CAŁKOWICIE odpowiedzialny! powrót!

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 19/03/08, 12:13

Remundo napisał:W rzeczywistości olej opałowy może stać się naprawdę ciężki po zmieszaniu z piaskiem lub żwirem. Dlatego wystartowałem dla mojej gęstości. 8)


Nie próbuj dogonić :) :) Cóż, to byłby pomysł, aby zgłosić się do TOTAL, aby uniknąć wycieków ropy: zmieszać paliwo z „lestem” cięższym od wody…
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7004
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2924




przez gegyx » 19/03/08, 12:20

Duża gąbka, to wszystko...
Po balaście należy go usunąć w celu wykorzystania płynu.

Jeśli pozostanie zmieszany, pójdzie z dymem, z mnóstwem paskudnych małych cząstek.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16253
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5280




przez Remundo » 19/03/08, 12:23

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zaprzestanie wyciągania całej tej tłustej melasy z głębin ziemi. : Idea:
Możemy zrobić inaczej 8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 21/03/08, 23:03

Bonjour Christophe
Christophe napisał:To głupie, ponieważ przy 1% większej gęstości uniknęlibyśmy wielu katastrof (cóż, byłoby to mniej rozległe, co…)


Jeszcze bardziej niebezpieczne, gdybyśmy nie widzieli wyniku na powierzchni, odgazowanie na morzu byłoby pomnożone przez 100? Z odpowiedzialnością ekologiczną, którą pokazuje TOTAL, na szczęście pokazuje, kiedy robią głupie rzeczy..... : Evil:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 22/03/08, 08:11

Kiedy powstanie policja ekologiczna z akcjami apriorycznie : kontrola procedur, instalacji, zgodności itp. Oraz a posteriori : poszukiwanie odgazowania, nielegalnego spalania itp. baterią zachęt i środków represyjnych.

Moglibyśmy to sfinansować karą (żeby nie powiedzieć podatkiem) nakładaną na niektóre zanieczyszczające środowisko produkty.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 22/03/08, 08:22

a co do opłaty urzędowej za czyszczenie zbiorników (odgazowanie) z dokumentem, żeby móc napełnić ???? : Evil: ośmiesza świat!!! : Czy ktoś już o tym pomyślał? :zaszokować:
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 22/03/08, 12:16

