Pantone / Doping woda, niektóre szczegóły?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
yakakliker
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 01/09/05, 19:12
Lokalizacja: Calvados

Pantone / Doping woda, niektóre szczegóły?




przez yakakliker » 21/08/08, 07:10

Po dłuższym przestudiowaniu dopingu do wody postanowiłem podjąć działania na moim pojeździe (to z pewnością będzie tematem niektórych postów, gdy otrzymam jakieś uwagi).

Istnieją jednak pewne szare obszary różnic między Pantone a dopingiem wodnym:

Kiedy patrzę na system Pantone w słynnej kosiarce, widzę, jak układ recyrkuluje część spalin, które przechodzą przez bełkotkę zawierającą mieszaninę woda / benzyna, a następnie przechodzą przez reaktor i wracają do wlotu silnika.
(Popraw mnie, jeśli się mylę)

Kiedy patrzę na system domieszkowania wody, biorę powietrze z otoczenia, które przepływa przez bełkotkę, aby naładować się wilgocią, przechodzi przez reaktor i wchodzi do wlotu silnika.

Na pierwszy rzut oka 2 systemy są bardzo podobne.

A jednak w żadnym momencie nie mówimy o czymkolwiek innym niż o wodzie w bełkotce lub o recyklingu spalin w celu „domieszkowania wodą”? (Myślę między innymi o mieszance woda / olej spustowy)

Z jakich powodów istnieją te różnice i czy po prostu nie przyjęliśmy dokładnie tej samej zasady w przypadku silników Diesla (recykling tych gazów w mieszaninie woda / węglowodór)?

Czy zostały przeprowadzone testy, na przykład w urządzeniu do barbotażu, tylko spuszczanie oleju? (wydajność / zanieczyszczenie)

Tak, wydaje mi się trochę taki ciężki, ale zapewniam cię, gdy ludzie mnie znają, jest gorzej! :P
0 x
yakakliker
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 01/09/05, 19:12
Lokalizacja: Calvados

Wracam do opłaty ....




przez yakakliker » 23/08/08, 08:00

Widzę, że moje pytanie niestety nie jest naśladowane ...

Więc trochę pogłębię swoje myślenie:

Czytałem gdzieś na stronie, że do silników diesla można "domieszkować" gazem.

Jednak ten system jest obecnie mało interesujący, biorąc pod uwagę cenę tego gazu.

Równolegle Pantone (myślę o kosiarce) najwyraźniej jest w stanie pracować na przykład z wodą i spuszczać olej (tam chciałbym potwierdzenia, może to błąd)

Jeśli tak jest, oznacza to, że Pantone „przekształca” zużyty olej (odpad) w gaz wystarczająco wydajny, aby napędzać kosiarkę.

Czy nie możemy zatem dostosować tego systemu do oleju napędowego, umożliwiając:

1) Przetwarzaj olej spustowy
2) Udział palnego gazu o zmniejszonym przedmuchu, który może być interesujący.
3) Wzrost wydajności dopingu

Dziwi mnie jednak brak dyskusji na ten temat, ale być może źle wyglądałem ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/08/08, 08:35

Halo
Z jakich powodów istnieją te różnice i czy po prostu nie przyjęliśmy dokładnie tej samej zasady w przypadku silników Diesla (recykling tych gazów w mieszaninie woda / węglowodór)?

Istnieją konfiguracje eksperymentalne, aby sprawdzić, czy to działa.
i są zespoły, które mają działać na drodze, bez konieczności przeciągania skrzyni narzędziowej w walizce. z minimum umiejętności.

W zestawie z domieszką wody na oleju napędowym testowałem jako zespół (MMM), aby przepuścić opary oleju z odpowietrznika, po kilku tysiącach kilometrów staje się zanieczyszczeniem pręta, jeśli przepuszcza opary oleju, zimny reaktor (jazda po mieście, zjazd, zwolnione tempo), podczas gdy woda odparowuje raz gorąca bez brudzenia pręta.
co do wydechu, który przepływa do reaktora oleju napędowego, który w końcu także brudzi pręt, i nie mogę stwierdzić bez wątpienia, że ​​brudzi pręt sadzą węgla szkodliwe dla prawidłowego funkcjonowania systemu (zajęło 1000 km, gdy wróciłem do wody i powietrza, aby znaleźć moje dobre wyniki.

