Dziwność u dołu ogrodu: quiz na 100 piłek

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...

Co wtedy

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16253
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5280




przez Remundo » 28/04/08, 11:49

Christophe napisał:ps: Nadal jestem rozdęty wydajnością 70% barana ... w końcu jest to wskazane w formule ...


działa na zasadzie fali uderzeniowej w „dużych” rurach, więc lepkość wody powoduje niewielkie straty.

Taran zachowuje potencjalną siłę grawitacji, z wyjątkiem swojej wydajności.

Im niższe natężenie przepływu, tym wyższa. A w praktyce 1 l / min, który wydaje się niski, nadal odpowiada 1440 l / dzień.

Wysokość kilku metrów jest całkowicie grywalna 8)

Wystarczy, by podlać swój miskant :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 28/04/08, 11:56

Tak, masz rację i właśnie to zauważyłem: na linku, który właśnie zacytowałem, krzywa mocy daje 35% maksymalnej mocy (na wysokości ... zero ...):

Obraz

70% pochodzi ze wzoru tej samej witryny, ale na innej stronie: http://www.codeart.org/technique/eau/be ... e_5_fr.htm

Jeżeli Q jest ilością wody odprowadzanej przez źródło lub strumień, ilość q wody podniesionej do zbiornika użytkowania oblicza się według wzoru:

hx Q
q = ------- x 0.70, gdzie 0.70 reprezentuje wydajność suwaka
h + h


Więc myślę, że krzywa jest dużo bardziej realistyczna niż te 70% (które wychodzi z kapelusza ... może to być sprawność "wewnętrzna", trochę tak, jak definiujemy sprawność spalania w silniku, który ma " nie ma nic wspólnego z „ogólną” wydajnością). Myślę, że te 70% w rzeczywistości reprezentuje stopień "wycieku": 30% wody, która przepływa przez suwak, nie jest "pompowana" ... do potwierdzenia ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 28/04/08, 12:03

Remundo napisał:Im niższe natężenie przepływu, tym wyższa. A w praktyce 1 l / min, który wydaje się niski, nadal odpowiada 1440 l / dzień.

Wysokość kilku metrów jest całkowicie grywalna 8)


Tak, ale nadal musi mieć minimalną wysokość "opadania" ... na szczęście jest teraz mała (1m), jak powiedziałem powyżej: przepływ można przekształcić w ciśnienie ...

Remundo napisał:Wystarczy, by podlać swój miskant :P


Toutafé :)

Właśnie stworzyłem konkretny temat dla barana: https://www.econologie.com/forums/belier-hyd ... t5268.html

Tigger prześle mi e-mailem informacje i plany, których używał w tym czasie :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7004
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2926




przez gegyx » 28/04/08, 14:01

Super obliczenia!
Kontynuujcie faceci ...

Christophe, czy przeczytałeś mój post na stronie 1?
Czy sprawdziłeś poziom strumienia i studni?
Myślisz, że jest twój pionowy miernik upadku?

Gdzie odbywa się WYDAWANIE UWOLNIENIA?
Ponieważ jeśli studzienka się zapełni, upuszczanie nie będzie już tak ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 28/04/08, 14:22

Tak, przeczytałem i powyższe krzywe pozornie zaprzeczają ...

Nie przeczytałeś wszystkiego, ponieważ miernik niekoniecznie jest konieczny, ponieważ można go bardzo dobrze zasymulować, biorąc pod uwagę rodzaj zwężki Venturiego (ciśnienie 1 m = 0,1 bara ...).

Nie zamierzam korzystać z studzienki i nie muszę wspinać się na 7m ... 3m to by mi wystarczyło :)

W końcu 7 m ca byłoby lepiej, by nakarmić cały ogród, w tym górna część w końcu zobaczymy dobrze, tygrys, który już nas odwiedził i już go zbudował, a w regionie jest też królik ... Więc my powinienem zrobić coś ... w każdym razie umieszczę wszystko na forum.

Tutaj: https://www.econologie.com/forums/belier-hyd ... t5268.html
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 57