Vive drogie oleju

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 11/06/08, 23:03

Christophe napisał:[...]c) hybrydyzacja jest „skuteczna” tylko w mieście…gdzie powinien być zakaz używania samochodów…[...]
:? Wow, twoja ekstremistyczna strona czasami sprawia, że ​​mówisz głupie rzeczy, które są większe od ciebie...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 12/06/08, 00:16

Remundo napisał:...zaślepieni przez swój „kompleks wojskowo-przemysłowy”, o którym ostrzegał Eisenhower, ICH Prezydent około 50 lat temu!

Ach, miło widzieć kogoś, kto rozumie wartość lekcji historii. To rzadkie! Nie wiem, czy Ike miał pojęcie, jak słuszna okaże się przyszłość.
Remundo napisał:I mam tylko jedną obawę, a mianowicie, że zaatakują Iran i że Rosjanie, napędzani ich gazem, przyjdą i przeciwstawią się im… militarnie, tam śmierdzi… Nie jest już potrzebne, aby Chiny ze swoją tragiczną sytuacją zapotrzebowanie na ropę, przewraca oczami i mamy do czynienia z nowym globalnym konfliktem z 3 największymi!

No cóż, Rosjanie poza zaworami gazowymi nie mają zbyt wielu atutów, żeby się pochwalić... Chińczycy to już największa ryba. W każdym razie, jeśli bomby spadną na Iran, to będą one pochodzić bardziej z Izraela niż z USA, a reakcja Iranu będzie prosta i niszczycielska: blokada Cieśniny Ormuz = zablokowanie 30 do 40% światowego ruchu ropy = wielkie buu -gwizd! A jeśli Iran zdecyduje się to zrobić, USA, UE, a nawet Chińczycy również zaryzykowaliby wysłanie swoich potężnych dział... W zasadzie tak długo, jak Mahmoud Ahmadineżad będzie kontynuował swój program nuklearny, przechwalając się, że wyśmieje Izrael z mapy, ryzyko będzie wspaniale. Krążą nawet pogłoski, że Izrael zaatakuje przed końcem mandatu Busha, za zgodą Amerykanów lub bez. Po raz kolejny Bliski Wschód stawia nas w tej samej sytuacji.
Remundo napisał:Musimy bardzo szybko zmienić kartę w sprawie ropy naftowej, ponieważ teraz doprowadzi ona nas tylko do licznych katastrof...

Zgadzam się tysiąc razy.
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 12/06/08, 00:27

nie cofasz się jeszcze wystarczająco daleko w historię Rulii...

Osobiście wróciłbym do demontażu imperium osmańskiego po wojnie 14...
każdy bierze swoją cząstkę, ale próbując mieć maksymalne rezerwy ropy... koncerny naftowe już są w tyle...
i zauważycie, że nigdy nie widzieliśmy w to zaangażowanych Niemców, to oni byli przegranymi…
robak był już w owocach....
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 12/06/08, 00:34

Zgadzam się z Tobą. Ale my rozmawialiśmy o Einsenhowerze.
Następnie obecne siły i aktualna sytuacja.
Jeśli naprawdę chcemy wrócić, pierwszy werset w owocu wynika ze starożytnego faktu, że Jerozolima jest trzykrotnie Święta. Ale to nie oznacza żadnego postępu i nie zmienia wiele w obliczu ogromnych zagrożeń, które nas czekają.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 12/06/08, 00:35

Drwal napisał: :? Wow, twoja ekstremistyczna strona czasami sprawia, że ​​mówisz głupie rzeczy, które są większe od ciebie...


Ach, i jaki jestem duży :? ? Poznajemy tutaj Drwala, który od urodzenia jest zakochany w hybrydach… idź i wyjaśnij nam, dlaczego się mylę (hej, Rulian, czy mógłbyś mi pomóc w tej sprawie) :D

Obecne hybrydy nie są zainteresowane zmniejszaniem rozmiaru i porównywaniem ich kosztów. Istnieją inne systemy, które są znacznie wydajniejsze i tańsze, patrz Wydajna dynamika z BMW

ps: nazwanie mnie publicznie ekstremistą 3 razy w ciągu niecałej godziny, średnio to doceniam... :|
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 12/06/08, 00:48

Ach, to prawda, przepraszam, Christophe.
Drwal, po ekstremiście, co tam jest? Bo jeśli Chistophe jest ekstremistą przeciwnym samochodom, to będę musiał znaleźć dla siebie inny superlatyw : Mrgreen:

Samochód nie może obejść się bez oleju. Zawsze będzie nam brakować oleju, więc dla wszystkich to koniec samochodu. Wreszcie trochę odetchniemy, nie będziemy pierdolić hektarów ziemi, żeby położyć ten koszmar z asfaltu, nie będziemy już miażdżyć dzieciaków zderzakami po twarzy, a ja w końcu będę mógł spokojnie jeździć na rowerze, nie narażając się na zjedzenie sobie kowadło! Dobranoc!!

