Przekształcanie alternatora samochodowego w generator

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 06/09/08, 15:48

Bo wiszę tuż pod kablem uziemiającym, ale trzymam się!

W przeciwnym razie regulator napięcia odpowiada mostkowi diodowemu, prawda?


Kolejna rzecz, ponieważ wydaje mi się, że trafiłem na specjalistów:
co się stanie jak podam prąd na wirnik tak w szczotkach (szczotkach?) a jak podam prąd na stojan to powinien się obrócić......

Ale moje podejście jest chyba zbyt głupie, nie jestem specjalistą, dlatego proszę o wyjaśnienia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 06/09/08, 19:00

Dużym problemem jest to, że trzeba wysłać sinusoidę w uzwojeniach trójfazowych...

Przechodzenie przez mostek diodowy i ponownie przez wyjście... Myślę, że to niewykonalna misja.

Dla regulatora napięcia można założyć, że to on reguluje wzbudzenie alternatora... W zasadzie to prąd stały musi być tam wysłany.

Powodzenia Harry!

Uh... może kupisz sobie mały silnik elektryczny gotowy do podłączenia do sieci? :P
0 x
Obraz
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 06/09/08, 19:54

Ponieważ zasadniczo chcę, żeby był ekonomiczny... więc jeśli mogę uratować alternator ze złomowanego samochodu, chciałbym go.

Ponadto chcę mieć co najmniej 300 W mocy (pojedynczy silnik lub kilka połączonych razem), aby stworzyć elektryczny trójkołowiec na krótkie wycieczki (maks. 30 km).


W przeciwnym razie proste pytanie: jaki jest najłatwiejszy do wyprodukowania silnik elektryczny o mocy co najmniej 300 W, najlepiej przy użyciu prądu stałego?


Wiem, że możemy przełączyć się z prądu stałego na prąd przemienny, ale wydaje mi się, że ta konwersja wiąże się ze stratami ciśnienia.... ma ktoś przełożenie?
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 07/09/08, 17:23

Aby obrócić alternator (zamieniony w silnik) będziesz musiał zasilić twornik, to nie jest problem, z wyjątkiem tego, że zużywa całkiem sporo i że dostarczane są dwa silniki ... Następnie musisz przesunąć 3 sinusoidy o 120 °, to też nie jest trudne z przetwornika cyfrowo-analogowego składającego się z podstawy czasu i trzech liczników (na przykład CD4040 CMOS) wychodzących na sieci rezystorów, więc otrzymasz trzy idealnie sinusoidy przesunięte, trochę schodkowe rzeczywiście, ale idealna sinusoida nie jest wymagana. Można to już symulować pod PSpice. Problem polega na tym, że konieczne będzie zasilanie silnika prądem 10 lub 20 amperów, sinusoidalnym, a to stanowi problem, ponieważ wydajność jest słaba, a obwody duże i drogie, dlatego przetwornice 12 VDC / 230 V 50 Hz, takie jak te stosowane w samochodach do urządzeń 230 V, zwykle wyprowadzają sygnał kwadratowy, zaawansowane modele wysyłają sygnał trójkątny i to już bliżej sinusoidy. Powinniśmy zatem wiedzieć, czy alternator samochodowy może pracować z 3 sygnałami kwadratowymi zamiast 3 sinusoid z akceptowalną wydajnością...
Kolejne pytanie: czy to trójkołowiec z dwoma tylnymi napędami, każdy z silnikiem? A jak się jeździ na zakrętach? A w linii prostej oba silniki muszą pracować z dokładnie tą samą prędkością niezależnie od stanu drogi...
A priori wolałbym zobaczyć (pojedynczy) silnik prądu stałego, ale po co upraszczać, skoro można go (bardzo) skomplikować, technicznie jest to bardzo interesujące.
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 08/09/08, 13:09

Dokładnie, jeśli wiesz, gdzie można znaleźć silnik ciągły w złomowanych częściach, jestem na tak.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 08/09/08, 15:25

Harry Ravi napisał:Dokładnie, jeśli wiesz, gdzie można znaleźć silnik ciągły w złomowanych częściach, jestem na tak.

Wiadomości w forums Zrób to sam, jest kilka.

Silnik prądu stałego może pracować impulsowo, jest to powszechnie robione (nie mówię o silnikach krokowych) i sprawność jest bardzo dobra.
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 08/09/08, 18:11

Czy ten typ silnika da się gdzieś zregenerować?

Jeśli znasz jakieś strony, na których o tym mówią, czy możesz podać mi adresy?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/09/08, 23:55

Halo

O ile mi wiadomo, wszystkie alternatory samochodowe są trójfazowe
zawsze można zrobić z niego silnik synchroniczny
poprzez wyeliminowanie sdoides dostarcza 3 fazy w AC i wzbudzenie wirnika w DC.
Warto wiedzieć, że silnik synchroniczny nie jest łatwy w obsłudze, a alternator samochodowy ma słabą wydajność elektryczną, ponadto wykonanie trójfazowego źródła prądu przemiennego o częstotliwości 300 czy 400 Hz nie jest łatwe dla majsterkowicza.
Zawsze będziesz musiał mieć kontroler, który dostosowuje częstotliwość i napięcie. Potrzebujesz adaptowalnego stosunku Volt / Hertz dla tych silników.
Nie polecam rozwiązania z alternatorem silnika synchronicznego, chyba że wiesz, jak obsługiwać napędy elektroniczne, które zaczynają się od jednofazowego prądu stałego i wytwarzają zmienny trójfazowy prąd przemienny.

Stare dynamo samochodowe można łatwo zmodyfikować, aby silniki prądu stałego wydobyły prawie 1 CV, jeśli zasilisz je napięciem 60 woltów, a nawet 80 woltów
wystarczy każda wiertarka lub silnik elektronarzędzia zasilany prądem stałym

André
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 09/09/08, 09:17

Harry Ravi napisał:Czy ten typ silnika da się gdzieś zregenerować?

Jeśli znasz jakieś strony, na których o tym mówią, czy możesz podać mi adresy?

Powinna istnieć możliwość odzyskania silnika ze starszych kosiarek elektrycznych zasilanych napięciem 12 V (Gardena, Viking, Black and Decker, Wolf i inne). Zobacz w Emaus. Mam Black and Deckera, którego silnik ma 720 watów, a jego objętość odpowiada słoikowi dżemu o pojemności 1 kg.

Lub umieść wiadomość w: http://www.cyberbricoleur.com/
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 09/09/08, 14:46

Ten typ silnika interesuje mnie bardziej niż alternator samochodowy.

750w .... jest wiele do zrobienia, zwłaszcza że ślad nie jest bardzo ważny.

Czy ten typ silnika jest zasilany prądem stałym czy zmiennym?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94