Jeden darmowy zbiornik paliwa na 4 ... za darmo

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 03/07/08, 03:07

Dla Targola i Mychki 59 witamy w klubie! (ludzie, którzy jeżdżą na 90!)

Więcej przydatnych informacji w temacie eksplozja, detonacja, oto jest pytanie! A także ten, w którym mówimy o dodaniu acetonu do paliw, zgłosiłem swoje drinki w obu, Capt_Malloche i ja jesteśmy w w trakcie testowania dodatku benzyny 95 oktanowej do diesla nie byłem w stanie dokonać zapowiadanego Km (ale to tylko odroczenie) w każdym razie przed testem wiem że na moim Fordzie Mondéo Break 2L 115CV Spożywam przy 90 km / h między 4.00 a 4.20 l / 100! w każdym razie półtorej tony samochodu! Test został przeprowadzony wiosną 97 roku między Antwerpią (Belgia) a Nancy, w rzeczywistości szybko zorientujesz się, że wolna jazda oznacza znacznie mniej zmęczenia po przyjeździe (belgijskie badanie bezpieczeństwa drogowego ogłosiło oszczędności energii kierowcy rzędu 30% !!!, przetestowane i zatwierdzone przez Twojego sługę), zużywał o połowę mniej niż gdybyś jechał 130 i przede wszystkim ryzykował znacznie mniej wypadkiem :P i nie mówię nawet o raportach za przekroczenie prędkości :D
A co nic nie psuje, miej szacunek wagi ciężkiej!

Na średnich dystansach, od 300 do 500 km, aby jeździć jak dziwadło, ryzyko jest również zwielokrotnione o 2, a nawet 3 i konieczność częstego zatrzymywania się + w pozycji siusiania, co jest nieuniknione, gdy ktoś jest pod napięciem z powodu stresu!

Ekonomicznie, Lietseu

W korkach jest to całkiem możliwe dzięki doświadczeniu rozruchu ciała na biegu jałowym, ekonomia jest ogromna!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 03/07/08, 03:22

Flytox napisał:Witam Did67

W „nowym” oleju napędowym przepustnica z silnikiem reguluje ciśnienie w kolektorze dolotowym, aby zwiększyć wydajność systemu recyrkulacji spalin EGR.

http://fr.delphi.com/enfr/manufacturers ... rain/mvrv/

http://pboursin.club.fr/pdginj3.htm

http://fr.delphi.com/enfr/manufacturers ... ain/small/

Nawiasem mówiąc, nie jestem sponsorowany przez Delphi : Mrgreen:


Cześć, flytox, to nie system Delphy jest źródłem tego, co Ford nazywa turbosprężarkami o „liniowej odpowiedzi” (w pierwszych turbosprężarkach, kiedy uruchamiały się z określonej liczby zakręty, utknęliśmy w fotelu) co nie zdarza się w przypadku Forda TDCI najnowszej generacji (nie znam innych przykładów) reakcja jest zawsze bardzo "luźna" od 1000 obr / min do 4800 obr / min brak znaczącej różnicy :D heuuu, tak! ... wściekły dźwięk młynka, który "uwalnia się", gdy mam ochotę wyjąć sadzę z garnka : Chichot: (w rogu niezbyt zamieszkanym), bo naprawdę jeżdżę jak cichy dziadek, widzę moje drinki

Braterskie pozdrowienia!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 03/07/08, 03:32

i kolejny klej dla mechaników!

na Fordzie Mondéo TDCI zauważyłem, że jeśli najpierw udałem się na rampę wjazdową na parking, nie muszę naciskać na gaz, żeby jechać! (jadę pierwszy po mieszkaniu, pozwalam sobie i podnosi się samoczynnie (przez żebra) silnik „czuje”, że dodatkowe obciążenie automatycznie wzrasta o liczbę obrotów potrzebnych do wejścia na niego (100,200 XNUMX), im bardziej strome, tym lepsze chodzenie!

w każdym razie jest to praktyczne na bardzo wąskich parkingach miejskich, rada dla amatorów 8)

Proszę mi powiedzieć, czy majstrowaliby przy inklinometrze, czy jest to sterowane elektroniką silnika ..... (większy wysiłek otwiera przepustnicę łyżeczką) ...


