Diesel w tej samej cenie jak benzyna!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 28/05/08, 20:21

W wiadomościach

w kilku krajach ceny drogiej benzyny wywołują ruchy tłumów....

Indonezja: protest studentów
Tajwan: ludzie pędzą do pomp
Bułgaria: Kierowcy ciężarówek strajkują lub demonstrują. Nie wiem
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 28/05/08, 23:37

Uważam, że nowa wartość pojazdu – cena Citroëna – w 27 roku wynosiła 000 2006 euro (C5 uległo całkowitej zmianie). To ekskluzywne wykończenie.

Jeśli poszperasz trochę w internecie, zobaczysz, że można trafić na coś, co nazywam „samochodami dziadka”: silnik benzynowy, niski przebieg (znalazłem około dziesięciu C5 z przebiegiem poniżej 30 000 km / niecałe 3 lata) ), wysokiej klasy wykończenia, często większość opcji i „punktualna” konserwacja. Oczywiście trzeba kupować w gamie cieląt (na przykład Xantia lub C5 Citroëna – kto kiedykolwiek widział młodą osobę w tych modelach?), a nie samochód kéké (Golf lub Alfa Roméo…). Porównasz z HDI/dCI w tym samym wieku i tym samym przebiegu, a zobaczysz, że kosztuje to średnio 2 euro miesięcznie.

Rzeczywiście jest to zbiornik toryczny w miejsce koła zapasowego / pojemność 72 litry czyli 55 do 60 litrów użytecznych (maksymalne napełnienie 80%).

Zdecydowałem się na system sekwencyjnego wtrysku LIQUID, 300 € bez podatku, droższy niż sekwencyjny wtrysk gazowy. Jest mniej konserwacji (bez filtra). I a priori jest trochę wydajniejszy (łatwiej precyzyjnie dozować ciecz niż gaz, rozprężanie się gazu w dolocie chłodzi rury dolotowe i zwiększa napełnienie cylindrów). Zmniejszyłoby to zatem nadmierną konsumpcję.

W ten weekend wybieram się w obie strony z Alzacji do Burgundii, mogę podać pierwsze przybliżone zużycie. Niestety 2.0 l 16 V firmy PSA nie jest arcydziełem trzeźwości. Nie możemy mieć wszystkiego!


OK, zrobiłem67, Dziękuję za tę informację. Uważam, że będą świetne oferty na duże sedany z silnikiem benzynowym, a nawet z silnikiem Diesla… ponieważ wielu właścicieli będzie kupować małe samochody, które zużywają mało paliwa.
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 28/05/08, 23:40

Czy sugerujesz, że wielu kupiło duże sedany, z których nie było żadnego pożytku???? : Chichot:
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 29/05/08, 10:55

georges100 napisał:Czy sugerujesz, że wielu kupiło duże sedany, z których nie było żadnego pożytku???? : Chichot:


Z pewnością, a ponieważ nie jeżdżą dużo, wpadają w panikę z powodu rosnących cen benzyny i kupują mniejszy, mniej paliwooszczędny pojazd.

Poszukam na ebayu, chociaż na razie nie muszę kupować samochodu, ale pewne jest, że 12000 3 euro za takie 23000-letnie auto z 27000 XNUMX km lub XNUMX XNUMX euro nowego to świetna okazja.

Szczerze mówiąc, trzeba być szalonym, żeby kupować nowe.

W tej chwili diesle HDI są sprzedawane drożej, ale to może nie potrwać długo ze względu na wzrost cen oleju napędowego i kruchość wysokociśnieniowych silników z bezpośrednim wtryskiem (Hdi, Cdi), których naprawa może być bardzo kosztowna w w przypadku awarii silnika (pompy i wtryskiwaczy).

W sprzedaży wysyłkowej zawsze widzę kombi 406 Hdi z 2003 r. z przebiegiem 130000 6 km, w sprzedaży przez ponad 10000 miesięcy po XNUMX XNUMX euro.

Szczerze mówiąc, lepiej kupić benzynę C5 z 2005 r. / 23000 12000 km za 67 XNUMX euro i dolać LPG tak, jak zrobił to XNUMX.

W przypadku benzyny nie ma konieczności regeneracji filtra cząstek stałych.

did67 napisał:
Zdecydowałem się na system sekwencyjnego wtrysku LIQUID, 300 € bez podatku, droższy niż sekwencyjny wtrysk gazowy. Jest mniej konserwacji (bez filtra). I a priori jest trochę wydajniejszy (łatwiej precyzyjnie dozować ciecz niż gaz, rozprężanie się gazu w dolocie chłodzi rury dolotowe i zwiększa napełnienie cylindrów). Zmniejszyłoby to zatem nadmierną konsumpcję

Jakiej marki ? czy możesz wskazać mi stronę, na której jest opisany ten system?

