Chwasty sterowania bez Roundup

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/05/08, 10:23

Pffff zróbmy biogaz z reszty trawnika...
Łatwe i w 100% samowystarczalne :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

zabójca chwastów




przez tigrou_838 » 23/05/08, 10:40

cześć, w przypadku butli gazowej 13 kg jest ona podłączona do kuchni.

To prawda, że ​​biogaz przy koszeniu trawnika nadawałby się również do zasilania kuchenki.

Nie wiem, czy będę próbował coś zrobić, wiem, że Jonule ma wszystkie informacje na swojej stronie, jak tutaj na temat ekologii, ale ja i gaz nie lubię tego dotykać, zawsze ten strach eksplozja.

Tigrou : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/05/08, 11:16

Jeśli chodzi o biometanizację, ryzyko eksplozji nie będzie żadne lub będzie bardzo małe, biorąc pod uwagę jakość i ilość gazu, jaki można uzyskać za pomocą systemu typu „zrób to sam” (system nigdy nie wyprodukuje więcej, niż dostarczysz, w przypadku trawy jest to 800 kWh/tonę) jeśli dobrze pamiętam i jest to jeden z moce metanogenne najważniejsze)...zwłaszcza jeśli nie buduje ciśnienia.

Problemem będzie natomiast monitorowanie produkcji, kompresji i przechowywania w butelkach użytkowych... Zrób to sam jest trudne :(

I trzeba uważać na wycieki, w przeciwnym razie nastąpi katastrofa z efektem cieplarnianym. :(

Dla mocy metanogennych: https://www.econologie.com/forums/biogaz-met ... 38-20.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 23/05/08, 12:39

Świetny temat! dlaczego nie dynamit? Hmm?

Zamiast zanieczyszczać glebę, zanieczyszczamy atmosferę : Chichot:

zresztą chwastów nie ma, łąka w ogrodzie mi odpowiada: mechy, porosty, stokrotki, 2-3 odmiany traw, kilka mleczy zjadanych przez przechodzące jeże, prawdziwy dywan pełen kolorów

Proponuję w 100% organiczne wyrywanie ręczne, recykling odpadów na kompost (tak, zawsze możemy skrytykować metan w kompoście), gwarantowane rezultaty, korzyści płynące ze wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Gwenved
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 16/10/07, 11:07
Lokalizacja: Northern Finistère




przez Gwenved » 23/05/08, 12:56

Z ekonomicznego punktu widzenia najlepszy ze wszystkich jest PTB.
0 x
Powoli, ale pewnie
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/05/08, 13:10

Capt_Maloche napisał:zresztą chwastów nie ma, łąka w ogrodzie mi odpowiada: mechy, porosty, stokrotki, 2-3 odmiany traw, kilka mleczy zjadanych przez przechodzące jeże, prawdziwy dywan pełen kolorów

Proponuję w 100% organiczne wyrywanie ręczne, recykling odpadów na kompost (tak, zawsze możemy skrytykować metan w kompoście), gwarantowane rezultaty, korzyści płynące ze wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu


+1, czy widziałeś „dżunglę”, którą mamy za domem (to raczej ogród lol)...

Cholera, masz jeże, nie możesz mi jednego wysłać? :D

Gwenved napisał:Z ekonomicznego punktu widzenia najlepszy ze wszystkich jest PTB.


Nie, najlepsze ze wszystkiego jest ca : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 05 / 08, 13: 16, 1 edytowany raz.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 23/05/08, 13:52

Witam,

Dla mnie i kilku znajomych nie ma czegoś takiego jak „chwasty”, a większość dzikich roślin, które uważamy za nieodpowiednie w ogrodach i na ścieżkach, może mieć zastosowanie kulinarne lub fitofarmaceutyczne.

Na przykład mniszek lekarski jest dobry do jedzenia ORAZ ma właściwości lecznicze (szukaj „zębów lwa”), pokrzywy są dobre do jedzenia i można je wykorzystać do wielu rzeczy w ogrodzie (obornik, umieszczany między truskawkami, aby odstraszyć ślimaki itp.).

Nie spalaj ich więcej, zjedz je! : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Gwenved
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 16/10/07, 11:07
Lokalizacja: Northern Finistère




przez Gwenved » 23/05/08, 14:28

Nie, najlepszy ze wszystkich jest ten pan Green

PTB: Weź swoją motykę
0 x
Powoli, ale pewnie
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 23/05/08, 21:39

Kiedy miałem 18 lat, zrobiłem sobie miskę herbaty z mniszka lekarskiego.
Że wypiłem 1 litr tego po południu, oczywiście...

Wieczorem podczas mycia stóp odkryłem wystającą żyłkę pod maleolusem stopy...

Nigdy więcej herbaty z mniszka lekarskiego!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 23/05/08, 22:13

dla mojej granicy przykrywam czarnym plastikiem. i kilka miesięcy później, cholernie dobry dzień, zdjąłem to. łodygi są białe i pachną fermentacją. wysusza je słońce.
To minimum pracy!
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 80