Olej napędowy: ropa naftowa przeładowywać swój margines

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 17/06/08, 20:12

geotrouvetout napisał:Witam,

Nie chciałbym wywoływać kontrowersji, ale najwyraźniej silnik 2T powinien mieć lepszą przyszłość, patrz ten link

http://www.motoservices.com/technique_m ... _temps.htm

Geo).


Właściwie będę musiał zagłębić się w pytanie.

Artykuł nadal wydaje mi się robić "na skróty", jak porównanie 2-suwu z wtryskiem (oczywiście ogromny postęp) z 4-suwem z gaźnikami... I nalegać na osiągi - co nie jest moim problemem. Nie chcę wygrać Le Mans. Oczywiste jest, że przy czasie pracy silnika na dwa, 2T będzie przyspieszał znacznie szybciej i rozwinie więcej mocy przy tej samej masie.

Zagłębię się w kwestię poziomów CO i NOx, ale porównując wtrysk 2T z wtryskiem 4T. A priori na obu spalających benzynę nie powinno być zauważalnej różnicy (dla układów wtryskowych, które dawkują paliwo z taką samą starannością).

Potem 2T „spala” więcej oleju i nie widzę, jak mogłoby to poprawić wskaźniki emisji. Zauważ, że artykuł wspomina o tym, że te potężne „2T” prawie już nie „palą”… Wymowne.

Ale to tylko moje wrażenia. „Tradycyjnie” 2T było znacznie bardziej zanieczyszczające niż 4T. Zrobił wielkie postępy. Ale 4T też! Spróbuję znaleźć wskaźniki emisji. Niełatwe. Jeśli znajdę, dam znać.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 18/06/08, 16:56

Did67 napisał:
Właściwie będę musiał zagłębić się w pytanie.


To trudne. Nie mogę znaleźć żadnych obiektywnych danych dotyczących emisji skutera na kilometr...

Dziwne wydają mi się jednak dwa elementy, które kłócą się z teorią „spisku Hondy” (chyba to producent silnika 4T ma blokować jakąkolwiek ewolucję):

1) Ten artykuł, w którym wydaje się, że tradycyjni producenci prezentują modele 4T w nadziei na przestrzeganie standardów; tutaj MBK (o ile się nie mylę to nic innego jak Yamaha "for France" albo filia albo nie wiem jaki link...)

Zobacz: http://www.mbk.fr/Products/models/booster_x.jsp

2) W firmie Yamaha ten quad 4T jest o połowę mniej zanieczyszczający środowisko niż jego odpowiednik 2T; o ile mi wiadomo, Yamaha od dawna specjalizuje się w 2T (rywal Hondy w konkurencji); dołączają teraz do 4T przez przypadek; może ich inżynierowie wypalili za dużo petard?

http://www2.yamaha-motor.fr/actu/spip.php?article1790?

3) Ta relacja AFP z targów motocyklowych, gdzie zauważono, że kilku producentów prezentuje modele 4T

http://afp.google.com/article/ALeqM5iQ4 ... -BsXSNHm-g

Będę kontynuował moje badania. Ale osobiście uważam, że artykuł jest nieco stronniczy: porównuje najbardziej zaawansowaną technologię (wtrysk bezpośredni) w silniku 2T z klasycznymi 4T. Powyższe artykuły odnoszą się do 4T z pilotowanym wtryskiem bezpośrednim...

Należy zauważyć, że w artykule Alias ​​zaintrygował mnie następujący fragment:

Chociaż kilku producentów, w tym Kwang Co., Ltd. (Z marką KYMCO) i Sanyang Industry Co., Ltd. (SYM) wypuścili na rynek czterosuwowy model skutera o pojemności 50 cmXNUMX, aby przetestować rynek, ale ich wysiłki zostały powstrzymane przez skargi klientów dotyczące stosunkowo niskiej mocy takich silników (której pojemność skokowa nie może się tutaj ukryć).

Wyraźnie sugeruje, że w obliczu najsurowszych standardów na świecie na Tajwanie (alias dixit nie sprawdzałem), lokalni producenci uznali 4T za rozwiązanie... Nie potknęli się o emisje, ale o niższą moc .


Wyjaśnij mi więc dlaczego specjaliści od 2T szukają rozwiązania z 4T, które ma być przestarzałe i "narzucone" po prostu przez tępe umysły inżynierów Hondy???

Jeśli ograniczymy się do 50 cm2, nie ma porównania, XNUMXT będzie się rozwijać więcej mocy niż 4T. Nie mogłem znaleźć żadnych wyraźnych dowodów na emisje. Tu i ówdzie mówi się, że 2T emitowałby mniej NOx czy CO. Bez podania liczby i bez sprecyzowania czy to w kw czy km czy dla tej samej pojemności skokowej i oczywiście dla tej samej technologii (w tym przypadku wtrysk bezpośredni).

