Zdjęcia instalacji solarnych z drogi

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 05/03/08, 12:31

Halo

Napisał Tigrou

oczywiście system będzie bardziej wydajny po podłączeniu do istniejącego obwodu chłodnicy, ale nie mam kotła.


Dlaczego to mówisz ?

Często możemy przeczytać, że PCS jest preferowany, ponieważ wykorzystuje niższe temperatury i lepiej nadaje się do energii słonecznej
Osobiście chciałbym poznać opinie na temat instalacji solarnej wykorzystującej konwencjonalne grzejniki (do pracy np. Na istniejących)
Aby przetestować rozwiązanie niskotemperaturowe obniżam temperaturę wody krążącej w mojej instalacji (kocioł na olej opałowy) za pomocą zaworu mieszającego i sprawdzam, czy uda mi się utrzymać temperaturę w domu. Granica nadal wydaje się wynosić około 45-50 ° C.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 05/03/08, 16:29

Christophe napisał:Bham, myślę, że linki LM są tymczasowe ... nie będą działać za kilka godzin ...

Czy tak jest? Ben będzie musiał przeprowadzić wyszukiwanie w witrynie Leroy-M
więc.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 05/03/08, 16:47

Pętla napisał:Osobiście chciałbym poznać opinie na temat instalacji solarnej wykorzystującej konwencjonalne grzejniki (do pracy np. Na istniejących)
A+

Cytat: „ Element grzejny rozprasza moc, która jest zasadniczo proporcjonalna do iloczynu jego powierzchni przez różnicę temperatur między nim a ogrzewanym pomieszczeniem.

Dlatego przy stałej mocy grzewczej, jeśli chcemy mieć możliwość obniżenia temperatury środków grzewczych, musimy zwiększyć powierzchnię. Możemy dodać płetwy do grzejników, co zwiększy powierzchnię lub przejść do etapu powyżej, to znaczy użyć całej lub części podłogi lub ścian, aby naprawdę mieć dużą powierzchnię.
"

następujące: http://amet.pierre.free.fr/yvesgern/Mur ... ntsWeb.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 05/03/08, 19:17

dobry wieczór

Dziękuję Christine za link do tego oryginalnego osiągnięcia
Zdecydowanie ta strona Pierre'a Ameta, tego geniusza

Jednak niekoniecznie możemy skorzystać z tego rozwiązania, jeśli przed ścianami mamy dużo mebli lub nie chcemy wszystkiego zepsuć.
Zwiększyć liczbę grzejników lub zastosować żebra?
Nie jest to łatwe, jeśli masz minimum problemów estetycznych
Niełatwo też wszystko zmodyfikować dla niskiej temperatury
Należy wynaleźć wzmacniacz temperatury (ale nie pompę ciepła), który przy użyciu 2 litrów wody o temperaturze 30 ° C podgrzewa 1 litr do 60 ° C
Uwaga dla termodynamików!

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 06/03/08, 00:02

W przypadku grzejników „niskotemperaturowych” zainstalowałem Acovę o dużej powierzchni w pokojach na 1 piętrze, ponieważ w domu drewnianym nie ma płyty betonowej na 1.

Są bardzo piękne pod względem estetycznym iw razie potrzeby dobrze ogrzewają pomieszczenia wodą o temperaturze 35/40 °.

Na parterze: niskotemperaturowa podgrzewana podłoga.

Kocioł gazowy jest nadal na mini.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 07/03/08, 07:47

Jeszcze kilka pytań do tigrou_838, jeśli masz czas na odpowiedź:

1-Mówisz, że Twoja podgrzewana podłoga działa nieprzerwanie: czy możemy powiedzieć, że energia słoneczna dostarczy Ci wystarczającej ilości kalorii 24/24 przy 22/23 ° C przez całą zimę, czy też jest to zasługa Twojego pieca i powiązanej z nim wężownicy?
Ponieważ przypuszczam, że są dni lub mówiąc „uroczyście”, nie masz nic?

2-Czy bierzesz codzienne / tygodniowe odczyty „uzysku energii słonecznej”, biorąc pod uwagę nasłonecznienie, temperaturę zewnętrzną itp.?

