Diesel w tej samej cenie jak benzyna!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 02/06/08, 15:56

martien007 napisał:
Informujesz nas na bieżąco o zużyciu.

@+


Obiecałem informację o zużyciu.

Pierwsze podejście, przed „korektą 2 km”:

Ponad 340 km, 60% krajowy, około 40% 4 pasy ruchu lub autostrada, „bardzo fajna” jazda ogólnie na tempomacie, rygorystyczne przestrzeganie limitów, ruch dość gęsty, ale zupełnie płynny („powrót z niedzielnych wieczorów”), brak dużego miasta do krzyżyk: Zużycie LPG = 8,5 l/100 km prawie w punkt. Komputer pokładowy, który cały czas wskazuje ilość benzyny jaką powinien wlać, podaje 7,5 l/100 km.

Dla Twojej informacji arkusz producenta podaje następujące „znormalizowane” zużycie: miejskie = 11,1 l na 100; pozamiejskie = 6,3 l na 100; mieszane = 8 l na 100.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 02/06/08, 16:14

martien007 napisał:Powiedzieli mu, że to dlatego, że nie jeździł dużo i działo się to zimą, więc kondensacja w zbiorniku -> woda w oleju napędowym -> woda we wtryskiwaczu bardzo wysokiego ciśnienia (chyba 1500 barów ) i boli wtryskiwacz?


Dwie rzeczy:

1) Nadal mam turbodiesel: przed filtrem oleju napędowego znajduje się odstojnik, właśnie po to, aby uniknąć wody (czy to z kondensacji w zbiornikach, czy w zbiorniku). Nie montują ich już w nowoczesnych samochodach??? Gdzie ludzie nie sprzątają?

2) Oczywiście w zbiornikach występuje kondensacja. W czasie burzy postaw na stole butelkę zimnej wody i zobacz, jak ona płynie! To samo dotyczy zbiornika: jedziesz, jest „burzowo” i dlatego dopływa „wilgotne” powietrze, które napełnia zbiornik, samochód śpi na zewnątrz, a zbiornik się ochładza (mniej więcej, w zależności od pogody), stąd kondensacja (mniej więcej)... To nie jest zima, kiedy powietrze jest suche, ale obecnie, kiedy powietrze jest wilgotne („ciężka pogoda”, jak mówią). W strefach międzytropikalnych („ciężka” pogoda w dzień, znaczne ochłodzenie w nocy), na placach budowy zaleca się napełnianie zbiorników wieczorem po powrocie do parku, a nie rano przy ruszaniu, właśnie po to, aby ogranicz kondensację...

3) Ludzie powinni zdać sobie sprawę, że nowoczesne diesle z „bezpośrednim wtryskiem” to technologiczne perełki. Albo to zadziała, i tym lepiej. Albo nastąpi awaria, i jest to katastrofa - prawie nie do naprawienia. Na szczęście wszyscy znamy setki przypadków, w których to działa. I ewentualnie przypadek, w którym wystąpiła usterka.

Śmieję się, bo na innych forums, podejmę pracę na kotłach na pellet. Wiele osób się poddaje, bo im tłumaczymy, że to skomplikowane, że jest sonda lambda... A oni dalej spokojnie jeżdżą na dieslu z bezpośrednim wtryskiem i bez zadawania pytań! Ten sam !!!! Czy zrozumiesz „przeciętnego konsumenta”?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 02/06/08, 16:27

did67 napisał:Uważam, że nowa wartość pojazdu – cena Citroëna – w 27 roku wynosiła 000 2006 euro (C5 uległo całkowitej zmianie). To ekskluzywne wykończenie.


Niektóre szczegóły:

- pojazd w wykończeniu „Exclusive” bez opcji kosztował na początku 24 roku 000 2005 euro

- wyposażenie takie, jak w chwili zakupu, ze skórzanym siedzeniem i opcjonalnym lakierem metalicznym, kosztowałoby wówczas 24 000 euro.

- 27 300 euro to cena ze wszystkimi opcjami (dodatkowo telewizor GPS, szyberdach i ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu).

Proszę bardzo, dokonaj wyboru!
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 02/06/08, 18:10

brak karafki w moich samochodach starszych niż 15 lat....

biżuteria technologiczna nie tyle, ponieważ zdarzają się awarie : Chichot:
jeśli pewnego dnia rozbijesz się w samolocie, poczujesz się wspaniale, wiedząc, że airbusy to klejnoty, ale nie ma problemu, twój był jedną z porażek : Chichot:
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 03/06/08, 00:52

Did67 napisał:
martien007 napisał:
Informujesz nas na bieżąco o zużyciu.

