Lepsze spalanie za pomocą nadtlenku wodoru?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
ak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/02/08, 09:03
Lokalizacja: Kościół Mesnil (Houyet) - południowa Belgia

Lepsze spalanie za pomocą nadtlenku wodoru?




przez ak » 21/07/08, 18:03

Witam

Mam pytanie: już zainstalowałem swój reaktor
ale zastanawiałem się, czy nie byłoby lepszego spalania (a więc mniej zanieczyszczeń dzięki tlenowi) poprzez zastąpienie wody deszczowej wodą utlenioną?

Dziękuję za rady i informacje.

Alain
0 x
Alain i Dan
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 21/07/08, 18:10

Toutafé: niewątpliwie jeszcze bardziej poprawisz spalanie, ale biorąc pod uwagę, że H2O2 nie jest „stabilny”, bardzo trudno będzie go kontrolować.

Po pozostawieniu otwartej butelki nadtlenku wodoru po chwili staje się ona „nieruchomą” wodą… w bełkotce będzie tak samo… gorzej, jeśli się nagrzeje!

O ile wiem, nikt tego nie próbował. Twoje doświadczenie może więc być bardzo interesujące.

Jak zmienia się pH nadtlenku wodoru?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Lepsze spalanie przez nadtlenek wodoru?




przez Flytox » 21/07/08, 18:59

Witam ak
ak napisał:ale zastanawiałem się, czy nie byłoby lepszego spalania (a więc mniej zanieczyszczeń dzięki tlenowi) poprzez zastąpienie wody deszczowej wodą utlenioną?


Zachowaj minimalną ostrożność, jest to produkt, który jest tylko w połowie ładny: :zmarszczyć brwi:

stabilność
Czysty nadtlenek wodoru jest stosunkowo stabilny. Jego stabilność zależy od różnych czynników: obecności katalizatorów, pH, temperatury.

Niezgodność
Przechowywać w zamkniętym pojemniku, produkt rozkłada się powoli w temperaturze pokojowej; powoduje to wzrost ciśnienia wewnątrz pojemnika i ryzyko wybuchu. W obecności zanieczyszczeń nadtlenek wodoru gwałtownie rozkłada się na tlen i wodę; rozkład przyspiesza wzrost temperatury.
Nadtlenek wodoru jest silnym utleniaczem. Reaguje gwałtownie (samozapłon, eksplozja) z materiałami organicznymi lub łatwo utleniającymi się, z materiałami palnymi (drewno, papier, olej i tłuszcz) oraz reduktorami i większością metali.

http://www.reptox.csst.qc.ca/Produit.as ... yg%E9n%E9e


A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/07/08, 20:09

Halo
Christophe napisał:Toutafé: niewątpliwie jeszcze bardziej poprawisz spalanie, ale biorąc pod uwagę, że H2O2 nie jest „stabilny”, bardzo trudno będzie go kontrolować.


O ile wiem, nikt tego nie próbował. Twoje doświadczenie może więc być bardzo interesujące.



Zamiast wody dodałem tylko natlenioną wodę apteczną
Nie zauważyłem żadnej różnicy w zużyciu paliwa lub mocy dla zanieczyszczeń, których nie wiem? nie podjęto żadnych działań.

Wydałem 4 litry nadtlenku wodoru, ale w% medycznym nie mogę znaleźć w handlu mocnego%, wiem, że w celulozowni i papierni używają najbardziej skoncentrowanego, ale niemożliwego do uzyskania dla osoby fizycznej ..

André
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 21/07/08, 23:00

raczej używaj podtlenku azotu ... ale nie więcej niż 30 sekund ... : Mrgreen:
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113