Idea recyklingu

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 09/06/11, 11:44

Słoń napisał:Christopher powiedział:

Tyle że ci, którzy tak myślą, zapomnieliśmy pomyśleć, że każde euro pracujące / zarobione / wydane ma swoje znaczenie w zanieczyszczeniu ...


Wcale nie, ale znamy ceny przemysłowe, marże i tak dalej: niektóre produkty są zbyt drogie, a pcq nie jest dostępne na rynku.

Kiedy wiemy, że ceny zakupu materiałów są cenami ujemnymi ....


??? Myślę, że nie zrozumiałeś, co miałem na myśli.

Każde zarobione euro ma wpływ na środowisko.

Będziesz wydawać zasoby, aby iść do pracy i zarobić na swoją pensję. Ropa, kWh, CO2... mówiąc prościej...

Moglibyśmy to nazwać „szarą pensją” (nie mylić z czarną pensją, eh :D :D)

Więc jeśli kupisz droższy „zielony” produkt, ponieważ jest czystszy (psychologiczne i marketingowe zawyżanie faktur, które nie ma nic wspólnego z prawdziwą produkcją!!), Cóż, jeśli chcesz podsumować ten zakup, będziesz musiał wziąć pod uwagę uwzględnij te "szare" koszty swojej pensji...


Słoń napisał:W Twoim sklepie ceny są rozsądne (chociaż .... panel słoneczny elastyczny 7W 115 euro, nadal nie jest zainstalowany 16,5 € / Wc : Evil: )


Przywracając do /Wc, porównujesz tam marchewkę i ogórka ...

Powinieneś porównać z konkurencją TEGO TYPU produkt... bo widocznie nie znasz cen paneli elastycznych.

Sugerowana cena tego to 139 € .... 129 € na wyprzedaży ...

Koszt instalacji jest śmieszny... sam nie wiem... 60 sekund? :D

Wreszcie jest to produkt wyprodukowany w Szwajcarii...

Więc wszystko źle zrozumiałeś, przepraszam drogi słoniu... : Lol:
0 x
ecoco2
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/06/12, 13:16




przez ecoco2 » 09/07/12, 16:48

Witaj świecie!


Oto strona, która może Cię zainteresować, jeśli szukasz wskazówek i sztuczek: http://www.ecoco2.com/index.html
Jest to strona, która uczy, jak kontrolować zużycie energii, ślad węglowy i wpływ na środowisko.

Proponujemy Ci gry, które podczas zabawy pozwolą Ci uświadomić sobie zagadnienia związane z globalnym ociepleniem i emisją gazów cieplarnianych, testy pozwalające precyzyjnie zmierzyć zużycie energii, znajdziesz także listę eko-gestów, dzięki którym nauczysz się zmieniać swoje zachowanie.

Z poważaniem,

Ekoko2
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 28/02/13, 09:37

mielibyśmy co wracać do tego, co robiono w średniowieczu: nic nie zostało wyrzucone, odpady jednych stały się surowcem dla innych. Odkryłem to jakiś czas temu na wystawie.
Na przykład słudzy króla ostrożnie otwierali jego orzechy: mogli w ten sposób odsprzedać dla siebie jeszcze nienaruszone muszle. Za tym generowany był handel i praca. Niektórzy wykonali małe metalowe części i przekształcili nakrętkę w szkatułkę na biżuterię. Ubierały je strzępy cennej tkaniny. Na zewnątrz działało. Pudełko zostało sprzedane po bardzo wysokiej cenie bogatym ludziom.
żeby było jasne: nie chodzi mi o powrót do tamtych czasów, tylko o zachowanie tej idei wykorzystania wszystkiego.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 28/02/13, 09:47

Tak, nie trzeba wracać do tej pory (sprzedawca łupin orzecha włoskiego! Cóż, to i tak królewskie łupiny, huh!), nauczyć się ponownie i zastosować kilka”metody babci"przed erą chemii i energii pod dostatkiem dla wszystkich byłoby już całkiem sporo...

Oczywiście znasz wiele z tych metod. :)
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 28/02/13, 10:17

mów mi magyver..........
pewnego dnia mąż majstrował przy aucie i skręcił przewód powrotny paliwa na dyanie. nic wielkiego....międzyczasem wystarczy kawałek węża akwariowego.......2 lata później mechanik się zdziwił ale nadal działa..... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 28/02/13, 10:46

Dziwne, ponieważ akwarium lub rury z jedzeniem nie powinny trzymać węglowodorów (doświadczyłem tego raz… kiedy byłem błotnisty lol)
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 28/02/13, 10:55

od upału słabł, ale trzymał się dobrze.
Bardzo ciężka zima, mąż hospitalizowany z powodu złamania, a titine (dyane) która nie chce się uruchomić. za zimno. Przez 8 dni i tak udało mi się go odpalić: trochę wełny na noc na silniku, pod maską. Potem ogrzewanie suszarką "na chybił trafił" bo nie znam się na silniku. I titin wyruszył dzielnie!
w domu suszarka do włosów jest używana do wszystkiego oprócz suszenia włosów… wróbel w opałach do ogrzania: w ręczniku i miękkiej suszarce do włosów. ożywia twój piaf
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 28/02/13, 11:30

Ile lat ma Titin? :zaszokować:
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 28/02/13, 11:48

nie młody titin, w dużej mierze przekroczył 150 000 km. pokój jego duszy w krainie cytyn. Naprawdę nam pomogła!
to samo dotyczy mebli: możesz je rzucić, aby je spalić
lub podaruj im drugie życie
lub uratować materiał, aby zrobić z nim inne rzeczy.
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 28/02/13, 11:53

ups.....naprawione
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 50