Generalnie CO wydaje mi się, z tego co czytałem, związane z precyzją dozowania paliwa w stosunku do powietrza w cylindrze. NOx jest raczej związany z temperaturą spalania. Mogę się mylić, ale nadal nie widzę, gdzie jest, dla tej samej technologii, którą powtarzam, różnica w tych dwóch punktach między 2T a 4T. Z drugiej strony oprócz paliwa 2T spala olej natomiast w 4T ma spust.

Ale jak powiedziałem w poprzednim poście, w 125 cc, moc nie jest wcale moim problemem. Silnik o pojemności 125 cmXNUMX będzie więcej niż wystarczający do zastosowania, jakie chcę z niego zrobić i do celu, którego szukam: zmniejszenia emisji związanych z dojazdami do pracy (od tego zacząłem).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/06/08, 17:13

0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 18/06/08, 17:45

Dokładnie o ten artykuł mi chodzi. Że ktoś mi już powiedział.

I to pozostawia mnie z bardzo, bardzo mieszanymi uczuciami, delikatnie mówiąc (stałem się bardzo ostrożny w swoich sformułowaniach, wiesz o tym).

Bez wywoływania nowej kłótni, myślę, że mogę powiedzieć, że absolutnie mnie nie przekonuje. Ale pozwólcie, że jeszcze raz wyjaśnię: jestem za całkowitą wolnością słowa.

Zobacz moje obserwacje powyżej: w zasadzie, w obliczu ostrzejszych standardów i zapotrzebowania konsumentów na produkty mniej zanieczyszczające, dlaczego specjaliści 2T mieliby przechodzić na 4T, skoro 2T był najlepszym z najlepszych? „Spisek uknuty przez Hondę” wydaje mi się trochę sprawiedliwy… Nadal mają kilku zaciekłych konkurentów, którzy nie omieszkaliby ich ustawić, gdyby całkowicie wypadli z gry (z technologicznego punktu widzenia).

Stronniczość stojąca za artykułem, każdy może zobaczyć: istnieje przepis, który ogranicza skutery dozwolone dla nieletnich do 50 cmXNUMX (a nie do mocy x kW! Co samo w sobie jest głupie!). Stąd specyficzny rynek. Na to nie sposób dojechać do ta sama moc z 4T. A młodzi ludzie kochają władzę. Czyli dominacja 2T w tym segmencie. I problemy już z wcześniejszymi standardami (Euro2) z 2T. Wynik: poszukiwanie rozwiązania, znalezione przy wtrysku bezpośrednim. Więc przez jakiś czas postęp technologiczny 2T. Stąd artykuł Aliasa... Dziś 4T również przełączył się na kontrolowany wtrysk bezpośredni (który nie był konieczny do osiągnięcia normy Euro 3) i - jak się wydaje - przejął kontrolę. Wydaje mi się (patrz cytowane artykuły), że aby spełnić normy Euro4, coraz więcej producentów 2T przechodzi na 4T. Na 125 cm50, a nawet na XNUMX cmXNUMX. Nie sądzę, żeby robili to dla zabawy, mody czy zadowolenia Hondy...

nie jestem specjalistą. Ale do takiego wniosku dochodzę dzisiaj.Szukam coraz bardziej namacalnych danych (liczby emisji na kilometr) - nie mogę znaleźć. Spróbuję na niemieckich lub anglojęzycznych stronach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 18/06/08, 23:54

Cześć Did67,

Nie wiem, czy przeczytałeś resztę artykułu pod linkiem na dole strony, która prowadzi tutaj:

http://www.motoservices.com/technique_m ... -Alias.htm

może odpowiedź??

Geo).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/06/08, 11:33

geotrouvetout napisał:Cześć Did67,

Nie wiem, czy przeczytałeś resztę artykułu pod linkiem na dole strony, która prowadzi tutaj:

http://www.motoservices.com/technique_m ... -Alias.htm

może odpowiedź??

Geo).


Tak, tak ...

Ale ponieważ artykuł Alias ​​​​mnie nie przekonuje, ponieważ trochę za bardzo „biały rycerz, który sam atakuje złe lobby 4T”… z pewnymi niejasnościami, które już podkreśliłem, szukam innych źródeł. Ale będąc trochę niedowierzającym i podejrzliwym, niczego nie demonstruję!!!

Szukałem na niemieckojęzycznych stronach:

- Evinrude opublikowało dane pokazujące, że ich E-TECH dobrze mieści się w europejskich standardach (Euro3, jak sądzę); system jest rzeczywiście znacznym postępem (podobnie jak wszystkie systemy bezpośredniego wtrysku) dla silnika 2 T

- Znalazłem też inne, mniej korzystne elementy...

