychmiast otrzyma również 1 miliard dolarów w preferencyjnych papierach wartościowych od obu spółek, oferujących wysoką rentowność na poziomie 10% rocznie, oraz „warranty”, które pozwolą mu przejąć do 79,9% ich kapitału zakładowego.

Jak już ogłoszono w lipcu, obie firmy będą mogły refinansować się w banku centralnym, podobnie jak banki komercyjne.

Odpowiednie zarządy obu spółek zostały usunięte, a ich zarządzanie będzie teraz zapewniane przez menedżerów wyznaczonych przez regulatora.

Wykorzystując swoją zdolność do taniego refinansowania, Fannie Mae i Freddie Mac kupują kredyty hipoteczne od banków, które udzieliły osobom fizycznym, a następnie odsprzedają je inwestorom instytucjonalnym. Banki uwalniają w ten sposób płynność, która pozwala im na zaciąganie nowych kredytów, przyczyniając się w ten sposób do dynamizacji rynku nieruchomości.

Fannie Mae i Freddie Mac posiadają lub gwarantują ponad 5.000 40 miliardów dolarów w hipotecznych papierach wartościowych, czyli ponad XNUMX% niespłaconych kredytów hipotecznych udzielonych w Stanach Zjednoczonych.
Ich bankructwo stanowiłoby zatem „niedopuszczalne ryzyko” dla gospodarki kraju, wyjaśnił prezydent George W. Bush, zapewniając, że powiernictwo obu instytucji nie zostanie przedłużone.

Dyrektor generalny Międzynarodowego Funduszu Dominique Strauss-Kahn z zadowoleniem przyjął decyzję, która powinna uspokoić rynki finansowe.

Plan pana Paulsona zakłada ogromne odchudzenie obu firm, które będą musiały zmniejszać wielkość swoich bilansów o 10% rocznie od 31 grudnia 2009 r. Ich kredyty i portfel obligacji, który do tego dnia nie przekroczy 850 miliardów dolarów, będą musiały zatem spadać o 10% rocznie, aby powrócić do 250 miliardów dolarów.

Podczas reformy obu spółek Skarb Państwa wykupi część wyemitowanych przez nie papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką w celu pozyskania nowych środków. Skarb Państwa spodziewa się rozluźnienia na rynku kredytów hipotecznych, a co za tym idzie, ożywienia na rynku nieruchomości.

Wielkość tego programu wykupu, który zakończy się pod koniec grudnia 2009 r., będzie podyktowana „rozwojem sytuacji na rynku kapitałowym i rynku nieruchomości”.

Pomimo powiernictwo Fannie Mae i Freddie Mac, co doprowadziło do praktycznie podwojenia zadłużenia Stanów Zjednoczonych, agencje ratingowe Standard & Poor's i Fitch Ratings utrzymały rating „AAA” (najlepszy z możliwych) przyznany wiodącej światowej potędze gospodarczej..


A oto skorumpowane agencje ratingowe, które oceniają Stany Zjednoczone na AAA, gdy są najbardziej zadłużone na świecie.

Źródło: Internetowe informacje Orange.
0 x
avygel
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 02/09/08, 09:58




przez avygel » 08/09/08, 16:17

Alalala, najgorsze jest to, że wszystko dzieje się coraz częściej.

Nie sądzę, aby bycie pod nadzorem państwa było czymś złym dla firm-filarów w danym kraju, ale pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, które od 40 lat opowiadają się za liberalizmem i które pozwalają gnić tym, którym się nie udaje, szpital nadal nie dba o dobroczynność.

W każdym razie lepiej, żeby było tego warte, wcześniej niż oglądanie biednych amerykańskich gospodarstw domowych zrujnowanych, kiedy nie mają z tym nic wspólnego, ale myślę, że to po prostu powrót do lepszego skoku, a kiedy to się stanie, wszyscy poczują, że to mija (ameryka i europa)

Obraz
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 08/09/08, 16:18

Intruz zmienił mój tytuł :: ale tak jest lepiej.
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 08/09/08, 16:27

avygel napisała:Alalala, najgorsze jest to, że wszystko dzieje się coraz częściej.

Nie sądzę, aby bycie pod nadzorem państwa było czymś złym dla firm-filarów w danym kraju, ale pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, które od 40 lat opowiadają się za liberalizmem i które pozwalają gnić tym, którym się nie udaje, szpital nadal nie dba o dobroczynność.

W każdym razie lepiej, żeby było tego warte, wcześniej niż oglądanie biednych amerykańskich gospodarstw domowych zrujnowanych, kiedy nie mają z tym nic wspólnego, ale myślę, że to po prostu powrót do lepszego skoku, a kiedy to się stanie, wszyscy poczują, że to mija (ameryka i europa)

Obraz


Ale to nie chroni przed eksmisją małych gospodarstw domowych, które nie były w stanie spłacić! z drugiej strony pozwala tym zgniłym bankierom, którzy pożyczali niewłaściwie i ze zmiennym oprocentowaniem, kiedy stopy procentowe były najniższe w USA, uratować się przed bankructwem, kiedy powinni szukać winowajców tych „szalonych” pożyczek, które wyrzuciły tysiące ludzi na ulicę w długach.
Cóż, jasne jest, że wielu ludzi nie umie liczyć i „ugrzęzną” w nadmiernym zadłużeniu, ale zrobiliśmy tyle prania mózgu, aby KONSUMPOWAĆ za wszelką cenę, że wiele osób nie może żyć, jeśli nie konsumują.
0 x
avygel
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 02/09/08, 09:58




przez avygel » 08/09/08, 16:54

To prawda, ale szczerze mówiąc, nie rozumiem, jak możemy
zaciągnąć tyle długów przez tak długi czas.
Aby osiągnąć ten wynik, pranie mózgu musiało być intensywne.

Obraz
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 08/09/08, 17:02

avygel napisała:To prawda, ale szczerze mówiąc, nie rozumiem, jak możemy
zaciągnąć tyle długów przez tak długi czas.
Aby osiągnąć ten wynik, pranie mózgu musiało być intensywne.

Obraz


Wiesz, że w Anglii i Hiszpanii są (były?) kredyty na zakup nieruchomości powyżej 40, a nawet 50 lat!!! innymi słowy: pożyczyć i uzyskać zwrot kosztów dla swoich potomków : Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124