3-Jak określiłeś powierzchnię paneli słonecznych do kupienia na podstawie powierzchni ogrzewanej podłogi?

4-Czy masz zdjęcia i wyjaśnienia dotyczące wymiennika ciepła na poziomie pieca?

5-Czy możesz podać mi niemiecki adres, pod którym kupiłeś rury Howatech?

dzięki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

słoneczny




przez tigrou_838 » 07/03/08, 10:35

witam, więc odpowiadam.

obliczenia paneli w zależności od pojemności zbiornika.

Wysyłam 22/23 stopnie na podgrzewaną podłogę, co pozwala mi na utrzymanie w domu z cyrkulatorem między 18/19 stopni na biegu 45, 7w, podczas gdy w nocy jest -6, aw dzień + XNUMX.

po dwóch, trzech dniach chłodu bez słońca wracam do kalorii zbiornika z wężownicą za piecem.

na razie cewka ma za małą długość 4 metry i za dużą średnicę śr 14/16, termostat żarówkowy działa wg zbrojenia, niedługo znowu to zrobię, dłuższa 8 do 10m i cieńsza śr10 / 12.

oczywiście rozpalam ogień z dwóch / trzech polan każdego wieczoru i każdego ranka, aby zaoszczędzić kalorie w zbiorniku, aby mieć większą autonomię a także dlatego, że system jest przeznaczony do umiarkowanego, kilka stopni dodatkowego komfortu to piec, który daje im.

w zeszłym tygodniu pogoda dopisała i niezbyt zimna +2 do +12, nie rozpalałem przez tydzień, energia słoneczna wystarczyła do ogrzania układu i zgromadzenia zbyt wielu kalorii w zbiorniku.

szukaj w google HOWATECH, miał stronę niezbyt źle wykonaną.

Mam nadzieję, że mniej więcej odpowiedziałem.

niełatwe, ponieważ mój system wciąż się rozwija, w tej chwili izolacja na zbiorniku, izolacja na rurach, wciąż dużo pracy do wykonania, jak dwa czujniki pod kątem 90 stopni skierowane na południe bezpośrednio na grzejnik do ogrzewania łazienki i pralni garaż, który da mi dwa rozpraszacze ciepła słonecznego po każdej stronie domu; jest w toku.

dżinsy
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

słoneczny




przez tigrou_838 » 07/03/08, 10:40

Właśnie znalazłem osobę na moim formularzu zamówienia, mówiącą po francusku i adres firmy zajmującej się specjalnym remontem ogrzewania podłogowego.


Krystian Schier
HowWaTech GmbH
Kühlweinstr. 4
66333 Volklingen
Tel. +49(0)6898 91466-0
Fax +49(0)6898 91466-66
info@howatech.de
http://www.howatech.de

pozdrowienia słoneczne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 07/03/08, 10:55

Dziękuję Jean za odpowiedzi, właśnie poszedłem zobaczyć Twoją prywatną galerię na forum Apper i ja widzieliśmy tam zdjęcia twojego pieca.
Chyba ten piec nie był oryginalnie wyposażony w cewkę, więc sam zrobiłeś tę cewkę.

Twoja opinia jest bardzo interesująca, ponieważ dowodzi, że przy niezbyt ważnym zbiorniku buforowym „domu” i niskotemperaturowej podłodze grzewczej o małej bezwładności, ogrzewanie słoneczne jest opłacalne nawet na północnym wschodzie.

Świetny na adres, jest blisko Saarbrücken, niedaleko mojego miejsca zamieszkania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

słoneczny




przez tigrou_838 » 07/03/08, 11:01

ale nie ma za co BHAM,

jeśli chcesz zobaczyć dwa czujniki 90 stopni, spójrz na CR, http://amet.pierre.free.fr/evrard/evrard.html będzie to mniej więcej to samo, ale w całkowitej autonomii dla obu,

czujniki termiczne, pompa 12v (samochód), czujnik 12V, sonda żarówkowa, chłodnica bezpośrednia, płyn przeciw zamarzaniu, zbiornik wyrównawczy.

nie jesteś daleko od miejsca, w którym mieszkam, nie ma problemu, jeśli przejdziesz do mojej małej instalacji.

dżinsy
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138