Kula do prania bez detergentu

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 19/06/08, 10:51

Citro napisał:Wreszcie „moje” jaja mają tendencję do zużywania się. : Lol:


Mój biedny staruszku! :D

Nie wiem co myśleć o tych produktach, jesteście z nich zadowoleni?
(właściwie musiałbym to sprawdzić z żoną...)
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/06/08, 10:54

Ja robię !
Znajomy dał mi podstęp!
koniec prania, możemy wykorzystać gniazdko do podlewania ogrodu ;-)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 19/06/08, 10:54

jonule napisał:30 € bez podatku z 2 kulkami do mieszania (aby nie trzeba było ponownie prasować)


Film jest naprawdę żałosny...pocisk generuje PODCZERWIEŃ, ale oczywiście...To naprawdę zabiera ludzi dla konsumentów CONS
0 x
TATAMI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 30/05/08, 19:18
Lokalizacja: wydrążony




przez TATAMI » 19/06/08, 14:49

OK, to w końcu, czy istnieje ekologiczny detergent, który sprawdza się w praniu na zimno????
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 20/06/08, 10:26

co kobiety robiły w pralni, gdy było zimno?

ekologiczny proszek do prania = tłuszcz łokciowy!

w przeciwnym razie spal ubrania w piecu, aby odzyskać ciepło : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/12/08, 17:31

Po tym, jak nlc opublikowało post o orzechach, budzę ten, po mojej wczorajszej wizycie w NATURISSIMA.

Widziałem co najmniej 3-4 sprzedawców „kulek do prania”, które jeśli mają działać na tej samej zasadzie (kulki ceramicznes w wydrążonej kulce przebitej dziurami) również mają być zupełnie inne, ponieważ każdy ze sprzedawców ma bardzo ugruntowany argument, który wyjaśnia, jak odróżnić „prawdziwe” kulki do prania (swoje) od podróbek (oczywiście cudzych). ..

Poza tym niektóre elementy pewnych argumentów (np. wystawienie od czasu do czasu „ładowującej” piłki na światło dzienne) zwykle mnie przerażają!

Czy ktoś testował tego typu „gadżety”? (dla mnie to po prostu kolejna szarlataneria, ale proszę tylko o wysłuchanie historii przekonanych użytkowników...)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 07/12/08, 18:17

Drwal napisał:Poza tym niektóre elementy pewnych argumentów (np. wystawienie od czasu do czasu „ładowującej” piłki na światło dzienne) zwykle mnie przerażają!


To ten rodzaj „pasożytniczej zielonej” mowy, która sprawia, że: ogromne szkody dla ekologii (w szerokim tego słowa znaczeniu) i bardzo mnie one irytują, ponieważ sprawia to (w przypadku innych) każdego, kto ma jakąś świadomość ekologiczną (czyli nas wszystkich na tym forum) dla wieśniaków... : Evil:

Najgorsze jest to, że ich autorzy często są przekonani o tym, co mówią... Obraz

Wciąż powinniśmy pomyśleć o karcheryzacji tego wszystkiego pewnego dnia... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 07/12/08, 18:28

Nie bardzo wierzę w kulki do prania. zwłaszcza dla magnesów.
Teraz istnieją różne rodzaje piłek:
- „magnetyczne”: to wiatr.
- te które "uderzają" w pranie, mechaniczne. Czemu nie, ale musi być ograniczone i bębenowi nie może się to podobać podczas wirowania.
- wreszcie kulki wytwarzające wolne rodniki (utleniacz), które pełnią funkcję wybielacza.Wydaje mi się, że zawierają do tego enzym lub bakterie. Dlatego nie należy ich nosić w wysokich temperaturach. A patent na tę technologię wyjaśnia ich cenę...
- ci, którzy korzystają z podczerwieni, nigdy o tym nie słyszeli, ale gorąca woda powinna działać równie dobrze jak podczerwień.

Jest tu spersonalizować nikt tutaj, kto kiedykolwiek robił pranie sans pranie? Zdarzyło mi się to raz, moje pranie nie było aż tak obrzydliwe, więc kulki je trochę ugniatały, co mogłoby wyjaśniać „lepiej”. To z pewnością jedyna rola kulek „magnetycznych”.
0 x
Koza
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/12/08, 18:36
Lokalizacja: Praga, RT




przez Koza » 07/12/08, 18:39

Witam,

Zeszłego lata kupiłem sobie kulę do prania. Przed podjęciem decyzji zasięgnąłem opinii kilku osób forums kobiet, które o tym mówiły, użytkownicy wydawali się ogólnie zadowoleni, a niektórzy nawet zrobili testy i zamieścili zdjęcia wyników, które moim zdaniem były obiecujące.

Reklamy ze swojej strony nie wydają się poważne i obnażają pseudonaukowe teorie potępiane przez wtajemniczonych. Kupiłem jeszcze „eko-piłkę”, żeby zrealizować swój własny pomysł.

A priori działało całkiem nieźle, ale pewnego dnia znalazłem dalej forums wiadomości od osoby ostrzegającej o potencjalnym zagrożeniu dla zdrowia tych słynnych kulek do prania ze względu na to, że zawierają nanocząsteczki srebra. Kilka osób zminimalizowało lub zaprzeczyło tym niebezpieczeństwom, ale ja nadal wolałem odłożyć na bok swoją opinię i poczekać, aż wszystko stanie się jaśniejsze...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/12/08, 19:37

abyssin3 napisał:Nie bardzo wierzę w kulki do prania. zwłaszcza dla magnesów.
Istnieją różne rodzaje piłek: [...]
Można dodać jeszcze jeden typ: te, które widziałem wczoraj, z mieszanką kulek ceramicznych (3) w środku...

Nie martw się o wirowanie: ciężkie elementy są odwirowane i dlatego są nieruchome w stosunku do ścianek bębna.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 224