Pozdrowienia dla wszystkich!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 03/07/08, 23:00

Cześć Lietseu
Lietseu napisał:system Delphy, czy nie jest on źródłem tego, co Ford nazywa turbosprężarkami o „liniowej odpowiedzi” (w pierwszych turbosprężarkach, kiedy uruchamiały się od określonej liczby obrotów, utknęliśmy w fotelu) co nie zdarza się w przypadku Forda TDCI najnowszej generacji (nie znam innych przykładów) reakcja jest zawsze bardzo „luźna” od 1000 obr / min do 4800 obr / min brak zauważalnej różnicy

„Liniowe turbosprężarki” Nie wiem, czy jest to kontrolowana nazwa pochodzenia. : Mrgreen: . Wreszcie, aby turbosprężarka była bardziej „liniowa”, musi uruchamiać się przy najniższej możliwej prędkości i nie uciekać przy dużej prędkości silnika. Z tego co rozumiem to duży kompromis, "mała" turbosprężarka do "startu" dobrze przy niskich obrotach, a nie za mała bo to też ma dodawać konie mechaniczne do silnika (bez konkursu).

Aby poprawić osiągi turbosprężarki, gdy pracuje ona „na niskich obrotach”, lepiej jest zastawić jej wlot powietrza różnymi klapami lub motylkiem. Pozwala to uniknąć zbytniego spadku prędkości turbodoładowania poprzez niepotrzebne pochłanianie mocy na jego wale, a reakcja na przyspieszenie będzie tym bardziej natychmiastowa. Rzeczywiście, turbosprężarka jest już uruchomiona. Ten system istnieje w lotnictwie od wieków.

Proszę mi powiedzieć, czy majstrowaliby przy inklinometrze, czy jest to sterowane elektroniką silnika ..... (większy wysiłek otwiera przepustnicę łyżeczką) ...

Inklinometr może nie być, ale regulacja prędkości biegu jałowego jest całkiem możliwa. Silnik musi wiedzieć, jak reagować na zmiany obciążenia na biegu jałowym i, między innymi, podłączać klimatyzację i inne energochłonne akcesoria bez zgaśnięcia.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/07/08, 21:55

Targol napisał:
Krótko mówiąc, jeśli nie mam informacji, że hartuje ten test wątpliwościami co do długowieczności silnika, zawsze pracując na niskich obrotach (między 1500 a 2000 obr / min), na pewno zmienię swój sposób jazdy na jeszcze więcej Dziadek !!!


1) Kapelusz. Tam jestem kompletnie pobity !!!

2) Myślę, że jeśli nie pracujesz silnikiem, nie powinno być problemu. Pamiętam, jak widziałem Mercedesa Diesla na generatorze, którego licznik godzin wskazywał, nie wiem, ile tysięcy godzin. Pamiętam tylko, że gdyby prowadził pojazd poruszający się ze średnią prędkością 60 km / h, odpowiadałoby to 3 milionom kilometrów! Prędkość: stała 1500 obr / min (odpowiadająca 50 Hz dla prądu). Cóż, to był Mercedes starej generacji (na długo przed HDI!).

3) Wiąże się to z obserwacją, którą poczyniłem, nawet z moim C5 na LPG: musisz jechać znacznie niżej niż myślisz.

4) Wciąż oferuje każdemu perspektywę inną niż tylko narzekanie na rząd lub naciskanie na obniżenie podatków!

