Statecznik ferromagnetyczny i neony, zapytanie o informacje

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
gregdu13250
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 18/02/08, 22:48

Statecznik ferromagnetyczny i neony, zapytanie o informacje




przez gregdu13250 » 17/07/08, 16:50

Cześć wszystkim, chciałbym wiedzieć, czy przy zastosowaniu statecznika ferromagnetycznego o mocy 15 W, jeśli zainstaluję T8 o mocy 20 W, co zrobi balast?

I odwrotnie, jeśli umieściłem 8W T36 na statecznikach 56W, co to zrobi.

A także mam listwę 2 razy 20w z jednym statecznikiem, druga lampa to HS, miga i za każdym razem, gdy pierwsza lampa się restartuje, pierwsza lampa jest sprawna, jak to zrobić, aby druga lampa nie kazała mi skakać na pierwszą .

Ucz się z wyprzedzeniem
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 24/08/08, 07:08

Chciałbym wiedzieć, czy przy zastosowaniu statecznika ferromagnetycznego o mocy 15 W, jeśli zainstaluję T8 o mocy 20 W, co zrobi balast?


rura będzie świecić jak każda inna, ale statecznik się przegrzeje i na dłuższą metę wypali. ponieważ moc, która będzie od niego wymagana, jest o 33% wyższa niż normalnie.

przy następnym montażu najlepiej za każdym razem wymienić 2 rurki. w przeciwnym razie inne rozwiązanie, odzyskujesz obwody elektroniczne 2 lamp eko po 20W każda i podłączasz do nich swoje lampy: szybszy zapłon i zwiększona żywotność
0 x
gregdu13250
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 18/02/08, 22:48




przez gregdu13250 » 25/08/08, 23:51

coucou789456 napisał:
Chciałbym wiedzieć, czy przy zastosowaniu statecznika ferromagnetycznego o mocy 15 W, jeśli zainstaluję T8 o mocy 20 W, co zrobi balast?


rura będzie świecić jak każda inna, ale statecznik się przegrzeje i na dłuższą metę wypali. ponieważ moc, która będzie od niego wymagana, jest o 33% wyższa niż normalnie.

przy następnym montażu najlepiej za każdym razem wymienić 2 rurki. w przeciwnym razie inne rozwiązanie, odzyskujesz obwody elektroniczne 2 lamp eko po 20W każda i podłączasz do nich swoje lampy: szybszy zapłon i zwiększona żywotność
Dziękuję.

Na koniec zrobiłem dławik w pozycji zamkniętej aż trafiłem na lampę T20 o mocy 12W. l Włókna elektrod na razie wytrzymują
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 26/08/08, 08:46

Witam,
Wydaje mi się, że obecny standard to 18W dla lamp TL, z wyjątkiem „szybkiego startu”, gdzie nadal jest to 20W
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/08/08, 13:28

Nie do końca zgadzam się z interpretacją Kukułki: przegrzanie nie jest obowiązkowe, jeśli jest to dobry balast. Pewne jest jednak to, że lampa będzie świecić mniej lub nie będzie działać. Nie jestem pewien, czy jest to źródło oszczędności.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
gregdu13250
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 18/02/08, 22:48




przez gregdu13250 » 26/08/08, 19:36

Mam na wyposażeniu Sylvanię i Mazdę éclirage, te stateczniki są naprawdę gorące dopiero po 3 godzinach, nadal jest wyczuwalne w porównaniu do świetlówki, która ma środek zimniejszy niż elektrody
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/08/08, 22:01

logiczne, że na końcach znajdują się 2 włókna! Natomiast w środku stosunek średnica/prąd powoduje, że się nie nagrzewa.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 27/08/08, 01:14

dobry wieczór

to nagrzewanie włókien sprzyja zagruntowaniu rur

po zainicjowaniu jonizuje się gaz wewnętrzny. wewnętrzna ściana staje się fluorescencyjna dzięki zjonizowanemu gazowi

faktem jest, że już dawno wymieniłem układ statecznika i rozrusznika na układy elektroniczne odzyskane z lamp ECO o mocy 20 W. Natychmiastowe zapalenie lamp zaraz po manipulacji włącznikiem. ponadto jest to odzyskiwanie, więc koszt = zero
0 x
gregdu13250
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 18/02/08, 22:48




przez gregdu13250 » 27/08/08, 14:52

Coś czego nie rozumiem, jak kupuję rozrusznik to lampka miga przed zalaniem, a jak używam starych po dziadku (z metalową obudową), to zapala w 5 sekund po czym zapala się bez mrugnięcia.

Oznacza to, że być może dzisiejsze przystawki są gorszej jakości.

Jedyne doświadczenie ze statecznikiem elektronicznym spowodowało zaczernienie lewej elektrody w mojej lampie 18W. Co więcej, ta rura stała się bezużyteczna w systemie ferromagnetycznym (wydaje się, że lewy żarnik się stopił)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158