Vive drogie oleju

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 06/06/08, 22:57

musimy przestać uczyć się z komiksów science fiction : Chichot:
zwłaszcza seria jest najdroższą rzeczą, jaką można znaleźć, szkoda, że ​​nie istnieje w wersji pozłacanej : Chichot:

pod koniec pierwszej wojny w Zatoce Kuwejckiej piloci nalegali na „udział w walce”… w zasadzie trzymali się w powietrzu i zadawali sobie pytanie, co : Chichot: nie dlatego, że jesteś królem oliwy, jesteś księciem powietrza : Chichot:
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 07/06/08, 13:44

No to trochę odbiegłeś od tematu!!!

reszta jest tutaj =>

https://www.econologie.com/forums/petrole-a- ... t5468.html
0 x
Solenna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/06/08, 23:08
Lokalizacja: Południowe Sewenny

Szczyt ropy i spisek rządowy




przez Solenna » 08/06/08, 00:32

martien007 napisał:No to trochę odbiegłeś od tematu!!!

reszta jest tutaj =>

https://www.econologie.com/forums/petrole-a- ... t5468.html


Tak, dziękuję za takie zamknięcie dyskusji, ale ja też chcę dolać wody do młyna (i silnika): słyszałeś o szczycie Huberta? Poświęć trochę czasu i obejrzyj ten film: https://www.econologie.com/petrole-et-ec ... -3578.html
a także odwiedź stronę reopen911.info

W takim razie oszczędź mi: „nie przesadzajmy, to nadal nie jest możliwe, taki spisek jest za duży. Trzeba być psychologicznie poruszonym ostrą paranoją, żeby w to uwierzyć (patrz: diagnoza psychiatry poprawna politycznie w sprawie pozycjonowania aktorki Marrion Cotillarda)... itd.”
Powiem Wam: zawsze jesteśmy czyimiś głupcami... a jednak: „obudźcie się, era ropy naftowej, system kapitalistyczny i liberalizm dobiegają końca, może zacznie się prawdziwe życie... życie inaczej, przygotujmy się bez strachu i bez wyrzutów!”':!:'

PS: dziękuję Christophe za tę stronę i często trafne słowa. Dziękuję wszystkim za byłą siostrę lub siostrę.
Ale jak udaje ci się brać udział w tak wielu dyskusjach? Mam tyle do zrobienia poza siecią, że bez daru wszechobecności nie byłbym w stanie być tak obecny jak Ty. :?
0 x
Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego!
Aby Mila (moja córka) żyła na Ziemi jak na „tej pięknej zielonej”…
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 09/06/08, 01:02

Doskonały film na temat szczytu ropy i jego konsekwencji.

Oczywiście jesteśmy zaślepieni i naćpani ropą; skutki szczytu zaczynają być odczuwalne.

Jutro blokada portugalskich, hiszpańskich, francuskich i włoskich kierowców ciężarówek, którzy chcą pomocy jak rybacy i rolnicy..etc

ciągnąc za gumkę, pęka.

Pewne jest, że przyszłość będzie bardzo trudna dla ludzkości, która nauczyła się żyć z tanią ropą.

Ten bunt darmowej energii nie będzie trwał w nieskończoność.

Poczekajmy więc na upadek, nic nie robiąc i niech żyje nieskończony wzrost.
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 09/06/08, 01:16

są tacy, którzy skoczą : Chichot: : Chichot:

łowić można tylko na oleju....
w przypadku koni zabraknie nam wydajności...

ale taksówki kursują tylko w miastach, gdzie jest transport publiczny...
do transportu jest pociąg, który jest masakrowany...
mieliśmy barki, które zużywały niewiele, ale dofinansowaliśmy ich zniknięcie...

Jestem naprawdę głupi, nie rozumiem wszystkiego : Chichot:
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 09/06/08, 09:55

georges100 napisał:Jestem naprawdę głupi, nie rozumiem wszystkiego : Chichot:

Nie wiem, ale w każdym razie wydaje się, że nie zauważyłeś, że dostępne są inne emotikony niż : Chichot: . A co jeśli spróbujesz komunikować się w trybie :D , Na przykład ?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 09/06/08, 10:13

Bardzo dobry dokument, o którym mowa, który powinien zostać wyemitowany jako bonus na TF1 i FR2, był już dostępny na econo przez kilka miesięcy, więc zaktualizowałem link: https://www.econologie.com/petrole-et-ec ... -3578.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16209
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 09/06/08, 12:32

Film, który daje do myślenia : Idea:

i przewidział wszystkie zjawiska geopolityczne i recesję gospodarczą związaną ze szczytem ropy naftowej i szerzej z ropą naftową.

My, skromni Europejczycy, zaczynamy smakować pierwsze tego owoce.

To dopiero początek.

Rozwiązań jednak nie brakuje! Ale jednostka nie może wiele zrobić :|
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 09/06/08, 12:38

Remundo napisał:Ale jednostka nie może wiele zrobić :|


Hej jednak… czy wszystkie „wielkie” idee, które zmieniły świat (na dobre i na złe), nie zaczęły się od małych grup jednostek?

W naszym konkretnym przypadku osoba może zacząć od powiedzenia „NIE”
Ostatnio edytowane przez Christophe 09 / 06 / 08, 14: 31, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16209
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 09/06/08, 14:28

Hi Christopher,

Pomysłów od pojedynczych osób czy małych grup nie brakuje, nawet tych dobrych. Jednak ich znaczące wdrożenie jest kwestią przynajmniej krajowej, jeśli nie europejskiej, polityki przemysłowej. Dlatego mówię, że jednostka jest całkowicie przytłoczona.

Pomijam Stany Zjednoczone, których strategia polega na monopolizacji światowych rezerw (z Kanadą i Ameryką Południową pod swoimi skrzydłami oraz Bliskim Wschodem przez Irak/Afganistan, to już jest zrobione... ), i myślę o wprowadzeniu hurtowych odnawialnych źródeł energii w 2060 roku /2070, obżerając się przez 50 lat na plecach reszty spragnionego ropy świata.

Ich elita rządząca to dokooptowani, zgnili, petrodolarowi palanci, którzy nawet nie ratyfikowali Protokołu z Kioto i zaślepieni swoim „kompleksem wojskowo-przemysłowym”, o którym ostrzegał Eisenhower, ICH Prezydent około 50 lat temu!

I mam tylko jedną obawę, a mianowicie, że zaatakują Iran i że Rosjanie, napędzani ich gazem, przyjdą i przeciwstawią się im… militarnie, tam śmierdzi… Nie jest już potrzebne, aby Chiny ze swoją tragiczną sytuacją zapotrzebowanie na ropę, przewraca oczami i mamy do czynienia z nowym globalnym konfliktem z 3 największymi!

Nie mówiąc już o problemach klimatycznych... :płakać:

Musimy bardzo szybko zmienić kartę w sprawie ropy naftowej, ponieważ teraz doprowadzi ona nas tylko do licznych katastrof...

@+
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129