Przeróbka silnika klasycznego na silnik pneumatyczny

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Przeróbka silnika klasycznego na silnik pneumatyczny




przez Christophe » 11/04/08, 11:29

W wieku 15 lat wynalazł nowy typ silnika

To Maruf Ovozi i staje się międzynarodową gwiazdą. A tę nagłą sławę zawdzięcza swojej pracy i talentowi.

15-letni mężczyzna, który dumnie pozuje przed swoją pracą, jest uczniem akademickiego liceum w Samarkandzie w Uzbekistanie. Kraj, do którego trzeba zabrać mapę, żeby dobrze go zlokalizować.

Obraz

Podczas organizowanego w jego liceum konkursu dla młodych talentów Muraf zaprezentował unikalny projekt i tym samym wygrał konkurs. Udało mu się przekształcić klasyczny silnik spalinowy w blok zasilany sprężonym powietrzem. Wyczyn sam w sobie i prawdziwy potencjał w czasach kwestionowania konwencjonalnych silników.

„To pomysł, który chodził mi po głowie od dawna. Czekałem jednak na okazję, żeby go wcielić w życie. Jestem bardzo dumny ze swojego sukcesu i mam nadzieję, że będę mógł przyczynić się do rozwoju mojego kraju” – zadeklarował skromny, mały geniusz w wieku 15 lat.

Silnik Maruf ma zdecydowaną przewagę nad innymi innowacjami tego samego typu, wykorzystującymi sprężone powietrze. Jego silnik faktycznie korzysta ze zbiornika, który ładuje się dzięki otaczającemu powietrzu, gdy samochód porusza się do przodu. Nie ma zatem potrzeby wytwarzania ani dystrybucji sprężonego powietrza. Magia !

Silnik ten wymaga jeszcze udoskonalenia, czego spróbują dokonać niemieccy inżynierowie na zlecenie grupy VAG, w ścisłej współpracy z twórcą zasady, Marufem Ovozi!


Źródło: http://fr.cars.yahoo.com/21022008/321/t ... eur-0.html

Trochę za dużo magia to prawda... a ogólna wydajność nie powinna być zbyt wysoka, więc myślę, że dziennikarze zbyt szybko dadzą się ponieść emocjom...

W ostatnią niedzielę sfotografowałem lokomotywę na sprężone powietrze z lat 1920. XX wieku. Myślę, że niedługo prześlę Wam zdjęcia...
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 11/04/08, 12:26

Halo

zbiornik, który ładuje się dzięki otaczającemu powietrzu, gdy samochód porusza się do przodu


To wszystko, przechodzimy do super-jedności ::

To zabawne
I wybieramy drogę, która cały czas prowadzi w dół? : Mrgreen:

A+
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 11/04/08, 17:14

powietrze ulega ponownej kompresji dzięki lejkowi : Lol:
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 55