W przypadku silnika kosiarki napędzanego olejem (a raczej parą olejową) jest bardzo niewiele, które wykonały zespoły funkcjonalne.
zimny silnik, należy go uruchomić na benzynę, aby ogrzać reaktor, a następnie mieć mocny podgrzewacz pomocniczy do bubblera olejowego .. Więc fabryka laboratoryjna ..
jedyne wyniki, jakie uzyskałem, to wysoko podgrzany barbotaż iw tym przypadku trudno przepuścić wystarczającą ilość wody przez ten sam reaktor bez zbytniego chłodzenia (w oleju trzeba mieć ciepło wystarczająco wysokie, aby uruchomić reaktor
Wątpię, czy w turbodoładowanym oleju napędowym mamy to ciepło)
Tak czy inaczej olej napędowy działa dobrze z olejem bezpośrednio w wtryskiwaczach.

André
0 x
yakakliker
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 01/09/05, 19:12
Lokalizacja: Calvados




przez yakakliker » 23/08/08, 11:08

Dziękuję André za odpowiedź.

Dyskusja jest zamknięta (przynajmniej na razie ...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 23/08/08, 12:12

i jeśli zastąpimy bełkotkę systemem ultradźwiękowym, aby wytworzyć mgłę
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79385
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11065




przez Christophe » 23/08/08, 12:29

Niewystarczający przepływ i brak regulacji.

Rozmawialiśmy już o tym dziesięć razy ... https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 23/08/08, 14:40

Cześć, jakakliker

Równolegle Pantone (myślę o kosiarce) najwyraźniej jest w stanie pracować na przykład z wodą i spuszczać olej (tam chciałbym potwierdzenia, może to błąd)


Jeśli chodzi o spuszczanie oleju, tutaj jesteśmy „zielonym” miejscem, spalamy spuścić olej ponieważ paliwo jest całkowita herezja. : Evil: : Evil: Zanieczyszczenia są oszałamiające. Normalne zużycie oleju w normalnym silniku jest nieznaczne, ale już odpowiada za odrzucenie 1/3 cząstek sadzy ...

Arghhh! Bardziej znajduję tego pięknego „camenberta”, który dał różne zanieczyszczenia… Krótko mówiąc, oleje zawierają dużo chemikaliów, a wszystkie te dodatki są silnymi czynnikami obciążającymi, powodując powstawanie sadzy i innych bzdur w spalinach.

Jeśli chcesz zrobić gest dla planety, spal tylko naturalny olej lub poddaj recyklingowi smażone jedzenie. : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
yakakliker
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 01/09/05, 19:12
Lokalizacja: Calvados




przez yakakliker » 23/08/08, 15:16

Flytox napisał:Cześć, jakakliker

Jeśli chodzi o spuszczanie oleju, tutaj jesteśmy „zielonym” miejscem, spalamy spuścić olej ponieważ paliwo jest całkowita herezja. : Evil: : Evil: Zanieczyszczenia są oszałamiające. Normalne zużycie oleju w normalnym silniku jest nieznaczne, ale już odpowiada za odrzucenie 1/3 cząstek sadzy ...

A+


Przepraszam, myślałem, że przeczytałem, że Pantone zezwala na stosowanie wszelkiego rodzaju węglowodorów (w tym olejów odpadowych), ze szczególnym uwzględnieniem prawie nie odrzucania zanieczyszczeń, ale najwyraźniej informacje są błędne.

Przepraszam.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79385
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11065




przez Christophe » 23/08/08, 15:26

Tak, fałszywe i bardzo fałszywe.

Musiałeś przeczytać bzdury napisane przez sprytnych chłopaków, którzy kopiują / wklejają bzdury samego pantone ... bez eksperymentowania : Evil:

Zasmuca mnie to, że jest wola, zwłaszcza na Wikipedii, aby te bzdury były „aktualne” ... podczas gdy są końcowe rezultaty stosowania dopingu wodą z pantone.
Ostatni przykład w dacie: https://www.econologie.com/moteur-propre ... -3889.html

Trzymanie śmieci w Internecie może być ciosem lobbystów ...
0 x
yakakliker
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 01/09/05, 19:12
Lokalizacja: Calvados




przez yakakliker » 23/08/08, 15:29

W przypadku braku postępu w dopingu ta dyskusja będzie miała przynajmniej zaletę wyjaśnienia niektórych kwestii.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92