Czy w postaci płynnej można zacząć od LPG, a może nawet od benzyny?

Koszt utrzymania 180 euro co 15000 XNUMX km, o którym mowa w ust forum GPL (fievez) czy to rzeczywistość czy oszustwo? bo jeśli to prawda, to zmienia wszystko w kwestii kosztów LPG.
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 29/05/08, 11:15

Kolejne, bardziej ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające na niedrogą jazdę tym C5: skrzynia na bioetanol E85 z 415 euro ...

Problemem jest brak sieci dystrybucyjnej E85 i nie rozwinie się ona z powodu krytyki dotyczącej agropaliw.

W przeciwnym razie jest to rozwiązanie znacznie tańsze niż montaż LPG.

Okaże się, czy E85 nie uszkodzi tych silników benzynowych?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 29/05/08, 14:07

Nie zapomnij o turbo w większości diesli.
Kiedy ulegnie awarii, DPF gnije i trzeba go natychmiast wymienić, jeśli nie naprawiłeś szybko turbosprężarki.
Kilku znajomych opowiedziało mi o gwiżdżącym dźwięku, jaki zaczął wydawać ich Picasso HDI jakieś dziesięć dni temu.
Powiedziałem im, że to turbosprężarka i że mają ją szybko naprawić. Picasso ma 3 lata, pojechał do Citroëna. Werdykt:
Turbo za 1900 € + czujniki termiczne (?) do wymiany.
Turbodiesle są dobre, drogie i bardzo drogie w naprawie...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 29/05/08, 15:44

Były oceaniczny napisał:Nie zapomnij o turbo w większości diesli.
Kiedy ulegnie awarii, DPF gnije i trzeba go natychmiast wymienić, jeśli nie naprawiłeś szybko turbosprężarki.
Kilku znajomych opowiedziało mi o gwiżdżącym dźwięku, jaki zaczął wydawać ich Picasso HDI jakieś dziesięć dni temu.
Powiedziałem im, że to turbosprężarka i że mają ją szybko naprawić. Picasso ma 3 lata, pojechał do Citroëna. Werdykt:
Turbo za 1900 € + czujniki termiczne (?) do wymiany.
Turbodiesle są dobre, drogie i bardzo drogie w naprawie...

dziękuję za informację.

Lista awarii diesli, których naprawa jest kosztowna, rośnie.

Nie jestem gotowy na zakup diesla, to pewne.

Dlaczego nie spróbujesz przejechać swoją Skodą na E85?

Jest tu facet na forum który po prostu wymienił dysze gaźnika i zmodyfikował postęp w swojej 205 i działa to bardzo dobrze, zwłaszcza gdy mieszkasz na południu.

W Marsylii jest kilka pomp z tego co widziałem na mapie (we Francji 244 pompy).

Myślę, że to pastekos.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 29/05/08, 17:45

Historia, aby odświeżyć nasze wspomnienia: https: //www.econologie.com/prix-des-carburants-et-autres-energies-en-france-de-2004-a-2006-telechargement-3824.html

Cena oleju napędowego w 2004 r .: 0,89
CENA ESSENCE SP95 w 2004: 1,06
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 29/05/08, 21:30

martien007 napisał:
georges100 napisał:Jakiej marki ? czy możesz wskazać mi stronę, na której jest opisany ten system?

Czy w postaci płynnej można zacząć od LPG, a może nawet od benzyny?

Koszt utrzymania 180 euro co 15000 XNUMX km, o którym mowa w ust forum GPL (fievez) czy to rzeczywistość czy oszustwo? bo jeśli to prawda, to zmienia wszystko w kwestii kosztów LPG.


Marka systemu wtrysku cieczy to Vialle. Jak nazwa nie wskazuje, jest to holenderski. We Francji jest to reprezentowane przez sieć Borel.

Jest informacja nt forum Suivant:

http://www.planete-citroen.com/forum/sh ... hp?t=11679

(uważaj, według wskazań zużycia jest to V6; kruchość pompy byłaby rozwiązaniem problemu - facet wyjaśnił mi, co się dzieje, mały błąd konstrukcyjny, ponieważ został poprawiony).

Zawsze zaczynamy od benzyny. W przypadku wtrysku cieczy zmienia się to bardzo szybko (około trzydziestu sekund).

Przedział 15 000 km dotyczy wtrysku gazu. Z częściami (filtrami).

W przypadku wtrysku cieczy odstęp wynosi 30 000 km. Nie ma monet. Jest to sprawdzenie zaworów, zaworów, elektrozaworów...

Czek kosztuje 99 euro.
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 29/05/08, 21:35

Dziękuję za tę informację, ale nic nie napisałem : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124