Zdjęcia instalacji solarnych z drogi

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 07/03/08, 18:50

Tak, znałem już instalację Evrarda, bardzo prosta, ale żeby zadziałała, trzeba uzyskać wyższą temperaturę „słoneczną” niż przy podgrzewanej podłodze, ponieważ grzejnik ma mniejszą powierzchnię wymiany.

Przyjmuję do wiadomości zaproszenie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 08/03/08, 23:09

dobry wieczór

Niektóre informacje pochodzą z wywiadu z BYSUN w ChaleurTerre
Podczas gdy w niektórych krajach urządzenia fotowoltaiczne można znaleźć w supermarketach, we Francji oprócz naszej i tak już drogiej tradycyjnej instalacji musimy skontaktować się ze specjalistą zajmującym się instalacjami fotowoltaicznymi i zlecić mu wykonanie drugiej instalacji po często niewiarygodnych cenach.

Nasz materiał pochodzi bezpośrednio z fabryki. Żaden pośrednik nie pobiera ceny sprzedaży. Czujniki podciśnienia pochodzą z Chin, jedynego kraju, w którym tę technologię produkuje się na masową skalę. W samych Chinach produkuje się ponad 95% czujników podciśnienia. Pozostała część wyposażenia jest na ogół pochodzenia niemieckiego. Mamy tych samych producentów niektórych produktów

Należymy do tych, którzy uważają, że obecny system premiowy uniemożliwia pojawienie się energii słonecznej we Francji. Zakup kolektora słonecznego powinien być tak prosty, jak założenie zasłon na okna. Po co poddawać się tak kosztownej serii testów, których nie narzucamy żadnej innej energii?




Cały artykuł:

http://www.chaleurterre.com/modules/new ... ?storyid=5

Dobra lektura
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV45
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 05/03/06, 09:10
Lokalizacja: 45 Orleans FRANCJA
x 1




przez RV45 » 09/03/08, 08:13

Bonjour à tous,

Przeczytałem twoją kontynuację i po raz kolejny zobaczyłem mój nick, a także dwa forums którym często podróżuję : Chichot:

Tak więc całkiem sporo z nas wybrało teraz rurki, co w żaden sposób nie umniejsza jakości płaskich czujników.

Rzeczywiście, kilku z nas ma czujniki Bysun. Pascall60 był jednym z pierwszych z Andre Bayle, a następnie zrobiliśmy kilka zamówień grupowych, aby kontrolować nasze koszty wysyłki dla tych, którzy nie mieszkali na południowym wschodzie. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo dobre rozwiązanie z bardzo małą ilością pęknięć i podatnym materiałem (tylko jeden problem w przypadku stacji słonecznej i oporem balonu), ale przy objętości jest bardzo niskie.

Były też dwa zamówienia grupowe złożone przez członków apper (Yoda), a także kilku członków, którzy robili zakupy bezpośrednio w Chinach. Istnieją zatem czujniki różnych producentów (słońce itp.), istnieje nawet kompatybilność między niektórymi lampami, KMax firmy Bysun i sterowaniem grupowym firmy Yoda, nawet jeśli nie pochodzą z tej samej fabryki. Rurka jest wykonana z plastikową nasadką dla Bysuna i korkową czapkę dla Yody. teraz (wiemy, że nie będziemy mieli większych trudności z uzupełnieniem zapasów, jest nas bardzo dużo i znamy się w rozwiązywaniu problemów. André Bayla przeprowadził nawet pomiary porównawcze pomiędzy obydwoma rodzajami lamp, miał nadzieję, że nowe lampy będą bardziej wydajne, ale tak nie było, wręcz przeciwnie, wyniki są dostępne w Apperze.

czujniki oferowane przez apper to 30 rurek, a w Bysun jest to 18 i 24 rurki. W Bysun dostępne są również dwa inne typy: UMax i Smax, które są bardziej wydajne niż KMax. Mam trzy typy czujników, obecnie jest rzeczywiście bardzo duży postęp w jakości wykonania dwóch ostatnich czujników, ale są one droższe :płakać:

Jestem do Państwa dyspozycji w celu uzyskania wszelkich informacji : Idea:

Niewiele informacji na temat ogrzewanych ścian, wydaje się, że PER i tynk nie są zbyt kompatybilne (informacje z Malogne APPER), dlatego nadal musimy preferować podłogi cementopodobne.

Jeżeli ktoś z Was posiada już instalacje fotowoltaiczne miło by było zrobić prezentację instalacji ciepłowniczych doziemnych im nas będzie więcej tym więcej fotowoltaiki się rozwinie :P

http://www.chaleurterre.com/forum/viewforum.php?f=31&sid=727c463f29d17a6b6c5bec37e45272d4

A jeśli jest to samodzielny montaż lub samokonstrukcja, możesz go także zaprezentować na APPER.

