Olej: gdy jest ich więcej, są jeszcze

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13719
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Olej: gdy jest ich więcej, wciąż są




przez izentrop » 21/06/19, 17:18

Celem systemu jest zapewnienie trwałej przyjemności, jednak domek z kart staje się coraz bardziej kruchy. Finanse zawsze będą dążyć do tego, aby cena na dystrybutorze utrzymywała się w rozsądnych proporcjach, a my będziemy woleć czerpać gdzie indziej, aby wzrost zawsze pozornie istniał… od tego zależą dochody akcjonariuszy i urzędników wyższego szczebla. :zmarszczyć brwi:

Wyjęto mi go z kapelusza, ale wszystkie wskaźniki są czerwone. Im dłużej będziemy czekać z podjęciem prawdziwych działań, tym trudniejszy będzie upadek.

To prawda, że ​​na krótką metę o samochody naprawdę nie trzeba się martwić, co więcej Trump zrezygnował ze swojej karnej wyprawy do Iranu. https://www.lafinancepourtous.com/2019/ ... lle-caler/
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9838
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2675

Re: Olej: gdy jest ich więcej, wciąż są




przez sicetaitsimple » 21/06/19, 17:52

nico239 napisał:Przy jakiej cenie za litr paliwa społeczeństwo „przestaje” funkcjonować „jak dotychczas”?
(Łatwo rozumiemy na przykład, że przy cenie 5 euro za litr pojawia się problem.)
Oto pytanie, na które należy odpowiedzieć.
Jeśli ktoś może znaleźć jakieś dokumenty na ten temat, jestem zainteresowany.


Nie mam odpowiedzi, ale mam obserwację, która być może jest trochę sprzeczna z Twoim rozumowaniem „niedobór ekonomiczny szybszy niż niedobór fizyczny”.
Dziś warta jest benzyna lub olej napędowy (ropa naftowa wydobywana, transportowana, rafinowana, dystrybuowana). bezcłowy na pompie o tej samej cenie
niż markowa woda, taka jak Evian czy Vittel, w Twoim supermarkecie, tj. około 0,6 do 0,7 €/l. Krótko mówiąc, bez podatków, jest naprawdę tanio w porównaniu do tego, co jest w środku!
Innymi słowy, poziom opodatkowania może działać jak amortyzator w przypadku gwałtownego wzrostu cen ropy naftowej. Stopniowe zwiększanie go w tych „rozsądnych” godzinach lekcji było z mojego punktu widzenia dobrym pomysłem, ale hej…
W każdym razie będziemy musieli w miarę możliwości odzwyczaić się od ropy i w tym przypadku nie sądzę, że cofanie się jest lepsze niż skakanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Olej: gdy jest ich więcej, wciąż są




przez Adrien (były nico239) » 22/06/19, 00:30

izentrop napisał:Celem systemu jest zapewnienie trwałej przyjemności, jednak domek z kart staje się coraz bardziej kruchy. Finanse zawsze będą dążyć do tego, aby cena na dystrybutorze utrzymywała się w rozsądnych proporcjach, a my będziemy woleć czerpać gdzie indziej, aby wzrost zawsze pozornie istniał… od tego zależą dochody akcjonariuszy i urzędników wyższego szczebla. :zmarszczyć brwi:

Wyjęto mi go z kapelusza, ale wszystkie wskaźniki są czerwone. Im dłużej będziemy czekać z podjęciem prawdziwych działań, tym trudniejszy będzie upadek.

To prawda, że ​​na krótką metę o samochody naprawdę nie trzeba się martwić, co więcej Trump zrezygnował ze swojej karnej wyprawy do Iranu. https://www.lafinancepourtous.com/2019/ ... lle-caler/


Nie martw się, nawet w przypadku wojny nuklearnej na świecie wszystko będzie dobrze. : Mrgreen:

Zatem to nie koniec ropy będzie oznaczał koniec ludzkości.

Aby to zrobić, trzeba będzie poczekać na koniec słońca....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Olej: gdy jest ich więcej, wciąż są




przez Adrien (były nico239) » 22/06/19, 00:31

sicetaitsimple napisał:
nico239 napisał:Przy jakiej cenie za litr paliwa społeczeństwo „przestaje” funkcjonować „jak dotychczas”?
(Łatwo rozumiemy na przykład, że przy cenie 5 euro za litr pojawia się problem.)
Oto pytanie, na które należy odpowiedzieć.
Jeśli ktoś może znaleźć jakieś dokumenty na ten temat, jestem zainteresowany.


