CET odzyskiwania biogazu Clérac

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01

CET odzyskiwania biogazu Clérac




przez toto65 » 22/08/08, 16:43

Podążając za tym tematem, który wydaje się wyzwalać namiętności:
https://www.econologie.com/forums/biogaz-au- ... t5907.html

Chciałem przedstawić Państwu broszurę reklamową. Ta broszura ilustruje centrum składowania odpadów, składowisko dla najbardziej znanej nazwy.
Biogaz jest odzyskiwany, a następnie energia z biogazu jest bezpośrednio odzyskiwana do ogrzewania pieców przemysłowca.
Mały nawias, Christophe zauważył, że wydajność jest wyrażona tylko wtedy, gdy następuje przemiana energii. Mówiąc 100% sprawności dla gazu spalanego w piecu... Mouaih, zamknijmy nawias, nie o to chodzi, ale nie dajmy się zwieść.
Obraz
aby pobrać obraz:
https://www.econologie.info/share/partag ... HnG2Mj.jpg

Obraz
https://www.econologie.info/share/partag ... jnUZjQ.jpg

Obraz
https://www.econologie.info/share/partag ... 2T61Kg.jpg

Obraz
https://www.econologie.info/share/partag ... rmjrjM.jpg

Obraz
https://www.econologie.info/share/partag ... XXH3j4.jpg
Ostatnio edytowane przez toto65 22 / 08 / 08, 17: 10, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 22/08/08, 16:48

Lord ! który projekt!
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/08/08, 11:40

super polityka francuskiego strusia:

zakopujemy wszystko!

odpady nuklearne (wszyscy ci z sąsiednich krajów, których nie mamy w domu, bo Borloo zmieniło prawo, leczą się w Hadze).

odpady z gospodarstw domowych i wszystkie inne!



i jest trwały! prawdziwe śmietniki.

nawet jeśli gaz zostanie przechwycony, miejsce będzie nadal zasypywane i… wyciekać, co nieuchronnie zanieczyszcza środowisko. materiały nie wracają już na ziemię, ale do jednego miejsca, kosza na śmieci, który będzie piętrzył się i piętrzył...... Francuskie rozwiązanie?

ten projekt szanuje prawodawstwo, ale środowisko w mniejszym stopniu.

% plonu... a co pozostaje zakopane?

artykuł o Quebecu waloryzuje materiał z pozostałych odpadów w „nawozach i/lub kompoście”… kolejny przykład z zagranicy.

Przy okazji: do czego służy piekarnik przemysłowy Clérac CET?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 25/08/08, 13:00

Jonule jesteś tylko (brudnym) narzekaczem!! Tym razem przedstawiamy Państwu projekt biogazu... FUNKCJONALNY!!!!

Wolisz, żebyśmy spalali odpady?

Zdenerwowałeś mnie...
:płakać:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/08/08, 13:22

co rozumiesz przez funkcjonalne?

tutaj gaz służy przemysłowcowi, nawet nie wiesz co on z nim robi i uważasz że jest dobry?

i dlaczego pozostałe materiały nie są poddawane recyklingowi jako nawóz i/lub kompost, jak w metanicznej jednostce kogeneracyjnej?

Myślę, że tak długo, jak wybierasz technikę, równie dobrze możesz wybrać jedną bezpośrednio! jak przykład Quebecu, czy Niemiec, Szwecji i wielu innych.

Nie mówię, że to źle, ale obawiam się, że w przyszłości nie będzie innego wyboru niż te cholerne CET-y.

tam, to naprawdę zakopać, by zakopać i nie zwracać na to już uwagi: nazywasz to zrównoważonym rozwiązaniem zarządzania?


PS: Nie jestem brudny
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 25/08/08, 14:05

jonule napisał:tutaj gaz służy przemysłowcowi, nawet nie wiesz co on z nim robi i uważasz że jest dobry?


Cóż, używa tego zamiast innego paliwa… prawdopodobnie pochodzenia kopalnego, więc powinieneś wiedzieć, czego chcesz…

Ach, ale chyba znalazłem: chcesz wytwarzać odnawialne źródła energii, zwłaszcza gdy są one dla Ciebie i za darmo, a zwłaszcza nie wtedy, gdy są wykorzystywane przez przemysłowca??? Jak ci faceci, którzy twierdzą, że są „ekolodzy” i jeżdżą na zużytym oleju.

