Diesel w tej samej cenie jak benzyna!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 05/06/08, 17:59

Uh normalnie nie możesz edytować wiadomości, z drugiej strony poprawiłem twój cytat, który nie był dobrze zrobiony.

Martien mówi cokolwiek o excelium ... nawet jeśli wysokie ciśnienie jest bardziej wrażliwe na jakość paliwa, supermarket GO jest idealny z tego prostego powodu, że pochodzi z tych samych rafinerii.

Chyba że znajdziesz u mnie rafinerie w imieniu Leclerc lub Intermarché we Francji ...: Mrgreen:

To, co się zmienia, to nie produkt podstawowy, a po prostu kilka "dodatków" ... i nie tylko ...
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 06/06/08, 00:24

Martien mówi cokolwiek o excelium ... nawet jeśli wysokie ciśnienie jest bardziej wrażliwe na jakość paliwa, supermarket GO jest idealny z tego prostego powodu, że pochodzi z tych samych rafinerii.

Nie, nie, nic nie powiedziałem, bo nic o tym nie wiem, nie jeżdżę dieslem.

To kolejny facet z forum kto powiedział mi, że trzeba było włożyć „dobry” diesel Esso lub Total do nowoczesnych silników wysokoprężnych pricipalemnt Hdi wysokiego ciśnienia (chyba 1550 barów).

Musielibyśmy się dowiedzieć, kto to powiedział, ale podjąłem to stwierdzenie po prostu; Nie martwię się.

Dowód: to, co napisałem na stronie 4 tego tematu:

Po wczorajszych cenach TOTAL:
Excellium SP95 = 1,54 euro i olej napędowy excellium = 1,52 euro.

, dziś rano w Carrefour:

SP95 = 1,48 euro, a olej napędowy = 1,47 euro.

Ostatecznie, biorąc pod uwagę bardzo małą różnicę w cenie między TOTAL a Carrefour, Czy nie lepiej jest tankować w TOTAL za pomocą Excellium, które wydaje się być lepszej jakości i mniejszym zużyciu? tak mówią… czy ktoś może potwierdzić?

W przypadku oleju napędowego konieczne byłoby nawet umieszczenie Excellium w Hdi, ponieważ nie obsługują one oleju napędowego niskiej jakości?

Gdzie jest prawda

Z góry dziękuję za pouczające odpowiedzi.
Ostatnio edytowane przez martien007 06 / 06 / 08, 00: 29, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/06/08, 00:27

No cóż, w tym przypadku należy użyć QUOTE
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 06/06/08, 00:31

Christophe napisał:No cóż, w tym przypadku należy użyć QUOTE

OK, zobacz moją zmianę w poprzednim poście.

Są co najmniej dwa, które również twierdzą, że konsumują mniej z dodatkiem excelium: 1250 km z 65-litrowym zbiornikiem, a 1000 km (na 21 R1990) z dostępnym w supermarkecie olejem napędowym (nie pamiętam kto napisałem to, ale to na pewno) .... i słyszałem to od + przesiewa ludzi, nie wierząc im.
Ostatnio edytowane przez martien007 06 / 06 / 08, 00: 34, 1 edytowany raz.
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 06/06/08, 00:32

dobrze wiemy, że Marsjanie używają tylko krytonitu ... : Chichot:

nie zapobiega plotce o kiepskiej jakości paliw sprzedawanych w supermarketach, aby ciężko umierać ... : Chichot:
aw historii nikt nie wpadł na pomysł, aby zapytać kierowców samochodów dostawczych : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/06/08, 00:46

georges100 napisał:aw historii nikt nie wpadł na pomysł, aby zapytać kierowców samochodów dostawczych : Chichot:


Rah, powtarzam to jeszcze raz: wszystkie paliwa pochodzą z te same rafinerie. Dozowanie dodatków odbywa się na ustach klienta ... zrozum znak, który jest zapisywany na ciężarówce podczas napełniania

Początkowa jakość paliwa jest więc taka sama, z wyjątkiem kilku dodatków, które są bardziej marketingowe niż cokolwiek innego ... co nie oznacza, że ​​kupowane paliwo zachowuje tę jakość: przechowywanie jest ważnym parametrem ...