Nie mam odpowiedzi, ale mam obserwację, która być może jest trochę sprzeczna z Twoim rozumowaniem „niedobór ekonomiczny szybszy niż niedobór fizyczny”.
Dziś warta jest benzyna lub olej napędowy (ropa naftowa wydobywana, transportowana, rafinowana, dystrybuowana). bezcłowy na pompie o tej samej cenie
niż markowa woda, taka jak Evian czy Vittel, w Twoim supermarkecie, tj. około 0,6 do 0,7 €/l. Krótko mówiąc, bez podatków, jest naprawdę tanio w porównaniu do tego, co jest w środku!
Innymi słowy, poziom opodatkowania może działać jak amortyzator w przypadku gwałtownego wzrostu cen ropy naftowej. Stopniowe zwiększanie go w tych „rozsądnych” godzinach lekcji było z mojego punktu widzenia dobrym pomysłem, ale hej…
W każdym razie będziemy musieli w miarę możliwości odzwyczaić się od ropy i w tym przypadku nie sądzę, że cofanie się jest lepsze niż skakanie.


Dobrze widać, dlatego zawsze mówiłem, że najlepszym środkiem byłoby CAP ceny paliwa.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9838
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2675

Re: Olej: gdy jest ich więcej, wciąż są




przez sicetaitsimple » 22/06/19, 09:57

nico239 napisał:Dobrze widać, dlatego zawsze mówiłem, że najlepszym środkiem byłoby CAP ceny paliwa.


Pozostaje określić wysokość sufitu. Nie jestem pewien, czy się zgodzimy...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Olej: gdy jest ich więcej, wciąż są




przez Christophe » 22/06/19, 12:18

sicetaitsimple napisał:Innymi słowy, poziom opodatkowania może działać jak amortyzator w przypadku gwałtownego wzrostu cen ropy naftowej. Stopniowe zwiększanie go w tych „rozsądnych” godzinach lekcji było z mojego punktu widzenia dobrym pomysłem, ale hej…


Czy nie o to właśnie chodziło w pływającym TIPP-ie? Wierzę, że od rządu Jospina...

Nie wytrzymała długo...

Weryfikacja przeprowadzona tak, rzeczywiście pochodziła od Jospina: https://www.connaissancedesenergies.org ... nte-120410

Tzw. mechanizm „pływającego TIPP” dotyczy korekty podatku wewnętrznego od zużycia produktów energetycznych (TICPE, do końca 2010 roku zwanego wcześniej „TIPP”) w zależności od zmian cen ropy naftowej. Ma na celu złagodzenie wzrostu cen paliw na stacjach. Bardziej poprawne byłoby dziś mówienie o „pływającym TICPE”.

TICPE jest jednym z dwóch podatków (obok VAT) należnych państwu, które mają zastosowanie do paliw we Francji. Jego ilość jest różna dla każdego rodzaju produktu naftowego(1). Ustalana jest corocznie w przeliczeniu na litr zużytego paliwa. Zmiany cen ropy naftowej nie mają zatem bezpośredniego wpływu na TICPE, w przeciwieństwie do podatku VAT(2), który mechanicznie podąża za tymi zmianami.

Mechanizm „zmiennego TICPE” polega na kompensowaniu każdej zmiany podatku VAT (w związku ze zmianą ceny ropy naftowej) poprzez korektę TICPE o tę samą kwotę. Gdy cena baryłki wzrasta, TICPE jest obniżany, aby złagodzić konsumentowi wzrost cen paliwa na dystrybutorze. W przypadku jego spadku TICPE jest zwiększany w celu zrekompensowania państwu utraty dochodów podatkowych.

Mechanizm ten nie jest obecnie stosowany, ale został wdrożony w okresie od października 2000 r. do lipca 2002 r. przez rząd Jospina: TIPP był modulowany, gdy cena baryłki ropy Brent wahała się w górę lub w dół o więcej niż 10% (3). Ocena kosztu tego mechanizmu jest przedmiotem dyskusji. Według raportu Trybunału Obrachunkowego z 2005 r. spowodowałoby to zmniejszenie dochodów podatkowych państwa o 2,7 miliarda euro w ciągu 22 miesięcy i spowodowałoby spadek cen na dystrybutorach, który nie przekroczyłby 0,022 euro/litr.(4)


Narożne obliczenie tabeli weryfikacyjnej: 2,2 centa zaoszczędzonego/L dla użytkowników i 2,7 miliarda strat podatkowych w ciągu 22 miesięcy może skutkować konsumpcją, tj. 2,7 * 10^9 / 2,2 * 10^ (-2) = 1,23 * 10^11 L sprzedano w ciągu 22 miesięcy, czyli 5,6 * 10^9 L sprzedano miesięcznie, tj. 5,6 miliarda L miesięcznie sprzedawanych na pompie?

Czyli 67,2 miliarda litrów rocznie.

