[QST] Umieścić przełącznik na listwie zasilającej?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
boblebricoleur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 15/05/06, 20:25

[QST] Umieścić przełącznik na listwie zasilającej?




przez boblebricoleur » 30/03/08, 15:08

Cześć wszystkim,
Tutaj na poziomie telewizora (i wszystkiego innego) i komputera (rebelote) mam 2 listwy zasilające, które nie mają włącznika. Ponieważ jednak są to listwy z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym,... nie chcę ich zastępować prostymi listwami z wyłącznikiem i nie zawsze mam ochotę kłaść się na czworakach do wyłącznika. : Chichot: .
Czy możemy umieścić prosty „klasyczny” włącznik między multi a gniazdkiem ściennym? Wychodzę z pokoju, Tac, wszystko jest wyłączone, koniec z bezużytecznymi i żarłocznymi lampkami nocnymi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 30/03/08, 15:42

Bierzesz przełącznik bisekcji z MrBricolo/Casobidule/LeroyPimpim i powinno być dobrze.

Jest dość duży (przełącznik często ma być używany jako zewnętrzny przełącznik ścienny) i obsługiwany stopą.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 30/03/08, 17:40

W przeciwnym razie możesz zajrzeć tutaj: https://www.econologie.com/shop/electricite-c-99

ps: co oznacza QST w tytule?? Pytanie ?
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 02 / 15, 14: 14, 1 edytowany raz.
0 x
boblebricoleur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 15/05/06, 20:25




przez boblebricoleur » 30/03/08, 18:56

Po opublikowaniu tego postu (gdzie la la! powtórka : Chichot: ) Dokonałem przybliżonego oszacowania zużycia na gniazdo, ponieważ widziałem już gniazda/przełączniki włożone między gniazdko ścienne a multi, ale wciąż ograniczone do 1000W. Wniosek, przy tych samych 1000W tps mam aż nadto, to nie dużo a jednocześnie dużo
Nie mogłem zadowolić się głupim włącznikiem „światła”, który mogłem bezpośrednio osadzić na meblach

W przeciwnym razie |QST] tak, to jest dla quezstion, dsl, nawyk na innych forum aby od razu określić formę postu (pytanie, info itp.)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 30/03/08, 18:58

Ok ok, nie wiedziałem o QST... : Chichot:
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99