NIGDY nie tankuj, gdy samochód dostawczy dostarcza paliwo, ponieważ możesz złapać wodę i brud. Stąd niewątpliwie legenda o paliwach z supermarketów, które psują silniki: są one uzupełniane znacznie częściej ... a klientów już nie ma. To jest matematyczne.
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 07/06/08, 20:53

Niezależnie od przypadku, cena jest taka sama w Carrefour i Total; może w Auchan i Leclerc jest taniej? ale jest pewne, że różnica jest minimalna, to gdyby postawili „dodatek”, który pozwoli silnikowi zużywać mniej (ale trzeba by było poważnych testów - szkoda zapomniałem kto napisał, że zużywa mniej z jego Dieslem R21 z 1990 roku i dla niego to pewne i sprawdzone w czasie-), lepiej zatankować w Total, Shell… itd. Poza tym stacje Elf (kupione przez Total) są tańsze niż w Total; czy mają prawo do dodatku w Elf, czy też mają to samo paliwo co hipermarkety?

W domu jest stacja Elfów, która jeszcze kilka miesięcy temu była tańsza niż Carrefour, tam jest nieczynna z powodu prac (muszą stawiać większe czołgi, bo nie powinni być w stanie zaopatrzyć).

Mam wrażenie, że naprawdę dobrze się bawią z konsumentem i są coraz bogatsi.
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 07/06/08, 21:01

wszystko jest w kalkulacji ceny : Chichot:
zwykle cena sprzedaży to koszt własny plus marża ...
teraz jesteśmy zadowoleni, patrząc na etykietę sąsiada, aby się spotkać ...
Christophe ponownie powie, że jestem antykapitalizmem : Chichot: ale mówię sobie, że blokowanie marż (nie cen) byłoby dobrą rzeczą : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/06/08, 11:33

martien007 napisał:Niezależnie od przypadku, cena jest taka sama w Carrefour i Total; może w Auchan i Leclerc jest taniej?

W domu jest stacja Elfów, która jeszcze kilka miesięcy temu była tańsza niż Carrefour, tam jest nieczynna z powodu prac (muszą stawiać większe czołgi, bo nie powinni być w stanie zaopatrzyć).


Przede wszystkim uważam, że w kontekście liberalizacji - czy jesteśmy za, czy przeciw - nie jest pytaniem: jest! - musimy zrezygnować z ustanawiania reguły i nie „konsumować” jak robot. W pobliżu mojego domu znajduje się stacja Elfów, która jest systematycznie wyrównana z Corą (która jest nieco dalej), ale pomiędzy nimi znajduje się Suma, która nie jest wyrównana (jest to duża Dealer Renault w branży; benzyna, nie obchodziło ich to mniej). Jednak w pobliżu Rond Point (grupa „Coop”) czasami przeprowadza operacje „koszt własny”. Są wtedy tańsze ... Poruszam się między tym wszystkim. W przypadku LPG jest to stacja Leclerc na autostradzie, która jest znacznie tańsza (64 centy za litr w zeszłym tygodniu, wobec 74 euro w Cora i 76 w sumie!). Więc kształcisz się, rozumiesz ucisk, kiedy przechodzisz ... I nigdy bym nie powiedział: to albo nic, albo tamto albo nic!

Chciałbym zaznaczyć, że istnieje kilka witryn porównujących ceny w czasie rzeczywistym. Byłem zaskoczony, to całkiem fair !!! Zamiast tracić czas na czytanie moich bzdur, poszukaj najtańszego paliwa w podróży (jeśli pokonasz 25 km, to nie jest tego warte, różnica w ogóle nie płaci za nadmierne zużycie).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 213