Biogaz w Quebec z odpadami komunalnymi

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Biogaz w Quebec z odpadami komunalnymi




przez Christophe » 15/08/08, 15:56

Przykład projektu biogazowego w Quebecu wykorzystującego odpady stołowe.

Obraz

Te miliony można również zainwestować w inne techniki, takie jak olej Laigret…

Bo biogaz jest dobry, ale zna swoje mocne i słabe strony...
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 08 / 08, 17: 21, 1 edytowany raz.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/08/08, 15:38

? czy możesz wskazać słabe strony?

czy biogaz można przekształcić w ciecz w procesie Fischer Tropps w olej napędowy?!

w przeciwnym razie służy bezpośrednio do wymiany oleju w kotłach: albo transportujesz gaz, albo transportujesz ciepło za pośrednictwem sieci i wymienników ciepła (w ten sposób tylko 1 kocioł).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 19/08/08, 15:54

OK, czy możesz zrobić nam prototyp?

:) : Twisted:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/08/08, 16:30

co?
Co ?
procesu Fischera Tropsa?

czy transport gazu? czyli ciepło?

Nie rozumiem tego!

Zareagowałem następująco:
Bo biogaz jest dobry, ale ma swoje mocne i słabe strony...

ok, ale „my” niekoniecznie znamy mocne i słabe strony, o których mówisz, sądząc, że jest to trochę słabe, nie?-)

Znam zalety biogazu, pozwala on na odzysk NRJ z wszelkiej materii organicznej, odpadów, osadów ściekowych, gnojowicy świń (15m3 gazu dziennie) itp.! metan z jednej strony i nawóz z drugiej!

tutaj za sieć ciepłowniczą dla gmin (bonusy):
http://www.eden-enr.org/spip/IMG/pdf/fi ... EDEN-2.pdf

Już nawet nie mówię o biogazie obowiązkowo rozprowadzanym na pompie w Szwecji, pociągu jeżdżącym na biogazie jak w Niemczech, 3500 instalacjach w porównaniu do 4 we Francji... buu
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 19/08/08, 16:41

Szukasz wszystkich, Jonule... denerwujesz się... Mówię po prostu, że jest więcej zwolenników niż biogaz, a wchodzisz mi w drogę, mówiąc, że potępiam zasadę metanizacji. ..

Gdybyś jednak nie mówił za dużo głupich rzeczy, byłoby w porządku… wiesz wiele rzeczy, ale wiele z nich jest fałszywych lub wyimaginowanych…

Jaka szkoda...

Znajdź mi JEDNĄ fabrykę na świecie, która skrapla i eksportuje biogaz w celach innych niż do użytku wewnętrznego, a cofnę to, co powiedziałem.

ps: skoro mowa o sieciach ciepłowniczych, wiedziałeś, że istnieje kogeneracja...jądrowa :) :) :) tak tak tak!!
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/08/08, 17:19

przepraszam, jeśli błędnie zinterpretujesz słowa napisane Christophe... mias w moim przypadku jest tak samo: przysięgam, że kiedy piszesz w moim przypadku „mocne i słabe strony”, może to spowodować zamieszanie, dlatego poprosiłem Cię o wyjaśnienia... Ja Wiedzcie też bardzo dobrze, że nie potępiacie metanizacji.

w sprawie kogeneracji jądrowej, chciałbym, żebyście podali link ze zdjęciami itp. Dla mnie to po prostu nonsens, tak jak wtedy, gdy EDF mówi, że zamierza zbudować elektrownię słoneczną w Camargue, to tylko dla ogłoszenia efektu...

w przypadku biogazu rozmawiałem z tobą o transporcie NRJ siecią ciepłowniczą, wyobrażam sobie, że możesz także transportować gaz, nawet jeśli prawdopodobnie potrzebujesz osobnej sieci... ale dla kolektywu pozostaje to interesujące!
to nie licząc odsprzedaży nawozów, a także produkcji energii elektrycznej do sieci (silnik gazowy).

facet z artykułu, prefekt nazwiskiem LAGACÉ ( : Lol: ) mówi nawet, że przekształcaj pojazdy na biogaz i otrzymuj kredyty węglowe... nic wymyślonego!-)

ale w skrócie paliwo Liquide dla samochodów, czemu nie...
Nadal uważam, że stosowanie bez użycia płynu pozostaje bardzo skuteczne ;-)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 19/08/08, 17:27

jonule napisał:w sprawie kogeneracji jądrowej, chciałbym, żebyście podali link ze zdjęciami itp. Dla mnie to po prostu nonsens, tak jak wtedy, gdy EDF mówi, że zamierza zbudować elektrownię słoneczną w Camargue, to tylko dla ogłoszenia efektu...


