CET odzyskiwania biogazu Clérac

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 25/08/08, 17:04

Christophe napisał:Niedawno usłyszałem (ze zdziwieniem), że 80% rur wodociągowych w paryskich intramuros nadal było... wykonanych z ołowiu... część koniecznie przechodzi do ciał paryżan, więc tak, te, które ONI jedzą...

Hm, zaskoczyłeś mnie, bo to oznaczałoby, że 80% parku nie zostało sprzedane ani wynajęte w ciągu ostatnich 20 lat. Wiem dokładniej, kiedy to pochodzi, ale jest tak stare, jak obecność ołowiu w rurach zasilacz wody należy szukać 1 i wymieniać 2, jeśli takie są.

Co do ewakuacji, mam nadzieję, że jeszcze nie wszystko jest w porządku (nawet jeśli jest to godne pożałowania), ale co do zasilaczy poza niehigieniczną obudową... :zaszokować:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 26/08/08, 09:45

tak, ale to twoja część harcerska, która wierzy, że energia jądrowa jest czysta, ale kiedy tam pojedziesz, jest zupełnie inaczej! : Chichot:


Christophe napisał:
jonule napisał:i skąd pochodzą metale ciężkie w osadach ściekowych?


Już odpady przemysłowe... to część musi pochodzić z rur i innych zanieczyszczeń (znasz kanał bez tłumu? :D).

bardzo dobrze: odpady przemysłowe należy już oddzielać od odpadów konsumenckich! czy przemysłowcy sortują? muszą ?


Christophe napisał:Następstwa wojny: Na obszarach dotkniętych jedną lub kilkoma wojnami, w szczególności w czerwonej strefie lat 14-18, kanały były ważnymi celami stron wojujących, a zwłaszcza rejony mostów (drogowych lub kolejowych), ujścia rzek, portów rzecznych, obiektów przemysłowych , strefy portowe lub wojskowe, stacje wodne itp. To wyjaśnia, dlaczego amunicja zanurzona lub niewybuchy można znaleźć w znacznych ilościach (w obszarach 14–18, na obszarach podmokłych i błotnistych, do 8 z 10 pocisków nie eksplodowało, ale mogą być głęboko zakopane w osadach. Amunicja ta ostatecznie wycieknie , uwalniając swoje toksyny.

możemy sobie wyobrazić, jak zakończą się pociski ze zubożonego uranu (z przemysłu nuklearnego) wypuszczone podczas wojen w Zatoce Perskiej, na Bałkanach, w Libanie i Gruzji… które nie eksplodowały… Roll:



więc tak, mieszanie odpadów prowadzi do rozwiązania... bez rozwiązania.
Tak, sieci należy podwoić. Wykonują poważną pracę, aby zakopać światłowód, mogliby to zrobić przy zachowaniu warunków sanitarnych…

nigdy nie możemy tego powiedzieć wystarczająco: TRI!
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 26/08/08, 09:57

jonule napisał:Tak, sieci należy podwoić. Wykonują poważną pracę, aby zakopać światłowód, mogliby to zrobić przy zachowaniu warunków sanitarnych…

Większość sieci światłowodowych, telefonicznych itp. w dużych miastach przechodzi kanałami.... : Lol:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 26/08/08, 10:50

Co sądzisz, Cmoa, o mnożeniu sieci w celu uproszczenia gospodarki odpadami?

Mówię o „kanalizacji sieciowej”: woda czarna i ścieki.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79373
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 26/08/08, 10:59

C moa napisał:Hm, zaskoczyłeś mnie, bo to oznaczałoby, że 80% parku nie zostało sprzedane ani wynajęte w ciągu ostatnich 20 lat. Wiem dokładniej, kiedy to pochodzi, ale jest tak stare, jak obecność ołowiu w rurach zasilacz wody należy szukać 1 i wymieniać 2, jeśli takie są.


Cóż, ja też byłem zaskoczony i powtarzam tylko to, co usłyszałem (wiadomości lub dokument, nie pamiętam, to było w telewizji France TV)... i gdzie geograficznie kończy się praca obowiązkowa, o której wspominasz? Czyli na powierzchni mieszkania...A wcześniej?
Ile pionów zostało zmienionych? W starych (luksusowych) budynkach wątpię, żeby było to łatwe!

