Ekonologia w praktyce w małym miasteczku

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/03/08, 15:51

W niektórych naszych gminach, a nawet w regionie Walonii na autostradach, ćwiczymy „późne koszenie” (niektórych) poboczy.

Zainteresowanie i wyjaśnienie:

nowoczesne rolnictwo zapobiega rozwojowi niektórych gatunków (ekosystem roślin-owady). Brzegi przydrożne są jedynymi miejscami, w których gatunki te mogą się rozwijać, chyba że zostaną za wcześnie skoszone: przez późne koszenie gatunki te mają czas na zasiew i rozmnażanie.
Ogólnie obszary te są oznaczone ładnym znakiem

Oświetlenie:

Wycięcie jednej lampy ulicznej na dwie nie jest jeszcze wystarczające, z wyjątkiem bardzo obszarów miejskich (centrum miasta). Ale na przykład na drogach możesz ćwiczyć latarnię: zostaw zapalone zakręty, a następnie pozostaw urządzenie na 3 lub 4. Nie wiem, czy jest to wykonalne na obszarach wiejskich we Francji, pcq, ogólnie rzecz biorąc, nie masz już dużo oświetlenia
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 17/03/08, 16:05

Słoń napisał:W niektórych naszych gminach, a nawet w regionie Walonii na autostradach, ćwiczymy „późne koszenie” (niektórych) poboczy.

Zainteresowanie i wyjaśnienie:

nowoczesne rolnictwo zapobiega rozwojowi niektórych gatunków (ekosystem roślin-owady). Brzegi przydrożne są jedynymi miejscami, w których gatunki te mogą się rozwijać, chyba że zostaną za wcześnie skoszone: przez późne koszenie gatunki te mają czas na zasiew i rozmnażanie.
Ogólnie obszary te są oznaczone ładnym znakiem

To dobra informacja. Koszenie dróg przeszło w zakres kompetencji gminy, ale warto w tym kontekście porozmawiać.

Słoń napisał:Oświetlenie:

Wycięcie jednej lampy ulicznej na dwie nie jest jeszcze wystarczające, z wyjątkiem bardzo obszarów miejskich (centrum miasta). Ale na przykład na drogach możesz ćwiczyć latarnię: zostaw zapalone zakręty, a następnie pozostaw urządzenie na 3 lub 4. Nie wiem, czy jest to wykonalne na obszarach wiejskich we Francji, pcq, ogólnie rzecz biorąc, nie masz już dużo oświetlenia

Potwierdzam: przynajmniej w mojej wiosce (i na większości francuskich terenów wiejskich, jakie znam) tylko obszary zamieszkane „korzystają” z oświetlenia publicznego. Czasami spotykamy latarnię uliczną pośrodku wsi, ale generalnie odpowiada ona albo szczególnie niebezpiecznemu obszarowi, albo zjazdowi z prywatnej drogi.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 17/03/08, 17:49

Jeśli chodzi o oświetlenie, dobrze jest mieć zapalone lampy uliczne w dół a nie globusy, które również wysyłają sygnały do ​​międzynarodowej stacji kosmicznej: astronomowie amatorzy będą ci wdzięczni! I tak, często nie myślimy o zanieczyszczeniu światłem (co jest także marnotrawstwem energii, co dobrego daje oświetlenie nieba?).

Mała anegdota o miejscach publicznych i żarówkach, wróciłam wczoraj do zamku Pau: nigdy nie widziałam aucune energooszczędna żarówka. Tam też dużo żyrandoli z żarówkami „płomienistymi” (na niektórych prawie 50, a ponieważ za każdym razem jest nie tylko jedno źródło światła, witaj marnotrawstwo) !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/03/08, 18:02

Trzeba powiedzieć, że prawdopodobnie jesteśmy na sklasyfikowanej stronie ... no cóż, zaczynamy widzieć fajne produkty w bazie E14.

Uwaga: spróbuj przed zakupem setek, są szczerze mówiąc .... produkty!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 17/03/08, 18:31

Gratuluję wyboru

Na jakim poziomie znajduje się Twoje miasto z ekologicznego punktu widzenia.
Posortuj śmieci, jaki masz transport publiczny, ścieżkę rowerową
W moim mieście około 60 000 mieszkańców
Otrzymaliśmy torby do selektywnego sortowania
pomoc przy zakupie kompostownika

nowy burmistrz obiecał nam
pomoc przy zakupie na 1 rower (w zależności od środków)
50% udziału w diagnostyce energetycznej