Cóż, jest nowy forum „C moa” (nie to ja, ale on, mam nadzieję, że rozumiesz :D) kto to powiedział tutaj:

C moa napisał:Kilka elektrowni pracuje. Na przykład w Chinon część kalorii wykorzystuje się do ogrzewania lokalnych przedsiębiorstw i szklarni.


Nie sprawdzałem informacji, ale myślę, że dojdziesz do tego bardzo szybko, co! ;) i wydaje się, że zna temat...c moa!

jonule napisał:w przypadku biogazu rozmawiałem z tobą o transporcie NRJ siecią ciepłowniczą, wyobrażam sobie, że możesz także transportować gaz, nawet jeśli prawdopodobnie potrzebujesz osobnej sieci... ale dla kolektywu pozostaje to interesujące!
to nie licząc odsprzedaży nawozów, a także produkcji energii elektrycznej do sieci (silnik gazowy).


Przepraszam, że to wszystko nie jest jeszcze opłacalne (bez pośrednich dotacji do ropy naftowej), ale skończmy z kontrowersjami…
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 19/08/08, 21:36

Christophe napisał:
Nie sprawdzałem informacji, ale myślę, że dojdziesz do tego bardzo szybko, co! ;) i wydaje się, że zna temat...c moa!


Widziałem jakiś czas temu w telewizji reportaż na ten temat, ale nie wiedziałem gdzie.

:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 19/08/08, 22:04

Biogaz do użytku domowego od 1996 roku we Fryburgu: http://www.passivhaus-vauban.de/warum.fr.html

To bar w domach z toaletami z odsysaniem próżniowym (mniej wody, jak w samolotach), które umieszczają to wszystko w metanizatorze i można gotować na metanie wydobywającym się z brzucha! ? :zaszokować:

Potem moglibyśmy długo rozmawiać o zaletach i wadach biogazu w porównaniu z procesem laigret, ale myślę, że nie to jest tematem.

Byłbym bardziej zainteresowany wiedzą, ile energii możemy odzyskać na jednego mieszkańca? Czy jutro będę musiał powstrzymać się od pójścia do toalety aż do wieczora? A może nie jest to warte swojej ceny? :P
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 19/08/08, 22:49

Fakt, że w procesie metanizacji odpadów celulozowych oraz odchodów ludzkich i zwierzęcych powstaje także pewna ilość niepożądanych i potencjalnie toksycznych gazów, nie powinien automatycznie wykluczać tego interesującego i dobrze znanego procesu.
Prawdopodobnie nic nie stoi na przeszkodzie oczyszczaniu biogazu, tak jak ma to miejsce w przypadku gazu ziemnego.

Fakt, że gaz ten jest być może trudny w transporcie (teoretycznie nie ma nic przeciwko temu) nie wydaje mi się argumentem zrównoważonym ekologicznie, gdyż tam, gdzie jest potencjalna produkcja, są konsumenci, co rzadko się zdarza. gaz dystrybuowany według kryteriów czysto geologicznych. Problem jest zatem zupełnie inny.

Prawdą jest, że ciepło wytwarzane przez elektrownie jądrowe nad brzegiem Loary jest wykorzystywane do ogrzewania szklarni i innych instalacji, ale to bardzo mało w porównaniu z całkowitą liczbą kalorii wydalonych na zewnątrz.

Kiedy na wyspie Seguin powstanie elektrownia? Jest w tym realny potencjał, a skoro energetyka jądrowa nie jest niebezpieczna…I : Chichot:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154