Oleje roślinne z tłuszczu zwierzęcego: recykling energii

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 08/07/08, 09:31

nie, to nie ta strona ;-)
Mówiłem o silniku samochodowym, chociaż to co pokazujesz nie jest daleko, wygląda jak silnik do traktora typu Perkins, super mocny!
Zamontowałem taki zestaw w starym VW LT28D, niezniszczalny!

dla grupy electro za 1000 € wie, jak ładować akumulatory 12 i 24 V!-)
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 09/07/08, 20:13

0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 09/07/08, 23:20

Cześć lejustemilieu

Rzeczywiście jest wspaniały, czy można go amortyzować dla 2 domów? . Bo 8KW to jeszcze trochę dużo...

Wreszcie podstawowy problem polega na tym, że jeśli nie pobierzemy energii elektrycznej, nie odzyskamy energii cieplnej, gdyż regulacja opiera się na zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Silnik będzie pracował na biegu jałowym....:zmarszczyć brwi:

Należałoby stale podgrzewać wodę użytkową np. rezystorami, żeby silnik pracował „na rejsie”, a nie na biegu jałowym. Kiedy jednak pojawi się inne zapotrzebowanie na energię elektryczną (uruchomienie pralki itp.), należy to wykryć i zmniejszyć lub nawet wyeliminować nagrzewanie oporowe, aby nie przekroczyć dostępnej mocy generatora lub silnika.

Musi istnieć inżynier elektronik potrafiący poradzić sobie z tego rodzaju manipulacjami. : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 09/07/08, 23:23

Zużycie również 3 l/h.

Jeśli to dodamy, wyjdzie nam 72 l/dzień.

Będziemy musieli okraść sklepy z chipami : Mrgreen:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 09/07/08, 23:24

Należałoby stale podgrzewać wodę użytkową np. rezystorami, żeby silnik pracował „na rejsie”, a nie na biegu jałowym. Kiedy jednak pojawi się inne zapotrzebowanie na energię elektryczną (uruchomienie pralki itp.), należy to wykryć i zmniejszyć lub nawet wyeliminować nagrzewanie oporowe, aby nie przekroczyć dostępnej mocy generatora lub silnika.

Tak... jest trochę za duży... nie jest łatwo znaleźć odpowiednią równowagę. : Chichot:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 10/07/08, 10:50

ach, ale oni są uparci!

po co to biegać cały dzień? oddychać spalinami?


Dobry ...
1) jeśli silnik asynchroniczny zostanie uruchomiony przy 3000 obr/min + 10% = 3300 obr/min to nie pracujemy na biegu jałowym, mamy np. 120 km/h na 5 biegu...

2) konieczne jest magazynowanie energii elektrycznej wytwarzanej przez alternator na akumulatorach!

więc wystarczy uruchomić silnik (samochód, temat tego tematu), żeby woda była gorąca, a akumulatory naładowane, powiedziałbym, że 1 godzina dziennie nawet nie, to zależy później, czy używasz oczywiście suszarki do włosów!

a prędkość biegu jałowego można regulować w systemie Bosch na kilka sposobów, w zależności od T°C płynu chłodzącego i innych regulacji za pomocą śruby.

aby wykryć naładowanie/ok, zobacz moją stronę o elektrycznych turbinach wiatrowych, z regulatorem bocznikowym do samodzielnego lutowania ;-)




ok, więc tyva-ou_tyvapa?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 10/07/08, 12:37

jonule napisał:ach, ale oni są uparci!

po co to biegać cały dzień? oddychać spalinami?


Dobry ...
1) jeśli silnik asynchroniczny zostanie uruchomiony przy 3000 obr/min + 10% = 3300 obr/min to nie pracujemy na biegu jałowym, mamy np. 120 km/h na 5 biegu...

2) konieczne jest magazynowanie energii elektrycznej wytwarzanej przez alternator na akumulatorach!

więc wystarczy uruchomić silnik (samochód, temat tego tematu), żeby woda była gorąca, a akumulatory naładowane, powiedziałbym, że 1 godzina dziennie nawet nie, to zależy później, czy używasz oczywiście suszarki do włosów!

a prędkość biegu jałowego można regulować w systemie Bosch na kilka sposobów, w zależności od T°C płynu chłodzącego i innych regulacji za pomocą śruby.

aby wykryć naładowanie/ok, zobacz moją stronę o elektrycznych turbinach wiatrowych, z regulatorem bocznikowym do samodzielnego lutowania ;-)
ok, więc tyva-ou_tyvapa?

