Tempomat i oszczędność paliwa

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 20/06/08, 09:54

jessle napisał:toczenie jest bezużyteczne, trzeba rozpędzać się do wszystkich biegów, spada mi spalanie; tym bardziej, jeśli to regulator przyspiesza



nie zrozumiałem????
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 20/06/08, 10:06

wcześniej bardzo wolno przyspieszałem, teraz staram się jak najszybciej rozpędzić do 3000rpm na każdym biegu i spalanie mi spada.


Jeżeli tempomat jest już zaprogramowany i jedziesz poniżej tej prędkości to resetuję tempomat co rozpędza auto i zauważam że spalanie w ten sposób spada.
0 x
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 20/06/08, 11:45

Tak, potwierdzam, zużycie jest trochę mniejsze z regulatorem niż bez.
Wcześniej podczas długiej podróży miałem skurcze trzymające samochód, aby utrzymać dopuszczalną prędkość, teraz z tempomatem nie boję się już przypadkowego złapania.
Używam go jak najszybciej, ponieważ po hamowaniu dezaktywuje się i można modulować prędkość za pomocą sterowania z kierownicy w krokach co 1,6 km/h (systemy są przeznaczone dla Amerykanów, więc w milach).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 20/06/08, 14:03

jessle napisał:berlingo 1.6 hdi 92ch z regulatorem

Co do jazdy z tempomatem to prawda nie ma co marzyć za kierownicą trzeba myśleć że pojazd toczy się bez względu na wszystko i zawsze z zaprogramowaną prędkością czy pod górę czy z góry


Dziękuję właśnie o to mi chodziło i potwierdzasz moje spostrzeżenia!
Zużycie więc spada dobrze, co prowadzi mnie do wniosku, że jest to przydatne (zwłaszcza w przypadku „nieregularnej jazdy”, zwanej także „papis vroum-vroum” : Lol:
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 20/06/08, 14:07

Bougonnator napisał:…sterowanie kierownicą w krokach co 1,6 km/h (systemy są przeznaczone dla Amerykanów, więc w milach).



Cześć, dla Europejczyków jest to przyrost dokładnie o 2 km/h! sprawdzone z pokładowym Navigon GPS...


Pozdrowienia
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 20/06/08, 14:15

dla jessie
wcześniej bardzo wolno przyspieszałem, teraz staram się jak najszybciej rozpędzić do 3000rpm na każdym biegu i spalanie mi spada.


Jeśli postępujesz w ten sam sposób, zwiększając prędkość do 1500 obr./min. lub więcej, w zależności od pojemności cylindra i silnika, można bezpiecznie założyć, że zużycie paliwa ponownie spadnie o 10%!

Jakiekolwiek nagłe przyspieszenie to bezużyteczny wydatek energii (tak przynajmniej zaobserwowałem na swoich skrzyniach, ciężkich lub lekkich) Mam 50 lat i jeżdżę od 17 roku życia, byłem dostawcą, taksówkarzem i kierowcą Mistrza.
Cierpliwości dałem i luksusowe samochody (innych) też.


zdecydowanie samochód elektryczny dla wszystkich!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 20/06/08, 14:33

dla Dirka Pitta
no cóż, to wszystko, ale co z oszczędnością paliwa? (jak mówi tytuł)


Spójrz na moje liczby, jeśli to ci nie odpowiada, co możemy z tym zrobić? (Korzystam z okazji, aby powiedzieć wam, że znam kogoś, kto ma dokładnie takie samo ciało i zjada swoje 8 litrów, nie łamiąc sobie głowy...) w młodości mógł grać na gitarze elektrycznej : Lol:

Z drugiej strony myślę, że twój pomysł elektronicznego regulatora, który pochłonąłby nierówności jazdy pewnego „papi has the pedal wouah-wouah” (nie jestem pewien pisowni) byłby naprawdę dobrym posunięciem.
Należy pamiętać, że w przypadku samochodów wyposażonych w bezstopniowe automatyczne skrzynie biegów, moglibyśmy jak najlepiej zarządzać przyspieszeniem (elektronicznie) za pomocą „tempomatu”, który zarządzałby również uruchamianiem pojazdu!
kolejna rzecz do przemyślenia...

Bonjour a tous :D

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem na rynku - ciekawe dlaczego - co???
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 20/06/08, 14:36

@lietseu

samochód elektryczny dla wszystkich, istnieje, problem w tym, że nikt nie chce go produkować i nam sprzedawać.
Niemiec zbudował coś, co uważam za niezbyt odległe od idealnego EV do miejskich podróży:
wziął mikrosamochód MC2, wszczepił dwa silniki elektryczne (jeden na gimbal) o mocy 4,7 kW każdy z 10 kWh baterii litowych.
Rezultat: daje mały samochód miejski o zasięgu 100 km i prędkości maksymalnej 100 km/h. wszystko to za szacunkową cenę poniżej 15000 XNUMX euro.
to było
koniec HS przepraszam
Obraz
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 20/06/08, 17:08

Witam,

kontynuując dirk's HS, całkiem ciekawy link, możemy zobaczyć wiele zmodyfikowanych pojazdów, pytanie brzmi w odniesieniu do ustawodawstwa we Francji, czy łatwo jest zmodyfikować pojazd do poruszania się po drogach publicznych bez wyjęcia spod prawa i na poziomie ubezpieczenia, czy akceptują ubezpieczenie takiego pojazdu ???
Ponieważ często jesteśmy ostatnimi w tej klasie (między innymi HVB itp. ...), czy istnieje „hamulec” „rzemieślniczych” pojazdów elektrycznych.

Geo).
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 20/06/08, 17:34

Niestety tak
: Evil: : Evil: : Evil: :płakać: :płakać:
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122