Ekologia nie może być luksusem

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067

Ekologia nie może być luksusem




przez Christophe » 15/03/08, 12:34

Poruszając się po zielonej „fali”, coraz więcej sklepów, zwłaszcza w sieci, wszędzie stawia na zieleń i wykorzystuje ją do robienia interesów.

Niedawno natknąłem się na wózek na zakupy wykonany z ponownie użytych części za ponad 100 €! Ręce mi opadły...

Zaporowe ceny pobierane przez tego rodzaju sklepy mają po prostu rzucić. . .

Więc uważaj na te ostatnie sklepy (zrób WHOIS dla nazwy domeny, aby dowiedzieć się, ile lat ma sklep: http://www.whois-fr.com ) trochę zbyt zielony, żeby być szczerym…właśnie przy tego typu inicjatywach większość zwykłych konsumentów na długo odrzuci koncepcję ekologii na poziomie konsumenckim.

A to nie jest dobre dla planety...
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 15/03/08, 12:50

nie martw się, organiczne jest to samo, staje się punktem odniesienia dla spekulantów, tych, którzy unoszą się na fali dobrego odżywiania i którzy zainwestują gdzie indziej, gdy owoce się zużyją, porozmawiaj o organicznych z małym producentem warzyw, który rośnie naturalnie od wieków , powie ci, że organiczne to paryska sprawa
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067




przez Christophe » 15/03/08, 14:25

Tak, jeśli chodzi o produkty organiczne, jest podobny, ale mniej rzucający się w oczy warto zapłacić więcej za produkt ekologiczny lepszej jakości (nawet jeśli czasem pozostaje to do udowodnienia...).

W powyższym przykładzie to była kompletna bzdura: sprzedajemy 3 razy drożej niż nowy, wózek na kółkach wykonany z recyklingowanego sprzętu, w dodatku sprowadzony (chyba z Indii lub Ameryki Południowej, przypomina mi to co widziałem w Oxfam)…wszystko dlatego, że jest rzekomo „zielony”…

więcej nadwyżki produktów ekologicznych są na ogół wytwarzane po produkcji (większość rolników ekologicznych, których spotkałem, nie tarzała się w złocie...) ...a także ewentualne zanieczyszczenia związane z konserwantami nakładanymi na produkty ekologiczne.

Tak, oznaczenie ORGANIC dotyczy tylko produkcji, a NIE dystrybucji/pakowania...

ps: +1 z parigo :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 15/03/08, 14:27

Aby być ekologicznym i oszczędzać prawdziwe pieniądze, nie ma to jak recykling we własnym zakresie!

Zrób koszyk w trybie odzyskiwania, to prawie za darmo!!!

Tak czy inaczej, jest to nisza dla zielonego snobizmu...
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 15/03/08, 15:19

Tak, oznaczenie ORGANIC dotyczy tylko produkcji, a NIE dystrybucji/pakowania...


Myślałem też o sprawiedliwym handlu sprzedawanym w supermarketach, trzy słowa, które nie pasują do siebie

a jeśli chodzi o ekologiczne, biorę przykład z rolnika powyżej, powiedział mi, że odmówił przyjęcia etykiety ecocert, aby uniknąć droższej sprzedaży swoich produktów, zwłaszcza że sprzedawał produkty z naturalnych upraw, zanim jeszcze istniała etykieta, a teraz musi zostać sprawdzony, aby udowodnić swoją dobrą wolę, jeśli chce sprzedawać produkty pod nazwą ekologiczną, stąd groteskowa sytuacja
więc kiedy danone sprzedaje swój organiczny jogurt...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 15/03/08, 16:04

Mówiłem o organicznych tutaj: https://www.econologie.com/forums/post69601.html#69601 ...

Etykiety, podobnie jak certyfikaty ISO, są dobre dla konsultantów jakości i jednostek certyfikujących!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/03/08, 19:28

Christopher powiedział:

Niedawno natknąłem się na wózek na zakupy wykonany z ponownie użytych części za ponad 100 €! Moje ramiona opadły.


Chcesz być bardziej szczegółowy. Należy również wziąć pod uwagę, że oryginalna część zamienna jest trzykrotnie droższa niż część dostarczona na kompletny montaż ze względu na koszty transportu, magazynowania, przeładunku, odsetek zamrożonych pieniędzy itp. ...
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067




przez Christophe » 17/03/08, 11:01

Arthur_64 napisał:Tak czy inaczej, jest to nisza dla zielonego snobizmu...


Ach, nieźle nazwa „ekologiczny snobizm” jest właśnie taka: pseudoekologia dla BCBG…

jime napisał:Myślałem też o sprawiedliwym handlu sprzedawanym w supermarketach, trzy słowa, które nie pasują do siebie


Tak jak w końcu organiczne. Regularnie kupujemy niektóre produkty (cukier, kawę, czekoladę) bezpośrednio od Oxfam. W całej Belgii jest sporo małych sklepów (prowadzonych przez wolontariuszy, głównie emerytów), ale wierzę w to

Tutaj również widziałem przedmioty z odzysku (stylizować torebkę wykonaną z odzyskanych opakowań za kilka euro), ale po uczciwych cenach (od 15 do 20 euro za torebkę) i zwłaszcza z pojęciem uczciwości, które znacznie różni się od „ekologicznego snobizmu”

Elephant wyślij mi wiadomość na PW, a podam Ci stronę, o której mowa, i sam ocenisz...
Ostatnio edytowane przez Christophe 17 / 03 / 08, 11: 13, 1 edytowany raz.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 17/03/08, 11:08

Christophe napisał: ale wierzę w to

Tak myślisz... ?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067




przez Christophe » 17/03/08, 11:12

Ups ... : Oops:

„Uważam, że sieć Oxfam nie jest zbyt rozwinięta we Francji” tutaj jest ciąg dalszy i koniec : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 67