Czekam, aż zobaczę, że to obietnice wyborcze
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 17/03/08, 19:09

jessle napisał:Gratuluję wyboru

dziękuję : Mrgreen:

jessle napisał:Na jakim poziomie znajduje się Twoje miasto z ekologicznego punktu widzenia.
Posortuj śmieci, jaki masz transport publiczny, ścieżkę rowerową
W moim mieście około 60 000 mieszkańców
Otrzymaliśmy torby do selektywnego sortowania
pomoc przy zakupie kompostownika

Na poziomie ekologicznym, na razie jest to bardzo podstawowa i raczej odpowiedzialność CDC: mamy pojemniki do recyklingu we wszystkich domach prywatnych ... ale nie ma ich w ratuszu lub w stołówka szkolna : Evil:
Szczerze mówiąc, środowisko było naprawdę najmniejszym zmartwieniem poprzedniego zespołu (w przeciwnym razie nie było widać mas w decyzjach).
Jednak pozytywny punkt: po poważnych problemach z oczyszczalnią powstaje nowy na zasadzie filtrów trzcinowych. To jest obecnie najlepsze na poziomie środowiska dla zbiorowych warunków sanitarnych.


jessle napisał:nowy burmistrz obiecał nam
pomoc przy zakupie na 1 rower (w zależności od środków)
50% udziału w diagnostyce energetycznej

Czekam, aż zobaczę, że to obietnice wyborcze

Mam nadzieję, że nie będą to tylko obietnice. Zdecydowaliśmy się obiecać tylko to, co jesteśmy w stanie zatrzymać : Wink:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/03/08, 19:36

W szkole iw pobliżu (z?) Kserokopiarki Urzędu Miasta: pole do ponownego wykorzystania brakujących kserokopii (uwaga jednak w Urzędzie Miasta: nie stosuje się poufnych dokumentów zawierających dane osobowe itp.)

Z nami we wszystkich szkołach podstawowych są specjalne pojemniki na małe pojemniki na sok, puszki (PMC), aw niektórych szkołach istnieje system wymiany zużytych baterii na sprzęt sportowy lub edukacyjny.

Mamy dobre kolekcje selektywne:

- odpady komunalne (worki na śmieci 85 centów)
- PMC (worki na śmieci 20 centów)
- szklanki - papier tekturowy (szklanki znajdują się przed pudełkami, aby ludzie mogli używać kartonowych pudeł na butelki)

Departament pracy i policji: monitoruj zużycie baterii: przełącz z konwencjonalnych latarek na diody LED na akumulatorach (wypróbuj je przed zakupem, aby zobaczyć prawdziwą moc i autonomię - wybierz modele, które można ładować w zapalniczce samochodowej )

w rzeczywistości takie drobne szczegóły, umiejętnie poparte dobrą komunikacją, tworzą stan umysłu i zaczynają się w przedszkolu. Myślę, że bardzo łatwo można uzyskać ogromne wsparcie od nauczycieli i personelu opieki dziennej.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 18/03/08, 11:22

Gratulacje Targol, tak lokalna polityka będzie działać na rzecz środowiska.
Pierwszą ideą, jaka przychodzi mi do głowy, jest edukacja dzieci na miejscu, uświadomienie im ich otoczenia; patrz https://www.econologie.com/forums/post75294.html#75294

Jako burmistrz możesz łatwo zainicjować tego rodzaju podejście i rozpowszechnić je wśród społeczności gmin. Dzieci są zwykle bardziej otwarte niż dorośli i są naszą przyszłością.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7004
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2924




przez gegyx » 18/03/08, 14:59

Myślę o tym, trudny temat ...

Czy w twoim mieście są wspaniałe anteny GSM, w środku wioski, na wieży ciśnień otoczonej osiedlami?

Może ponownie przeanalizuj umowę z operatorami i umieść antenę na maszcie w rozsądnej odległości.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 18/03/08, 15:45

gegyx napisał:Myślę o tym, trudny temat ...

Czy w twoim mieście są wspaniałe anteny GSM, w środku wioski, na wieży ciśnień otoczonej osiedlami?

Może ponownie przeanalizuj umowę z operatorami i umieść antenę na maszcie w rozsądnej odległości.


Uhhhh, nie sądzę, że są jakieś ... a przynajmniej tak, działają naprawdę źle, biorąc pod uwagę jakość odbioru, jaki mam w domu : Mrgreen:

Hej, tak na marginesie, myślę, że to jeden z „ryzykownych” tematów: między potencjalnym ryzykiem (mocno bagatelizowanym przez operatorów komórkowych) a jakością sygnału, co wybiera przeciętny Francuz?
Pytanie niekoniecznie jest tak trywialne, jak kiedy widzimy, że dla wielu osób słaby sygnał GSM stał się poważnym utrudnieniem ... :zaszokować:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110