Vive drogie oleju

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 12/06/08, 14:28

Rulian napisał:Ach, to prawda, przepraszam, Christophe.
Drwal, po ekstremiście, co tam jest? Bo jeśli Chistophe jest ekstremistą przeciwnym samochodom, to będę musiał znaleźć dla siebie inny superlatyw : Mrgreen: [..]
Patrz wyżej...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 12/06/08, 16:11

Drwal napisał:Jest to całkowicie fałszywe, nawet jeśli rzeczywiście w mieście dochodzi do hybrydyzacji najskuteczniejszym. Na drodze z niewielkim ulgą też można sporo zyskać. Dzieje się tak tylko na autostradzie, gdzie korzyści z tego są bardzo minimalne.


Wydaje mi się, że celowo usunięto „vraiment wydajniej niż w mieście”… ale myślę, że i tak znalazłbyś coś innego, na co mógłbyś ponarzekać…

Drwal napisał:Jeśli zaś chodzi o całkowity koszt, to się zgodzę.


Widzisz, zgadzamy się...

Christophe napisał:Proszę, Mistrzu, tylko nie głowę, nie, nie głowę, aiheuuuuuu!


Pffff, niedobrze! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 12/06/08, 16:40

Christophe napisał:
Drwal napisał:Jest to całkowicie fałszywe, nawet jeśli rzeczywiście w mieście dochodzi do hybrydyzacji najskuteczniejszym. Na drodze z niewielkim ulgą też można sporo zyskać. Dzieje się tak tylko na autostradzie, gdzie korzyści z tego są bardzo minimalne.


Wydaje mi się, że celowo usunięto „vraiment wydajniej niż w mieście”...[...]
Ben ... :| Dokładnie !
Jeśli napiszesz „nie vraiment wydajniejsza niż w mieście”, jest to dopuszczalne, ponieważ możemy (moim zdaniem nadużyciem) uznać, że wydajność na drodze nie jest na równi, ale jeśli usuniemy ten niuans, jest to nieprawda.


Christophe napisał:[ale myślę, że i tak znalazłbyś inny powód do narzekania...
Pffff... to się nazywa zbrodnia umyślna i jest bardzo niegrzeczna! Obraz

Christophe napisał:
Drwal napisał:]Zgadzam się, jeśli chodzi o całkowity koszt.

Widzisz, zgadzamy się...
Bavoui! : Mrgreen: Kiedy mówisz prawdziwe rzeczy, mogę się tylko zgodzić... 8)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 12/06/08, 16:50

Hej !!

Teraz, gdy sprawdzam, obok mojego „skutecznego” było „ ”, więc… więc… nie było tak źle! :D

Na potrzeby procesu intencji nadal masz doświadczenie ultraprofesjonalne („ekstremista?” : Mrgreen: ) hybryda, to zasługa...ale przyznaję, że ta uwaga miała Cię zirytować! : Chichot:

Cóż, zmodyfikowałem post, ale tak jest dobrze, bo to ty !

c) hybrydyzacja jest "skuteczna" tylko w mieście lub raczej gdy faz przyspieszania i zwalniania jest wiele, zatem to w mieście hybryda cieszy się dużym zainteresowaniem ale i w mieście samochody powinny być zakazane... czy raczej pojedyncze samochody.


Czy tak Ci bardziej pasuje?

ps: Odpowiedziałem na PW
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 12/06/08, 17:05

Christophe napisał:[...] Cóż, zmodyfikowałem post, ale tak jest dobrze, bo to ty !

c) hybrydyzacja jest "skuteczna" tylko w mieście lub raczej gdy faz przyspieszania i zwalniania jest wiele, zatem to w mieście hybryda cieszy się dużym zainteresowaniem ale i w mieście samochody powinny być zakazane... czy raczej pojedyncze samochody.


Czy tak Ci bardziej pasuje?

ps: Odpowiedziałem na PW
dziękuję : Wink:, jest o wiele bardziej zróżnicowany, ale być może jest coś, czego nie wiesz, a mianowicie, że hybryda może być bardzo skuteczna na pagórkowatym terenie. Mam znajomego, który ma Priusa, dzięki któremu udaje mu się osiągnąć od 3,6 do 3,8 l/100 na drogach na otwartej przestrzeni w Puy-de-Dôme.
Tam już nie deklaracje (bezwładność) są wykorzystywane, ale grawitacja.

PS: ja też.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 12/06/08, 17:07

kiedy nazywasz siebie drwalem, jeździsz na benzynie :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 12/06/08, 17:07

Och, ale to nieprawda! Chciałem w poprawce poruszyć temat małych wiejskich dróg, ale uprościłem to...

Cóż, zatrzymamy się na tym szczególe, jeśli nie masz nic przeciwko. :)

ps: ptdr Georges :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : phil59 i goście 89