Tak, Christophe! Zachwycony ? : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 12/06/08, 01:14

Jesteś szczęśliwy, lubisz uderzenia siekierą w głowę? : Mrgreen:
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 12/06/08, 09:59

Christophe napisał:Obecne hybrydy nie są zainteresowane zmniejszaniem rozmiaru i porównywaniem ich kosztów. Istnieją inne systemy, które są znacznie wydajniejsze i tańsze, patrz Wydajna dynamika z BMW


Nie powiedziałbym, że jesteś ekstremistą, ale jesteś trochę uparty, jeśli chodzi o hybrydę 8)

Przypominamy, że odzysk energii hamowania jest włączony
Priusa. Na przykład na autostradzie możesz naładować akumulatory, zjeżdżając ze wzniesienia, i ponownie wykorzystać energię na podjeździe pod górę. OK, nie zdarza się to 50 razy dziennie, ale myślę, że zysk jest równie interesujący, jak system ładowania (głównego) akumulatora BMW, który służy jedynie do zasilania… radia… .
O tak, zasila także elektryczne podgrzewane siedzenia. To prawda, jest to ekologiczne : Mrgreen:

Bądźmy poważni, BM nie jest przykładem pod względem oszczędności energii ani nawet kosztów…
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25




przez NAWET » 12/06/08, 10:33

Witam wszystkich

Byłam codzienną rowerzystką. Musiałam wymieniać rower na codzienne podróże pociągiem (ze względu na odległość). Mieszkając jako para, zamieniliśmy nasze 2 pojedyncze pojazdy na wspólny samochód, a ponieważ będę musiała zabrać dziecko do niani, motocykl 125 (2,5 l/100 km) ze względu na brak rozkładów jazdy pociągów (zbyt mało).
teraz, gdybym miał „miłości”, przekwalifikowałbym się na welomobilu ze wspomaganiem elektrycznym:

http://boumbo.symbiotopia.org/index.php ... elomobile/

Może podczas następnego 300-dolarowego szoku naftowego : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 12/06/08, 14:27

Christophe napisał:
Drwal napisał: :? Wow, twoja ekstremistyczna strona czasami sprawia, że ​​mówisz głupie rzeczy, które są większe od ciebie...
Ach, i jaki jestem duży :? ? Poznajemy tutaj Drwala, który od urodzenia jest zakochany w hybrydach… idź i wyjaśnij nam, dlaczego się mylę (hej, Rulian, czy mógłbyś mi pomóc w tej sprawie) :D[...]

Chépô, chyba nie jesteś bardzo gruby? : Mrgreen:

„Ekstremista” (zauważasz „”, co? Inaczej znowu będziesz narzekał za nic… To nie jest dla mnie obraza…) często zajmujesz określone stanowiska”ekstremum„gdzie zniekształcasz rzeczywistość (aby lepiej przekazać wiadomość?)
Skupiliśmy się na tym już dość dawno temu, myślę, że chodziło o wtrysk bezpośredni na początku 2006 roku...

Moja uwaga w tym poście dotyczy wyłącznie Twojej wypowiedzi nie dopracowany "hybrydyzacja jest skuteczna tylko w mieście.”
Jest to całkowicie fałszywe, nawet jeśli rzeczywiście w mieście dochodzi do hybrydyzacji najskuteczniejszym. Na drodze z niewielkim ulgą też można sporo zyskać. Dzieje się tak tylko na autostradzie, gdzie korzyści z tego są bardzo minimalne.

Christophe napisał:[Obecne hybrydy nie są zainteresowane zmniejszaniem rozmiaru i porównywaniem ich kosztów. Istnieją inne systemy, które są znacznie wydajniejsze i tańsze, patrz Wydajna dynamika z BMW
Brak zainteresowania w porównaniu do DS: nie zgadzam się, po raz kolejny powinieneś się zakwalifikować...
Jeśli zaś chodzi o całkowity koszt, to się zgodzę.

Christophe napisał:[ps: nazwanie mnie publicznie ekstremistą 3 razy w ciągu niecałej godziny, średnio doceniam... :|
Pffff... i tyle, zdenerwowałem mistrza... :płakać:

Proszę, Mistrzu, tylko nie głowę, nie, nie głowę, aiheuuuuuu!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 185