@+


Obiecałem informację o zużyciu.

Pierwsze podejście, przed „korektą 2 km”:

Ponad 340 km, 60% krajowy, około 40% 4 pasy ruchu lub autostrada, „bardzo fajna” jazda ogólnie na tempomacie, rygorystyczne przestrzeganie limitów, ruch dość gęsty, ale zupełnie płynny („powrót z niedzielnych wieczorów”), brak dużego miasta do krzyżyk: Zużycie LPG = 8,5 l/100 km prawie w punkt. Komputer pokładowy, który cały czas wskazuje ilość benzyny jaką powinien wlać, podaje 7,5 l/100 km.

Dla Twojej informacji arkusz producenta podaje następujące „znormalizowane” zużycie: miejskie = 11,1 l na 100; pozamiejskie = 6,3 l na 100; mieszane = 8 l na 100.

dziękuję i gratuluję konsumpcji!

Jaka autonomia przy pełnym zbiorniku LPG ?

Ta operacja jest właściwym wyborem, ponieważ te samochody będą się dobrze sprzedawać używane, w przeciwieństwie do diesli (zwłaszcza HDI!), ponieważ będzie ich dużo na rynku.

Ludzie powrócą do benzyny lub LPG w oczekiwaniu na CNG, E85, hybrydy i elektryczne, aby znaleźć odpowiedzi na problemy, jakie stwarza każdy typ (brak pomp dla E85 i CNG, ograniczona autonomia dla CNG i prądu, wysoka cena hybryd). .
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 03/06/08, 00:53

Diesel wzrósł o 40% w ciągu 18 miesięcy:

http://www.lemonde.fr/web/infog/0,47-0@ ... 578,0.html

....i prawdopodobnie więcej, ponieważ ostatnio odnotowane ceny TOTAL wynosiły 1,52 euro za olej napędowy Excellium (jedyny, który można stosować w silnikach z bezpośrednim wtryskiem HDi, jeśli nie chcesz uszkodzić silnika...).
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 03/06/08, 22:14

martien007 napisał:[...] w TOTAL dla Excellium Diesel (jedyny do stosowania w silnikach z bezpośrednim wtryskiem HDI, jeśli nie chcesz uszkodzić silnika...).
Jesteś sprzedawcą w firmie Total, żeby wypisywać takie bzdury? :zaszokować:

Co więcej, wtrysk bezpośredni niekoniecznie jest równoznaczny z wysokim ciśnieniem...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 03/06/08, 22:17

+1
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 05/06/08, 17:41

martien007 napisał:
Jaka autonomia przy pełnym zbiorniku LPG ?


Zbiornik toryczny w miejscu koła zapasowego ma pojemność 55 l (zbiornik LPG jest napełniony tylko w 80%), więc przy spokojnej jeździe na poziomie 8,5 l daje to około 650 km czasu pracy na gazie (zawsze ze zbiornikiem benzyny jako zbiornikiem). rezerwa... a dla niewtajemniczonych automatyczne włączenie w czasie jazdy, tylko sygnał dźwiękowy informujący, że właśnie przełączyłeś na benzynę).

Przypominam, że uważam, że jazda jest bardzo, bardzo fajna – dla mnie pierwszy krok do bycia eko – niezależnie od źródła energii! - i szanuj innych!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 05/06/08, 17:54

martien007 napisał:[...] w TOTAL dla Excellium Diesel (jedyny do stosowania w silnikach z bezpośrednim wtryskiem HDI, jeśli nie chcesz uszkodzić silnika...).


1) Myślę, że niechcący popełniłem błąd i usunąłem oryginalną wiadomość, chcąc ją skomentować.

2) Jeśli moderator może przywrócić wiadomość Martien007 do stanu pierwotnego; Wcale nie podzielam jego treści, ale jestem za całkowitym poszanowaniem wyrażanych opinii, nawet jeśli są one z mojego punktu widzenia błędne. Jeśli nie może, przepraszam.

3) Przesłanie jest absolutnym bzdurą w sensie statystycznym: wiedząc, że supermarkety posiadają około 70% rynku paliw (wykorzystywane jako lider strat), a resztę ma kilka innych głównych marek, oznacza to, że 90% „common Rail” "Wtryski bezpośrednie należy utknąć na poboczu drogi. Myślę, że to by było widać! Zdecydowana większość znanych mi osób jeździ na paliwach z supermarketu w swoich pojazdach z „bezpośrednim wtryskiem” o bardzo zmiennym przebiegu, czasem wysokim... bez żadnych szczególnych problemów (jeden problem ze skrzynią biegów, drugi z takim uszkodzeniem, nie ma to nic wspólnego z paliwo...).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 92