5) Oczywiście musisz być w stanie kontrolować pewną liczbę impulsów związanych z prowadzeniem samochodu, ten rodzaj chorowitego wyrazu męskości w pisaniu opon ... co również wyjaśnia wszystkie wyprostowane palce. Nie każdemu. Musiałeś już trochę umyć głowę ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 04/07/08, 22:43

Lietseu napisał: Capt_Malloche i ja testujemy dodanie benzyny 95 oktanowej do diesla, nie byłem w stanie zrobić zapowiedzianego kilometra (ale jest to tylko częściowo przełożone) w każdym razie przed testem wiem, że na moim Fordzie Mondéo Break 2L 115CV, zużywam przy 90Km / h między 4.00 a 4.20L / 100! w każdym razie półtorej tony samochodu! Test został przeprowadzony wiosną 97 roku między Antwerpią (Belgia) a Nancy


EH tylko jedno L w Maloche, proszę : Chichot:
Czy spożywasz 4.2 l / 100 z mondéo? nie zdawałeś testu od 97 roku?
Jakie było twoje zużycie podczas ostatniego pełnego?
Byłbym ciekawy, co przyniesie Ci dodatek SP95 na poziomie 5%

Na moim clio przy 10% zyskałem trochę na zużyciu (od 3 do 5%), ale przede wszystkim dużo na cząstkach, około 4 razy mniej niż przy ostatecznym
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 05/07/08, 01:24

[quote = "Flytox"] Witaj Lietseu
[quote = "Lietseu"]
system Delphy, czy nie jest on źródłem tego, co Ford nazywa turbosprężarkami o „liniowej reakcji”


Nie, myślę, że mówi o geometrii lub zmiennym skoku i „szerokim zakresie zastosowań” (jak śmigła samolotu?) W każdym razie jest to bardzo przyjemne jako maszyna.

Pozdrowienia dla artysty i powodzenia

:D Niektórzy ludzie noszą piżamy Supermana ... Superman noszą piżamę Chuck Norris :D
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 05/07/08, 01:45

EH tylko jedno L w Maloche, proszę : Chichot:
Czy spożywasz 4.2 l / 100 z mondéo? nie zdawałeś testu od 97 roku?
Jakie było twoje zużycie podczas ostatniego pełnego?
Byłbym ciekawy, co przyniesie Ci dodatek SP95 na poziomie 5%

Na moim clio przy 10% zyskałem trochę na zużyciu (od 3 do 5%), ale przede wszystkim dużo na cząstkach, około 4 razy mniej niż przy ostatecznym


Przepraszam, kapitanie Maloche (valos są bardziej powszechne wśród kapitanów, Mille Sabords!) Tak, to nie jest żart! tak, powtórzyłem test (ale pierwszy krok w 97, samochód mam dopiero od 4 lat!), ale krótszy, ponad 50 km (gdy zużycie jest zbyt duże, z powodu wycieczek po mieście) Zaczynam jeździć na stałym poziomie 90, aby odwiedzić mojego brata, który mieszka w Louvain-la-Neuve i bardzo często pomimo 302 km miasta, w drodze powrotnej udaje mi się spaść do 5.2! zresztą jeśli jadąc na 90 zresetowałem spalanie do zera i dobrze ustawia bardzo szybko na 4.00 lub 4.2l / 100

W zasadzie, jeśli pogoda (i moje plecy) na to pozwolą, jutro wybiorę się na wycieczkę zaczynając od obecnych 8.0L / 100 i powiem Wam co kiedy wrócę z wyprawy! ....
ale w rzeczywistości jest trochę bardziej zdenerwowana, w rzeczywistości wychodząc z zakrętu na 50KM / h, byłem zaskoczony wigorem, jaki pokazała, aby powrócić do 70!

powitanie Lietseu

:D Chuck Norris często oddaje krew Czerwonemu Krzyżowi. Ale nigdy jego ... :D
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/07/08, 14:40

Nie zawiera, jeden shot 4, jeden shot 8l / 100

za pomocą jakich miar konsumpcji? nie korzystaj z komputera pokładowego
Musisz zmierzyć swój pomiar od pełnego do pełnego
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 07/07/08, 16:33

Do niedawna zawsze porównywałem zużycie komputera, z „rzeczywistym” zużyciem nie ma różnicy, która uzasadnia zaniepokojenie!
Ale tutaj, ponieważ jest modyfikacja zawartości zbiornika, zrobię obliczenia, to oczywiste! 8)

Utknąłem w domu, z powodu bólu pleców, muszę rzucić ręcznik i odłożyć długie podróże, ale Ty (i wszyscy) będziecie mieć wyniki, obiecuję, przysięgam!

Z ekonomicznego punktu widzenia, Lietseu
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126