Witam,
Razem, razem, razem????
Ja pracuję w Total, a Ty???? co tworzysz?...
W czym jedziesz?... wodzie?
Wasze asfaltowe drogi... z czego są zrobione?
Te dobre drogi, które prowadzą do lekarza, gdy boli Cię gardło... (lub Twoje dziecko)
Total daje mi jedzenie, a Total niszczy moją planetę; to jest rzeczywistość.
Ale inna rzeczywistość jest taka, że ​​ci, którzy krytykują Total, codziennie używają produktów Total. Plastik, benzyna, farmaceutyki i niesamowita ilość bardzo przydatnych produktów...
Karmisz diabła (Total), a potem mówisz „TOTAL, TO JEST POTWÓR”
Jesteście sprzeczni w swoich myślach, w swoich działaniach, moi przyjaciele.
Aby zabić potwora, musisz przestać go karmić.
Zapominasz, że TOTAL to JEDNA z firm naftowych na świecie.
Na świecie są dziesiątki firm naftowych, a niektóre znacznie większe i bardziej wpływowe...
Ile osób we Francji wyżywi swoje rodziny dzięki Totalowi? a wiele z nich jest zielonych
Mówisz o utracie kilku tysięcy metrów sześciennych ciężkiego oleju opałowego w rzece?..
Co z tego
Spróbuję Ci wytłumaczyć....
Fabryka biegnie z robotnikami... (robotnik to człowiek, który ma odwagę pracować)
dzień i noc
Wyobraź sobie, że pewnej nocy, o czwartej nad ranem, mężczyzna musi obserwować rozładunek łodzi zawierającej produkt chemiczny.
Ten rozładunek odbywa się przy złej pogodzie (deszcz w zimie o 4:00 rano) ten człowiek jest zmęczony, bo jest noc, że jego żona ma grypę, jego córka jest na prochach, a jego tata umiera...cccccc' jest powszechne!!!!!!
Produkt jest przelewany do zbiornika, ale pada deszcz, mężczyzna spieszy się, żeby się ogrzać, aw wyścigu do odpoczynku łapie zawór...
w rezultacie podpiął zawór swoją dużą plastikową osłoną, zawór otworzył się w 50%, a produkt wraca do rzeki, gdzie BYŁA łódź....
To teoria, tylko teoria, sam tego doświadczyłem 20 lat temu (straciłem tylko 2 metry sześcienne ciężkiego oleju opałowego)
Dziś ciężki olej opałowy, jutro kwas...
Jeśli igrasz z ogniem, możesz się poparzyć...
Dobry Boże, nie wiem, jak sprawić, byś zrozumiał, że ty też jesteś winny, i to dużo bardziej, niż myślisz.
Używasz produktów ropopochodnych!!!
Tak długo, jak jesteś w Internecie, będzie to dowód, że kochasz TOTAL, ponieważ twój komputer składa się z wielu toksycznych produktów ropopochodnych
Teraz wiesz. Żadnych więcej wymówek
Nigdy nie powiem banda IDIOTÓW
Ale powiem, zwróćcie uwagę na ten plik, bo inaczej... ta krytyka zasługuje na uwagę i refleksję.
Zauważyłeś...nikt z Totalu się nie pojawia...oprócz mnie...oni się boją...
Dla mnie grzech pierworodny to NIE WIEDZIEĆ... to nie jest CAŁOŚĆ
Bądź szczęśliwy i miłego dnia
PS Przeszukaj dobrze tę stronę, jest tam wiele ciekawych rzeczy

Kod: wybierać

http://www.planete-energies.com/contenu/petrole-gaz.html

Alain
Drugi ps, brak wybuchowej agresji, jestem jak Nasz przyjaciel Jean... trochę wrażliwy (Lubię świat, nawet jeśli istnieje różnica zdań)
Musi być szczęśliwy środek :D
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 22/03/08, 12:26

jest trochę prawdy, ale to jest żrące!! ;a co do mojego pytania bez gnicia nikogo poza oszustami zanieczyszczającymi; światowa organizacja (OPEC?) wprowadziłaby ten obowiązek w życie i nie byłoby już odgazowywania, ponieważ w każdym przypadku płatne, i konieczne byłoby posiadanie certyfikatu do ponownego napełnienia !!
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 22/03/08, 12:49

Mówiąc o sumie: Renault Vesta 2: koncepcja ekonomiczna powodu 80 latach w 2L / 100km ale nigdy sprzedany!

Ach nie Renault, to Elf woli wybaczenie! : Oops: : Mrgreen: ale ostatecznie : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 22/03/08, 12:58

Witam Lejustemilieu

To prawda, że ​​bez ropy bylibyśmy bardzo, bardzo źli ze wszystkich punktów widzenia…
Ale czy robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem NIE NIE i NIE!!!
Pomiędzy nimi, zabezpieczanie działalności człowieka kosztem, który będzie musiał zostać rozwiązany w taki czy inny sposób. Tak czy siak zapłaci konsument.

Denis, masz rację, ale wydawało mi się, że rozumiem, że infrastruktura umożliwiająca kontrolowane odgazowywanie w portach itp. całej floty francuskiej lub, co gorsza, na całym świecie… : Evil: ).

Moglibyśmy zacząć od obowiązkowego podatku od wszystkich produktów ropopochodnych, aby sfinansować infrastrukturę pozwalającą na pewną kontrolę zanieczyszczeń (na odgazowanie i resztę… jest wiele do zrobienia). Nie możemy obejść się bez ropy, dobrze, najgorsze jest narzucenie zasady „zanieczyszczający płaci”.

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 67