CET odzyskiwania biogazu Clérac

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/08/08, 15:27

Nie rozumiem, co sugerujesz...

na moje odpady próbowałem przez 6 miesięcy toalety suche, jestem w trakcie budowy łazienki i nowych toalet, które w przyszłości zostaną podłączone do wody deszczowej (która będzie wykorzystywana w łazience, zmywarce, pralce itp), w przeciwnym razie resztę mam kury oddaję im resztę, żeby miały ładne jajka, nie robię kompostu do ogrodu, biorę ziemię już zużytą (zarośla itp.) tak samo jak inne odpady, wszystko co jest drewnem papier spalam w kuchence i piecu opalanym drewnem, tak naprawdę wyrzucam tylko plastik; na opał spalam odpady z filtracji oleju roślinnego z trocinami w piecu, aby ogrzać to pomieszczenie w celu filtrowania i walcowania w zimie; Mieszkam w miasteczku liczącym zaledwie 450 mieszkańców... ale po co o mnie mówić?



odbieranie biogazu ludziom, którzy za niego płacą i odsprzedawanie go przemysłowcowi, jest dla mnie jak sprzeniewierzenie własności publicznej!
po raz kolejny porwany przez szeregowca. Uważam to za wstyd.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 25/08/08, 15:54

jonule napisał:odbieranie biogazu ludziom, którzy za niego płacą i odsprzedawanie go przemysłowcowi, jest dla mnie jak sprzeniewierzenie własności publicznej! po raz kolejny porwany przez szeregowca. Uważam to za wstyd.


Jasne, ale to mniej gorsze, niż gdyby NIC nie zrobili...

A wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić warnik w domu, jeśli będzie to stanowić problem dla Twojego sumienia...

Poza tym, myśląc przez chwilę: gdyby segregowano 100% odpadów (zwłaszcza odpadów zielonych), CET nie wytwarzałby metanu (lub znacznie mniej)...

Więc segreguj swoje odpady, a pokrzyżujesz ich plany!

Chyba, że ​​tworzywa sztuczne w kopcu nadają się do zgazowania???

ps: jonule, proszę spojrzeć na swoje prywatne wiadomości
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/08/08, 16:14

Jasne, ale to mniej gorsze, niż gdyby NIC nie zrobili...

no cóż, jesteś szalony!

ale to nie powód, aby od początku podążać właściwą drogą!-)

Poza tym, myśląc przez chwilę: gdyby segregowano 100% odpadów (zwłaszcza zielonych), CET nie produkowałby (albo dużo mniej) metanu…

absolutnie!
więc odzysk biogazu i nawozów będzie zadaniem oczyszczalni ścieków!

Poza tym niektórzy już to robią... we Francji? ......

w przypadku plastiku, myślę, że tylko ten wykonany z kukurydzy powinien ulec degradacji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 25/08/08, 16:17

Hmm, lepiej nie jeść warzyw, których nawozem są osady ściekowe... ze względu na zawartość metali ciężkich...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/08/08, 16:33

i skąd pochodzą metale ciężkie w osadach ściekowych?

co jemy? więc jemy to dwa razy?

lub produkty do prania?

stawia to pod znakiem zapytania właśnie fakt mieszania wszystkiego i konieczności późniejszego sortowania...
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 25/08/08, 16:36

jonule napisał:w przypadku plastiku, myślę, że tylko ten wykonany z kukurydzy powinien ulec degradacji.

Nie wiem, gdzie widziałem wzmiankę o zespole, który chciał produkować paliwo z odpadów plastikowych :?
Ich zasada brzmiała: „tworzywa sztuczne to oleje, których cząsteczki są nieco większe od pozostałych. Rozbijmy je więc, a będziemy mieli paliwa”.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 25/08/08, 16:39

0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/08/08, 16:41

tak, jest to depolimeryzacja i daje mieszaninę węglowodorów do rafinacji.

ale technika ta jest na razie „dla ojczystego kraju” badacza, Hindusa.

Tam na dole miejskie centrum recyklingu, zatrudniające od 1 do 10 milionów ludzi, zatrudnia 200.000 XNUMX małych rączek do sortowania plastiku wyrzucanego przez śmieciarki.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 25/08/08, 16:56

jonule napisał:i skąd pochodzą metale ciężkie w osadach ściekowych?


Już odpady przemysłowe... to część musi pochodzić z rur i innych zanieczyszczeń (znasz kanał bez tłumu? :D).

Innymi słowy, hydraulika... czy myślisz, że nazywamy ją dokładnie...

Niedawno usłyszałem (ze zdziwieniem), że 80% rur wodociągowych w paryskich intramuros nadal było... wykonanych z ołowiu... część koniecznie przechodzi do ciał paryżan, więc tak, te, które ONI jedzą...

Dokładne źródła powinieneś znaleźć poszukając trochę w Google lub Wikipedii, na przykład: http://fr.wikipedia.org/wiki/Boue_de_curage

Proces sedymentacji często powoduje uwięzienie w osadzie substancji niebiodegradowalnych, nieulegających rozkładowi (metale ciężkie, radionuklidy) lub długowiecznych substancji zanieczyszczających. Mogą również zawierać drobnoustroje lub organizmy inwazyjne. Niektóre drobnoustroje (bakterie) mogą sprawić, że niektóre metale ciężkie staną się bardziej toksyczne, mobilne i biodostępne, na przykład poprzez ich metylację (np. metylortęć).

Następstwa wojny: Na obszarach dotkniętych jedną lub kilkoma wojnami, w szczególności w czerwonej strefie lat 14-18, kanały były ważnymi celami stron wojujących, a zwłaszcza rejony mostów (drogowych lub kolejowych), ujścia rzek, portów rzecznych, obiektów przemysłowych , strefy portowe lub wojskowe, stacje wodne itp. To wyjaśnia, dlaczego amunicja zanurzona lub niewybuchy można znaleźć w znacznych ilościach (w obszarach 14–18, na obszarach podmokłych i błotnistych, do 8 z 10 pocisków nie eksplodowało, ale mogą być głęboko zakopane w osadach. Amunicja ta ostatecznie wycieknie , uwalniając swoje toksyny.


ps: uważaj, mówimy o biogazie, a nie o płynnej ropie... Myślę, że po pewnym czasie i pod pewnymi ograniczeniami T° i ciśnienia (przypadek w kopcach) tworzywo sztuczne i tak ostatecznie przekształca się w gaz. ..
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 25/08/08, 16:58

To nie był ten artykuł, ale taka jest zasada. O ile pamiętam, w moim artykule była to drużyna izraelska.
Spojrzę !!
0 x

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101