Na Chaleur Terre mówimy oczywiście także o ekonologii : Chichot:

Zatem wszyscy do Waszych projektów fotowoltaicznych : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 09/03/08, 19:26

Cześć RV45

Bardzo miło, że interweniujesz w tej sprawie forum

Zawsze interesujące jest poznanie punktu widzenia specjalisty od sprzętu najnowszej generacji, takiego jak na przykład rurki cieplne.

Nasze ostatnie pytanie dotyczyło różnicy w jakości, jaka może istnieć pomiędzy lampami „high-end” a lampami firmy Apper. Żywotność i wydajność mogą być naprawdę różne?
Myślę też, że czujniki rurowe dobrze nadawałyby się do stosowania w istniejących instalacjach centralnego ogrzewania, które stanowią większość domów (z wyłączeniem urządzeń konwektorowych)
Osobiście uważam, że energia słoneczna ma większe szanse powodzenia, jeśli zaoferujemy rozwiązanie w zakresie wymiany/uzupełnienia kotła, niż gdyby jedyną alternatywą było zepsucie wszystkiego i ponowne wykonanie PCS.
Pompy ciepła zastępujące kotły sprzedają się dobrze, choć temperatura tradycyjnych grzejników często nie jest odpowiednia dla tej technologii.

Wreszcie pompy ciepła nie są rozwiązaniem „ekologicznym” ze względu na energię pierwotną (reaktor jądrowy lub elektrownia na paliwa kopalne o katastrofalnej wydajności) niezbędną do produkcji energii elektrycznej i jej dostarczenia do użytkownika.
Co myślisz?

A+
[/ Quote]
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV45
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 05/03/06, 09:10
Lokalizacja: 45 Orleans FRANCJA
x 1




przez RV45 » 09/03/08, 22:22

Witam,

W przypadku energii słonecznej rozwiązanie zaproponowane przez Appera przy rozsądnych kosztach jest dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli wydajność niekoniecznie jest porównywalna z cytowanym przez Ciebie Viessmannem. Ale jeśli spojrzymy na stosunek ceny do wydajności, jest to prawidłowe, zwłaszcza jeśli mamy niezbędną powierzchnię. Zawsze możemy, jeśli pozwalają na to finanse, ewoluować w kierunku bardziej wydajnych czujników, przynajmniej kontrolujemy instalację, a to jest najważniejsze. Jednak najlepszym rozwiązaniem dla energii słonecznej zawsze będą podgrzewane podłogi. Mam dom, który ma ponad 100 lat i przerabiałem go na PC na parterze. Pozostało mi tylko przerobić kuchnię na piętrze, powiększyłem kilka grzejników.


W przypadku spółek cywilnych przedstawiona nam analiza jest po prostu niedobra, ponieważ wyniki ocenia się nie na podstawie spółek cywilnych, w których liczba takich jak moja wynosi 5, ale na podstawie produkcji energii elektrycznej :zaszokować: .

Uważam, że prąd, który zużywam, pochodzi z turbin wiatrowych oddalonych o niecałe 20 km od mojego domu. : Mrgreen:

Natomiast mój sąsiad, który używa konwektorów elektrycznych, uważam, że korzysta z elektrowni cieplnej opalanej węglem, która znajduje się 500 km dalej, w północno-wschodniej Francji. : Evil:

Czy myślisz, który z nich jest bardziej zanieczyszczony? :? Widać, że nie jest to do końca obiektywne, tym bardziej, że jestem pomiędzy dwiema elektrowniami atomowymi oddalonymi o 50km.

Nie, prawdziwa prawda jest taka:

http://www.pac.ch/dateien/La_PAC_en_10_questions1007F.pdf

Dla mnie nie ma jednego rozwiązania, ale zestaw rozwiązań:

izolacja, pompa ciepła, drewno, energia słoneczna MOB... Jest oczywiste, że pompy ciepła stanowią ważną część rozwiązania, ale oczywiście nie jedyną.

Ale najważniejsze jest działać i to już teraz.

Słyszę tylko ludzi narzekających, że gaz lub ropa naftowa są bardzo drogie. No cóż, to dobrze dla nich, zostali ostrzeżeni i nic nie zrobili, a im dłużej będą czekać, tym trudniej będzie im to zrobić.
Oszczędzam ponad 2000 euro rocznie na moim rozwiązaniu z kotłem olejowym. Inwestowałem dużo przez 4 lata, ale już się spłaciłem.