- chciałbym porównać "nec plus ultra" 4T (w szczególności silniki 4T z bezpośrednim wtryskiem paliwa), z "nec plus ultra" 2T; inaczej porównanie jest bez sensu

- wygląda na to, że silnik 2T ma przewagę nad 4T (nie robiłem notatek - nie pamiętam czy chodzi o NOx czy CO); ale istnieją również oznaki wyższych emisji rakotwórczych cyklicznych benzenów itp.

- w końcu znalazłem artykuł, który wskazuje, że ten sam silnik przechodzi z pracy „jednorodnej” (mieszanka benzyna-powietrze ma takie samo stężenie prawie w każdym cylindrze) do „uwarstwionej” (jest bogatsza strefa wokół błota) i uboższy gdzie indziej) w zależności od prędkości obrotowej silnika, jednak to tryb warstwowy, z bezpośrednim wtryskiem, pozwala na skuteczną redukcję emisji (wokół świecy tworzy się bogata strefa, która zapala się i podpala zbyt uboga strefa, która sama by się nie zapaliła)...

Z satysfakcją odnotowuję, że 2T, z bezpośrednim wtryskiem, oddzielnym smarowaniem i spalaniem warstwowym, osiąga teraz bardzo niski poziom zanieczyszczenia, jakiego bym sobie nie wyobrażał! Chodzi o dalsze drastyczne zmniejszenie zużycia oleju w cylindrach z powłoką ceramiczną (to jednak technologia Formuły 1, którą trzeba zobaczyć w użyciu)

Teraz zwracam też uwagę, że z perspektywy norm Euro4 specjaliści od 2T wprowadzają do swojej oferty 4T!!

Dochodzę więc do wniosku, że surowe nomy służą celowi. Że lepiej pytać, niż sądzić na podstawie frazesów. Ale nadal nie mam ogólnej tabeli, w której podano większość emisji zredukowanych do kWh lub znormalizowanych km.
0 x
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 21/06/08, 14:00

Cześć Did67,

Widzę, że idziesz daleko w swoich analizach i badaniach, to wszystko twoja zasługa, możemy również wywnioskować dla 2T wzrost produkcji silników, a także wagę (ponieważ potrzebna jest mniejsza pojemność skokowa) to co nie jest bez znaczenia.
W przypadku stosowania w pojazdach hybrydowych, jak również w „małych” pojazdach, przyrost masy pozwala również na znaczne oszczędności.
Ponadto mniej ruchomych części powinno zmniejszyć straty mechaniczne i zwiększyć wydajność.
Dla porównania (jeśli ogłoszone liczby się potwierdzą) 2T nadal ma przewagę energetyczną (projekt, produkcja-produkcja, waga, konserwacja, zanieczyszczenie itp.).

Geo).
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/06/08, 14:29

martien007 napisał:Proszę bardzo: dzięki taniemu olejowi napędowemu i nowym, wydajnym, paliwooszczędnym silnikom zwabili 80% francuskich kierowców w pułapkę (chyba absolutny rekord świata) [...]
Nie.
Belgia i Luksemburg wypadają lepiej niż Francja (78.2) z odpowiednio 79.5 i 80%...

Należy zauważyć, że Hiszpania, Norwegia i Portugalia nie są daleko w tyle.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 21/06/08, 14:34

FYI, obecnie w Belgii różnica między benzyną (20) a olejem napędowym (1.6) wynosi około 1.4 centów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/06/08, 15:31

Did67 napisał:[...] NOx są bardziej związane z temperaturą spalania. Mogę się mylić, ale nadal nie widzę, gdzie jest, dla tej samej technologii, powtarzam, różnica w tych dwóch punktach między 2T a 4T.[...]
W 2T spalanie odbywa się w niższej temperaturze lub przynajmniej temperatura osiągnięta na końcu spalania jest niższa.

Aby trochę przeformułować, wydaje mi się, że te artykuły, które chwalą 2T, zaczynają się trochę przedawniać, co bardzo mnie śmieszy w porównaniu z atakami na Hondę, kiedy wiemy, że to oni mają przeprowadził najwięcej badań nad 2T z technologią ARC (nie nad 50 cm3, jak to się mówi).

Na koniec jest wzmianka o normie Euro 4, ale nie wierzę, że 2Ts zdołają ją przekroczyć, nawet jeśli prawdą jest, że dla 50 cm3 technologia 2T, która jest lżejsza i tańsza (choć?) pozostaje dobre rozwiązanie.

Jeśli chodzi o emisje zanieczyszczeń, ADEME opublikowało niedawno badania 2 kół, ale nie mniej niż 50 cm3 (a przynajmniej tak nie widziałem ...)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 230