komputerowego przetwarzania WEEE

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
elekaj34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/10/07, 11:23
Lokalizacja: Montpellier
x 1

komputerowego przetwarzania WEEE




przez elekaj34 » 24/06/08, 13:28

Witam,

Pozwól, że wyjaśnię, że jestem specjalistą IT (firmy świadczące usługi IT) i wielu prosi mnie o odzyskanie starego sprzętu. Ogólnie odmawiam, z wyjątkiem oczywiście, jeśli sprzedaję materiał (to nie jest moja główna działalność, sprzedaż odbywa się tylko w ramach umowy serwisowej, wymiany części HS itp.), Ale niektórzy narzuciłem to (zgodnie z prawem według nich).

Pierwsze pytanie, ponieważ moja działalność polega głównie na rozwiązywaniu problemów, a nie na sprzedaży (nie prowadzę sprzedaży, jeśli nie jest to związane ze świadczeniem usług), czy mam prawo odmówić zwrotu starego sprzętu (na razie) ?

Teraz, chcąc być odpowiedzialnym, chciałbym wiedzieć, jak postępować z WEEE (procesory, monitory drukarki itp.).
Według moich badań istnieje wiele firm zajmujących się recyklingiem, które żądają od 0,8 do 1,1 € / kg (oczywiście HT i na mój koszt). Oczywiście nie zamierzam sam ponosić kosztów leczenia (nie mam na to środków).

Jeśli chodzi o wyposażenie funkcjonalne, pomyślałem, żeby ulepszyć (zregenerować elementy między nimi) np. Aby odsprzedać po korzystnych cenach sprzęt "stary" (ale doskonale funkcjonalny)
Lub odsprzedaj materiał (na przykład brokerowi)
Ale co ze sprzętem HS?

Kolejna kwestia, podczas odzyskiwania materiału (wadliwego lub wymiany) muszę obowiązkowo przekazać osobie, której przekazuję materiał, "zaświadczenie o utylizacji" odpadów (niektórzy klienci pytali mnie ale nic więcej)

Generalnie chciałbym wiedzieć, jak w całkowicie legalny (ale i ekologiczny) sposób „pozbyć się” tych materiałów (czasami HS nie nadaje się do ponownej sprzedaży)

Dzięki za informację
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 24/06/08, 13:45

Cześć

Jestem w takiej samej sytuacji jak ty, nie wiem nic więcej

wiem, że musisz naliczyć dodatkową opłatę WEEE za każde urządzenie
powinien pojawić się na fakturze

następnie, jeśli nie masz zbyt dużej objętości, idziesz do centrum recyklingu jako osoba prywatna ...

jeśli masz niewielką objętość, dzielisz się między każdym centrum recyklingu w swoim mieście ...

w przeciwnym razie zobacz następujące linki:


Strony organizacji ekologicznych:

www.eco-systemes.pl

www.ecologic-france.com

www.erp-recycling.org

www.recylum.pl
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/06/08, 13:46

Tak jest z naszymi belgijskimi przyjaciółmi
www.recupel.be
0 x
elekaj34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/10/07, 11:23
Lokalizacja: Montpellier
x 1




przez elekaj34 » 24/06/08, 14:06

Superform napisał:Cześć

Jestem w takiej samej sytuacji jak ty, nie wiem nic więcej

wiem, że musisz naliczyć dodatkową opłatę WEEE za każde urządzenie
powinien pojawić się na fakturze


Mój księgowy powiedział mi, że nawet jeśli nie odzyskam materiału, ecotax musi zostać zafakturowany (obowiązkowy) i wyraźnie wskazany na fakturze.

Superform napisał:następnie, jeśli nie masz zbyt dużej objętości, idziesz do centrum recyklingu jako osoba prywatna ...

jeśli masz niewielką objętość, dzielisz się między każdym centrum recyklingu w swoim mieście ...


Uh, to trochę jak „Chcę się pozbyć mojego m ..... e najlepiej, jak potrafię”, a tego nie chcę (i mówię to klientom, którzy proszą mnie o potwierdzenie leczenie?)

Superform napisał:w przeciwnym razie zobacz następujące linki:
Strony organizacji ekologicznych:
www.eco-systemes.pl
www.ecologic-france.com
www.erp-recycling.org
www.recylum.pl


Dziękuję, pójdę skonsultować ...
0 x
elekaj34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/10/07, 11:23
Lokalizacja: Montpellier
x 1




przez elekaj34 » 24/06/08, 15:40

Re

Byłem w stanie uzyskać pewne informacje, w szczególności z działu środowiska mojego agglo (Montpellier).
W przypadku niewielkich ilości (lub ciężarków) można go oddać w centrum recyklingu. W przypadku większych woluminów miałem nazwy firm, które zajmują się tymi odpadami.

Z drugiej strony zajmuje to pewną objętość (niektóre wymagają minimum 400 kg :zaszokować: )
Wydają jednak BSD (dowód śledzenia odpadów).

Inne pytania teraz. Czy firma może przechowywać przestarzały sprzęt IT (bez jego ponownego przetwarzania lub odbioru)?

Teraz w zupełnie innej dziedzinie (nadal w dziale IT) można zorganizować usługę odbioru.
Tłumaczę się, zakładam usługę, w której odbieram (oczywiście na miejscu) zużyty sprzęt (funkcjonalny lub nie), a następnie oddaję go do specjalistycznej firmy. Tak więc w zasadzie proste nośniki z jednego punktu do drugiego.
Próbuję uzyskać informacje z prefektury, ale uważam, że do tego potrzebne są specjalne zezwolenia (zatwierdzenia), prawda?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 75