A na ulicach? Nie pamiętam, że rozmawialiśmy o wielkim planie odwrócenia przewodnictwa Paryża: sparaliżowanie Paryża poważnymi robotami drogowymi kosztowałoby gospodarkę zdecydowanie za dużo…

To trochę jak ze spadochronami w samolotach: zbyt drogie w porównaniu do ryzyka, więc tolerujemy ryzyko...
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 26/08/08, 11:18

Wyciąg z materiałów prasowych (niedawny 1999 r.)
We Francji prawie 10 milionów domów jest wyposażonych w wewnętrzne rury wodociągowe zawierające ołów

http://www.waternunc.com/fr/pblyon1.htm#pbsant

W przeciwnym razie jest to
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 26/08/08, 11:23

jonule napisał:Co sądzisz, Cmoa, o mnożeniu sieci w celu uproszczenia gospodarki odpadami?

Mówię o „kanalizacji sieciowej”: woda czarna i ścieki.

Nie jestem pewien, czy będzie duża korzyść w tym sensie, że musimy już oddzielić wiele rzeczy od źródła (patrz przepisy dotyczące wody, SRU i różne obowiązki regulacyjne określone przez DRIRE...).
Od kilku lat wprowadzono obowiązek oddzielania wód opadowych od ścieków. Dawniej wszystko trafiało do głównego odbiorcy.
Podobnie instalacje sklasyfikowane (ICPE) muszą spełniać pewną liczbę norm kontrolowanych przez DRIRE. Wiele instalacji rolniczych ma na przykład własną oczyszczalnię ścieków i dlatego nie odprowadza niczego do sieci „publicznej”. Czasami dzieje się nawet odwrotnie. W małych miastach i na wsiach zakłady przemysłowe są zazwyczaj zbyt duże, aby pomieścić lokalnych mieszkańców z UE.
Ponadto np. restauracje muszą posiadać łapacze tłuszczu, aby tłuszcz nie przedostawał się do kanałów ściekowych. Szpitale muszą kontrolować ścieki i oddzielać/oczyszczać te najbardziej niebezpieczne....

Faktycznie, panuje duże zamieszanie, bo zawsze mówimy o tym, że „wszystko pójdzie do kanalizacji”, mimo że od dawna tak się nie dzieje. Dzisiaj mówimy o kolektorze ścieków i technicznie jest to ogromna różnica.

W przeciwnym razie o ołów zapytałem znajomego, który zajmuje się nieruchomościami. Powiedział mi, że prawo to obowiązuje od 1989 r., ale diagnoza nie dotyczy „obecności lub braku ołowiu”, ale tego, jaka ilość została uwolniona.

Konkretnie, rury będą musiały zostać wymienione począwszy od 2013 r. (wymagają tego przepisy europejskie), ponieważ progi będą zbyt niskie, aby można było stworzyć system oczyszczania.
Obecne progi wynoszą 25 µg/litr. To wciąż niepokojące, gdy wiesz, że ołów gromadzi się w tkankach. :zaszokować:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 26/08/08, 11:23

a mimo to bardzo niewiele przypadków zatrucia ołowiem... czy chlor może mieć z tym coś wspólnego?
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 26/08/08, 11:32

jonule napisał:a mimo to bardzo niewiele przypadków zatrucia ołowiem... czy chlor może mieć z tym coś wspólnego?

Są to choroby, które rozwijają się przez długi czas i które prawdopodobnie można ukryć za innymi chorobami, jeśli nie będziemy specjalnie szukać obecności ołowiu we krwi.

Nie bardzo wierzę, że chlor może „blokować” ołów, ale musiałbym zapytać chemików.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79373
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 26/08/08, 11:35

delnoram napisał:Wyciąg z materiałów prasowych (niedawny 1999 r.)
We Francji prawie 10 milionów domów jest wyposażonych w wewnętrzne rury wodociągowe zawierające ołów


Ach, dziękuję za wyjaśnienie... 10 milionów mieszkań z ilu w sumie? 15-20 milionów? Czyli dużo więcej niż 50%...

W zasadzie: w starym domu nic się nie zmieniło...po prostu ta część nowego mieszkania jest "na poziomie".

Wątpię, żeby teraz coś się zmieniło...
0 x

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 84