Dziękuję Jonule za odpowiedź...
Zwłaszcza, gdy tak mówisz;
po co to biegać cały dzień? oddychać spalinami?(czasami trzeba powtarzać, powtarzać)
Ostatnią rzeczą, która mi przeszkadza, są akumulatory PUT.N. :?
Jest problem ekologiczny...ale... w porównaniu z energią węglową czy nuklearną? może jest ekologicznie? lub równoważny... (nie mam odpowiedzi)
Przechowuj ciepłą wodę ok
Jednak w tym scenariuszu energia elektryczna musi być magazynowana (wymagane)
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 10/07/08, 12:42

wszystkie akumulatory kwasowo-ołowiowe nadają się do recyklingu, niektóre pudełka zrobiły na tym biznes, reszta to kwestia propagandy mającej na celu uniemożliwienie konsumentowi samodzielnej regeneracji akumulatora:
http://www.nrjrealiste.fr/elec/regenacu.html

nie licząc badań (no cóż, nadal nie odkryto tego dla opinii publicznej, może dla wojska, ale tajemnica obronna, ech, jeśli chcemy wygrać następną wojnę):

http://www.nrjrealiste.fr/doc/NRJ07.jpg
http://www.nrjrealiste.fr/doc/NRJ08.jpg
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 10/07/08, 13:11

:? Powiem ci coś, Jonule...
Wstyd mi, ale OK.
Przez lata widziałem i czytałem ludzi, którzy mówili:
30% oleju w Twoim samochodzie z silnikiem Diesla, bez problemów i bez zmian, z wyjątkiem samochodów z pompami Lucas.
A ja nie odważyłam się podjąć działania...
Potem, w obliczu kryzysu naftowego i zanieczyszczeń, włożyłem do zbiornika 2-litrową butelkę oleju, żeby posłuchać i poczuć zapach… Zatrzymałem się na 50% bez wymiany mechanicznej lub elektrycznej.
Teraz myślę MER.. dlaczego zamiast tego tego nie zrobiłeś : Evil:
Jestem pewien, że wiele osób, podobnie jak ja, boi się...
To prawda, że ​​nie należy nic robić.
Z drugiej strony są ludzie tacy jak Ty, którzy szybciej rozumieją...
Z drugiej strony są marzyciele i kłamcy, którzy opowiadają bzdury.
na przykład na stronie niemal identycznej z ekologią, wyjaśniają, jak BEZ PROBLEMÓW przekształcić piec olejowy w piec olejowy....
To sen, udało mi się, a olej w ciągu trzech dni przebił tysiące dziur w dnie garnka.
Potem zastanawiałem się, czy gazy nie pochłoną mojego komina ze stali nierdzewnej, tak jak kotły na pszenicę!
Są też ludzie, którzy pracują dla lobbystów i rozpowszechniają fałszywe informacje.
Zatem biednemu internaucie trudno jest odróżnić szczęście od pijaństwa; nie miał kąkolu :D
Wstydzę się mojej powolności, mojej niepewności, ale mam wymówki.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 10/07/08, 13:33

nie ma nic złego.
Sam próbowałem modyfikować piece naftowe na olej, nawet opublikowane w książce Matta Lechiena z Surrealist, bo chciał to wykluczyć, ale to nie działa, zjada bezpiecznik.

co do pieca na olej opałowy, to samo, jestem jednym z pierwszych ze zdjęciami, cóż, zadziałało, nie przebiło garnka, ale: oleju nie używa się do ogrzewania, tak jak energia jądrowa czy olej opałowy. trzeba używać drewna, dobrego urządzenia do spalania i izolować dom, to wszystko.

musisz popełniać błędy, aby iść do przodu.
Dużo szukałem, byłem na miejscu itp.
Wyszedłem z forums którzy byli zbyt niechętni i chętni do zarabiania pieniędzy, byli już zbyt powolni pomimo kilku bardzo dobrych rzeczy forumktóre na szczęście znajdujemy.

„Teraz mówię sobie MER… dlaczego zamiast tego tego nie zrobiłeś”: cóż, tak, wszyscy to sobie powtarzamy, to istnieje od ponad 100 lat i zostało wymyślone, ale nie tego nauczyliśmy się w szkole.. .

PS: w przypadku lucas rotodiesel delphi itp. maksymalnie 30% zimą i 50% latem, w przeciwnym razie zestaw na dwa zbiorniki za 100%.
ale wszystko jest już na mojej stronie od wieków!

w tamtym czasie na oliomobile vim wkurzył wszystkich, mówiąc „do jazdy bierzcie tylko przezroczysty olej, resztę wyrzuć”, kiedy oczywiście można zabrać wszystko, to samo tyczy się dokładności filtracji: obecnie trzymamy ludzi w liczbach musisz wierzyć, beêêêêê! potem zaczęli przybywać wszelkiego rodzaju sprzedawcy i była to totalna katastrofa, co zostało później rozpoznane.
na mecaoil nie wierzyli, że w niektórych pojazdach można jeździć w 100% bez zestawu, opowiadali się za instalowaniem zestawów w D, TD, ale nie w TDi, HDi, DCi! nie w ten sposób będziemy z czymś iść do przodu, kiedy dotrzemy do celu, kiedy wszyscy będą mieli te pojazdy i powiemy sobie: „ale, do cholery, dlaczego nie zrobiliśmy tego wcześniej?” ...........

ale raczej pozwólmy na dobór naturalny: niech zrobią to ci, którzy się nie boją 8)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 79