Przykro mi, ale dla mnie 1 kWh zaoszczędzona ze źródeł kopalnych to 1 kWh zaoszczędzona, niezależnie od tego, czy jest używana u Ciebie, u nas, czy w fabryce!

jonule napisał:Myślę, że tak długo, jak wybierasz technikę, równie dobrze możesz wybrać jedną bezpośrednio! jak przykład Quebecu, czy Niemiec, Szwecji i wielu innych.


Ach tak, a co oni robią w Niemczech czy Szwecji poza dużo bardziej selektywnym sortowaniem?

Tutaj, w południowej Belgii, pomimo selektywnego sortowania (10 razy bardziej rozwiniętego niż we Francji), nadal potrzebujemy CET… nie wszystko nadaje się do recyklingu!
jonule napisał:PS: Nie jestem brudny


Dlatego powiedziałem: „(brudny) zrzędliwy”, a nie „zrzędliwy (brudny)” : Mrgreen:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/08/08, 14:25

Chcesz powiedzieć, że porównujesz mnie do przemysłowca?

a co z tymi, którzy wyrzucają uran i pluton do atmosfery i wód gruntowych?

ale odpowiem ci, co myślę o członkostwie w EnR:
Ten biogaz należy do odpadów, które jako surowiec należą do tych, którzy go wytwarzają (odkąd go kupili), więc normalne byłoby, gdyby został ponownie wprowadzony do miejskiej sieci gazowej! ponieważ już płacą za ponowne przetwarzanie!
to jest oszustwo.



Przykro mi, ale dla mnie 1 kWh zaoszczędzona ze źródeł kopalnych to 1 kWh zaoszczędzona, niezależnie od tego, czy jest używana u Ciebie, u nas, czy w fabryce!

chyba że nie wiemy co z tym kw zrobić i pali się w pochodni jak w piecu ! to jest oczywiste ...







Tutaj, w południowej Belgii, pomimo selektywnego sortowania (10 razy bardziej rozwiniętego niż we Francji), nadal potrzebujemy CET… nie wszystko nadaje się do recyklingu!

Zgadzam się, a właśnie następnym krokiem jest uczynienie tego takim, czy rozumiesz ten proces?
i nie mów, że jestem marzycielem, jestem realistą. to nie producenci dokonują wyborów za konsumentów, wręcz przeciwnie, to oni głosują.


wrócić do piekarnika: co się pali? ciasta?
Ostatnio edytowane przez jonule 25 / 08 / 08, 16: 16, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 25/08/08, 14:36

Jesteś ciężki jonule...

Jeśli przeczytałeś otrzymane dokumenty: odpowiedź jest w pierwszym temacie AGS produkuje dachówki i cegły... to ci wystarczy jako odpowiedź?

Na odpady: gdzie jesteś osobiście?
Co możesz sortować?
Co właściwie próbujesz?
Co nie jest sortowalne?

To nie jest podchwytliwe pytanie, ale po prostu wiedzieć, gdzie jest latem w TWOIM regionie...

Twoja pogrubiona uwaga nie jest głupia, z wyjątkiem tego, że przemysłowcy nie powinni brać ich za filantropów: ich celem jest zrobienie maksimum ciasta!

Suez jest więc już mocno nasmarowany na rynku odpadów (konsument płaci co najmniej dwa razy za swoje odpady: kupić i się ich pozbyć)… wierzyć, że największe marnotrawstwo nie jest w CET, ale na czele firmy…
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/08/08, 15:05

dobrze powiedzmy, że wtedy wyprodukuje max płytek i cegieł!
Zdajesz sobie sprawę ? cały ten biogaz z tych wszystkich odpadów, z których zrobi się dachówki i cegły... to jest za głupie... zresztą to moje osobiste zdanie.

Uważam, że komora fermentacyjna lepiej wykorzystuje odpady w postaci nawozu i/lub kompostu + biogazu.

przykład Quebecu: będą ogrzewać budynki i wyposażać pojazdy komunalne. burmistrz otrzyma kredyty węglowe i będzie dotowany w wysokości 50%.




jest różnica, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 25/08/08, 15:09

Blablabla... blablabla... nie odpowiedziałeś na moje bardziej osobiste pytanie dotyczące gospodarowania TWOIMI odpadami...

Pewnie dlatego, że lepiej ignorować to, co przeszkadza, co?
0 x

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 68