Klan neonów: zanieczyszczenie wizualne i oszczędność energii

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Klan neonów: zanieczyszczenie wizualne i oszczędność energii




przez Christophe » 31/03/08, 11:48

Młodzi ludzie (ekonolodzy? Ponieważ podejście to jest bardziej ekonologiczne niż ekologiczne) od kilku miesięcy wycinają neony znaków reklamowych, aby uświadomić ludności dużych miast to marnotrawstwo energii.

Piszę opowiadanie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 31/03/08, 13:48

Oto nowe wiadomości: https://www.econologie.com/clan-du-neon- ... -3770.html

Neonowy klan: potępiaj zanieczyszczenie światłem miejskim i marnotrawstwo energii 31 o 03:2008

W ostatnich miesiącach w niektórych głównych francuskich miastach (Paryż, Nantes, Caen…) utworzyły się nieco specjalne „klany”.

Ich cel jest prosty: potępić „obraźliwe” użycie neonów w sklepach poprzez ... wyłączenie ich.

Obraz

Rzeczywiście; neony znajdują się w większości poza sklepem. Wszystko, czego potrzebujesz, to słup i / lub krótka drabina, aby uzyskać do niego dostęp.

Systematycznie umieszcza się również naklejkę na oknie, aby ostrzec przedsiębiorcę przed tą pokojową i ... ekonologiczną akcją!

Ich celem jest zatem zmniejszenie zanieczyszczenia świetlnego generowanego przez oświetlenie komercyjne, ale także edukowanie handlowców na temat oszczędności energii, które mogą wynikać ze skrócenia czasu oświetlenia ich znaku.


Odwiedź ich oficjalną stronę: http://clanduneon.over-blog.com/

Raport wideo: http://www.dailymotion.com/video/x4dnzv ... -neon_news
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 31/03/08, 16:12

O dziwo, przygotowywałem się do opublikowania tej informacji i tej strony.

Istnieje również całonocne oświetlenie miast i alejek peryferyjnych miast; jest tam ogromna ilość zmarnowanej energii elektrycznej, a ponadto zaburza to roślinność i uniemożliwia obserwację czystego nieba bez zanieczyszczenia światłem na ziemi.

Poza tym astronauci dobrze to zauważają, to nonsens, przyjemność z prowadzenia elektrowni jądrowych i węglowych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 31/03/08, 17:22

Rzeczywiście istnieje problem, który dotyczy również oświetlenia okien. (Znacznie bardziej energochłonny) Jeśli dobrze pamiętam podczas pierwszego szoku olejowego w latach 1–1973, w Belgii wyszedł przepis, który wymaga zatrzymania 74: 22-8: XNUMX dla zakładów zamkniętych.
Przepis ten jest nieco obelżywy i powinien zostać rozszerzony na centra miast pod groźbą śmierci i stania się niebezpiecznym, ale nadal nie znam żadnego kupca, który otrzymałby PV.
W końcu uważam tę akcję za przyjemną, ponieważ szczerze mówiąc umiarkowana: boom na wyłączniku bezpieczeństwa.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 31/03/08, 17:24

Tak, szczerze mówiąc umiarkowany i najwyraźniej żaden handlowiec nie był jeszcze zaniepokojony ich działaniem.

Z drugiej strony zaskakuje mnie jedna rzecz: brak ekonomicznych żarówek w oknach i sklepach wielobranżowych. Większość z nich „nadal” świeci halogenami lub zwykłymi żarówkami… szczerze mówiąc, kiedy wiesz, że większość tych żarówek włącza się 24/24 wystarczy, aby oszaleć… musisz wierzyć, że handlowcy lubią płacić opłaty. ..

:zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 31/03/08, 17:29

wiele okien jest oświetlonych HQ-ITS, które są metalohalogenkowymi lampami wyładowczymi (bardzo drogie: około 80 euro za żarówkę)
Te bardzo jasne lampy zużywają 70 lub 150 watów. dla strumienia równoważnego do dobrego kilowata halogenowego.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
evin1969
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 30/03/08, 11:51
Lokalizacja: Chaumont




przez evin1969 » 31/03/08, 20:17

Jako pilot mogę Ci powiedzieć, że kiedy lecisz w nocy, możesz zobaczyć wszystko ze strony, jeśli zbliżysz się do granicy francusko-belgijskiej !!!

Na lotnisko w Brukseli można dostać się autostradą : Lol:

Kiedy widzisz różnicę w stosunku do innych krajów europejskich, jest to niepokojące.

Powiedziano nam, że ze względów ekonomicznych zamierzamy usunąć jeden słup świetlny z dwóch na naszych drogach krajowych ...
kilka miesięcy później prace faktycznie się rozpoczęły: usunęli wszystkie słupy z masztu centralnego (każdy w odległości 100 metrów), aby umieścić po jednym z każdej strony drogi w odległości 200 metrów.
Powiedz mi, gdzie jest ekonomia : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 31/03/08, 20:22

Ładunki odejmują je od podatków.

Zrobiłem dużo amatorskiej astronomii, a zanieczyszczenie światłem to prawdziwa plaga.

Podobnie podczas romantycznego spaceru w świetle księżyca, nie chcesz czuć się jak w podróży do Las Vegas.

I Wieża Eiffla (która jest już okropna), nie ma potrzeby, aby grała ziemskie reflektory przez część nocy.

To samo dotyczy wielu zabytków, które mogłyby być oświetlone bardziej efektywnie.

Jeszcze raz wielkie marnotrawstwo!

Aby powrócić do wielkich neonów, niektórzy robią piekielny szum indukcji, gdy przechodzimy w pobliżu. Warto przetestować na nim zabawkę Christophe'a (aby zmierzyć pole magnetyczne, a nie sikać).

Apteki są oświetlone tylko wtedy, gdy są otwarte. Przynajmniej wiemy, czego się spodziewać! Uważam to za praktyczne. Rozświetlmy tylko to, co jest otwarte.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 31/03/08, 21:35

Rozświetlmy tylko to, co jest otwarte.


Nie zgadzam się Myślę, że musimy zachować pewną atmosferę w centrach miast, szczególnie ze względów bezpieczeństwa.
Ale wycinanie wszystkiego o drugiej w piątek w sobotę niedzielę i wcześniej w tym tygodniu wydaje mi się możliwe
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 31/03/08, 22:36

Bonjour à tous

Wydaje mi się, że przeczytałem artykuł (stary), w którym mówiono, że oświetlenie nocne było promowane (subsydiowane?) Mniej więcej w celu złagodzenia problemów elektrowni jądrowych EDF, które bez problemów nie mogą zbyt mocno obniżyć swojej minimalnej mocy.

Rzeczywistość czy nie, to energia jest bardzo głupio używana : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95