A jeszcze muszę zrobić izolację i podgrzewaną podłogę.

Spieszmy się więc, cena baryłki wyniesie 200 euro za rok i 300 euro za dwa lata, a pierwsze niedobory ropy ogłaszane są w latach 2010-2012 i to od lipca 2007 roku. :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 09/03/08, 22:50

Dziękuję RV 45 za te szczegóły

Kiedy mówię, że pompy ciepła nie są przyjazne dla środowiska, w rzeczywistości powinienem powiedzieć:
Produkcja energii elektrycznej z ciepła wytwarzanego przez elektrownię cieplną lub jądrową jest aberracją
Zwłaszcza jeśli do wytworzenia ciepła w konwektorze wykorzystywana jest energia elektryczna.

Pompa ciepła to świetny sposób na czerpanie kalorii z raczej letnich zasobów przyrody (zimnych w skali człowieka)
Prawdą jest, że pompa ciepła nie odpowiada za wybory energetyczne rządów, które do tej pory zadowalały się tym, co najłatwiejsze (ropa i uran)
Tam, gdzie energia elektryczna jest wytwarzana poprzez energię hydrauliczną lub wiatrową, pompa ciepła ma swoje miejsce (na przykład oprócz energii słonecznej)
To, czego obawiam się w związku z nieproporcjonalnym rozwojem pompy ciepła jako jedynego (ekonomicznego?) rozwiązania grzewczego, to po raz kolejny brak alternatywy dla znanej nam produkcji energii elektrycznej
Energia słoneczna nadal będzie schodzić na dalszy plan, jeśli EDF uzasadni swoje inwestycje w energię jądrową stale rosnącym popytem. Co się stanie, jeśli jutro domy wyposażone w olej lub gaz przestawią się na pompę ciepła?

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV45
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 05/03/06, 09:10
Lokalizacja: 45 Orleans FRANCJA
x 1




przez RV45 » 09/03/08, 22:57

Pętla napisał:Dziękuję RV 45 za te szczegóły

Kiedy mówię, że pompy ciepła nie są przyjazne dla środowiska, w rzeczywistości powinienem powiedzieć:
Produkcja energii elektrycznej z ciepła wytwarzanego przez elektrownię cieplną lub jądrową jest aberracją
Zwłaszcza jeśli do wytworzenia ciepła w konwektorze wykorzystywana jest energia elektryczna.

Pompa ciepła to świetny sposób na czerpanie kalorii z raczej letnich zasobów przyrody (zimnych w skali człowieka)
Prawdą jest, że pompa ciepła nie odpowiada za wybory energetyczne rządów, które do tej pory zadowalały się tym, co najłatwiejsze (ropa i uran)
Tam, gdzie energia elektryczna jest wytwarzana poprzez energię hydrauliczną lub wiatrową, pompa ciepła ma swoje miejsce (na przykład oprócz energii słonecznej)
To, czego obawiam się w związku z nieproporcjonalnym rozwojem pompy ciepła jako jedynego (ekonomicznego?) rozwiązania grzewczego, to po raz kolejny brak alternatywy dla znanej nam produkcji energii elektrycznej
Energia słoneczna nadal będzie schodzić na dalszy plan, jeśli EDF uzasadni swoje inwestycje w energię jądrową stale rosnącym popytem. Co się stanie, jeśli jutro domy wyposażone w olej lub gaz przestawią się na pompę ciepła?

A+


Osoby korzystające z czystego prądu również muszą przejść na pompę ciepła, aby podzielić zużycie prądu przez 3, a jednocześnie ocieplić swoje domy i zainstalować energię słoneczną.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 03/04/08, 18:14

Zaktualizowany tytuł. Znalezienie tego tematu zajęło mi 5 minut!! :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

słoneczny




przez tigrou_838 » 04/04/08, 14:54

cześć Christophe, poruszyłeś ten temat, świetnie, teraz zawsze chodzę z aparatem i kiedy widzę instalację fotowoltaiczną lub wiatrową, jestem gotowy do robienia zdjęć.

z drugiej strony nie należy liczyć na to, że zrobię zdjęcia pomp ciepła, czy częściej (elektrycznych) pomp do pieniędzy.

pozdrawiam wszystkich słonecznie.

tiigrou, ex/lux, ex/auv, ale nadal motocyklista. : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 04/04/08, 15:01

Cóż, dla zainteresowanych, oto dom naszego Tygrysa:
Obraz

Tworzę plik:
https://www.econologie.com/pourquoi-choi ... -3773.html

Uwaga dla innych, którzy chcą zaprezentować swój dom (nasz, gdy tylko będziemy mieli występ za rok)
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110