Ale według https://www.ufip.fr/petrole/chiffres-cles Francja zużyła w 2002 roku 13,1 (benzyna) + 29,7 (diesel) Mt = 42,8 Mt czyli w L przy odpowiedniej gęstości 0,74 i 0,8 otrzymujemy 17,7 + 37,1 = 54,8 miliarda L

Rząd wielkości jest ten sam, ale Nadal brakuje 12,4 miliarda L...

Czyja to wina? Przebieg fałszywych kont czy UFIP, który knuje? : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Olej: gdy jest ich więcej, wciąż są




przez Christophe » 22/06/19, 12:20

Hej, Macron mówił o tym pod koniec 2018 roku: https://www.lesechos.fr/economie-france ... nte-150736 : Mrgreen:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9838
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2675

Re: Olej: gdy jest ich więcej, wciąż są




przez sicetaitsimple » 22/06/19, 12:38

Christophe napisał:
sicetaitsimple napisał:Innymi słowy, poziom opodatkowania może działać jak amortyzator w przypadku gwałtownego wzrostu cen ropy naftowej. Stopniowe zwiększanie go w tych „rozsądnych” godzinach lekcji było z mojego punktu widzenia dobrym pomysłem, ale hej…


Czy nie o to właśnie chodziło w pływającym TIPP-ie? Wierzę, że od rządu Jospina...
Nie wytrzymała długo...


Najważniejsze jest określenie prawidłowego poziomu flotacji! To o czym mówię powyżej to nie okład na Żółtą Kamizelkę, to kamizelka ratunkowa na wypadek naprawdę mocnego ciosu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Olej: gdy jest ich więcej, wciąż są




przez Adrien (były nico239) » 23/06/19, 01:17

sicetaitsimple napisał:
nico239 napisał:Dobrze widać, dlatego zawsze mówiłem, że najlepszym środkiem byłoby CAP ceny paliwa.


Pozostaje określić wysokość sufitu. Nie jestem pewien, czy się zgodzimy...


Poziom nałożyłby się na gospodarkę....i na razie nie jest duży : Mrgreen:
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Olej: gdy jest ich więcej, wciąż są




przez moinsdewatt » 08/10/19, 01:48

Kontynuacja tego postu z 5 siedem 2019 http://www.oleocene.org/phpBB3/viewtopi ... 0#p2287324

Rozpoczyna się realizacja dużego projektu Johana Sverdrupa. (Morze Północne, Norwegia)

Johan Sverdrup płynie na Morzu Północnym

Personel Hart Energy sobota, 10

Obraz


Equinor i spółka Johan Sverdrup, w skład której wchodzą Lundin Norwegia, Petoro, Aker BP i Total, podały, że 5 października rozpoczęto wydobycie z gigantycznego złoża na Morzu Północnym. Startup wyprzedza o ponad dwa miesiące i jest o 40 miliardów NOK (43.9 miliarda dolarów) niższy od pierwotnych szacunków dotyczących rozwoju i eksploatacji.

„Wejście Johana Sverdrupa na rynek to doniosła szansa dla firmy Equinor, naszych partnerów i dostawców” – powiedział w oświadczeniu Eldar Sætre, prezes i dyrektor generalny Equinor. „W szczytowym momencie złoże to będzie odpowiadać około jednej trzeciej całej produkcji ropy w Norwegii i będzie dostarczać bardzo cenne baryłki o rekordowo niskiej emisji. Oczekuje się, że Johan Sverdrup wygeneruje dochody z produkcji o wartości ponad 1400 miliardów NOK (153.9 miliardów dolarów), z czego ponad 900 miliardów NOK (98.9 miliardów dolarów) dla norweskiego państwa i społeczeństwa”.

Johan Sverdrup spodziewa się, że zasoby wydobywalne wyniosą 2.7 miliarda baryłek ekwiwalentu ropy naftowej (Bboe), a pełne złoże może w szczycie produkować do 660,000 XNUMX baryłek ropy dziennie (bbl/d). Zasilane energią elektryczną z lądu pole charakteryzuje się rekordowo niską emisją CO2, znacznie poniżej 1 kg na baryłkę.

Próg rentowności za zagospodarowanie całego złoża wynosi niecałe 20 USD/bbl. Po osiągnięciu plateau w pierwszej fazie, przewidywanego latem 2020 roku, oczekiwane koszty operacyjne kształtują się poniżej 2 USD/bbl. Operator spodziewa się także przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej na poziomie około 50 USD za baryłkę w 2020 r., przy realnej cenie ropy na poziomie 70 USD za baryłkę, częściowo w wyniku rozłożenia płatności podatków w fazie rozruchu.


https://www.hartenergy.com/news/johan-s ... sea-183238


3-minutowy film o postępie projektu Johana Sverdrupa:

https://lemarin.ouest-france.fr/secteur ... production

Obraz
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 220