Demontaż bramy garażowej: środki ostrożności?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16210
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 07/02/08, 23:55

"peeling skóry"... hmm to trudne : Chichot:

W każdym razie dobra robota Christophe :D

@+
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 08/02/08, 10:16

No może nie wyrywanie ale duże szczypanie...:D

Co do reszty potrzebowałbym też waszej rady: chcę zautomatyzować otwieranie rolety, gdy "wieje" na nią słońce, aby jak najbardziej ogrzać pomieszczenie (piwnicę).

Pomyślałem więc (z pomysłem Delnorama), aby użyć a małe ogniwo słoneczne z regulowanym komparatorem, który sterowałby przekaźnikiem 5-2.

Jeśli to zbyt nudne, użyłbym gotowego czujnika (jeśli nie za drogiego) do żaluzji, ale zamontowanego do góry nogami.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 08/02/08, 13:16

Christophe napisał:Pomyślałem więc (z pomysłem Delnorama), aby użyć a małe ogniwo słoneczne z regulowanym komparatorem, który sterowałby przekaźnikiem 5-2.

Jeśli to zbyt nudne, użyłbym gotowego czujnika (jeśli nie za drogiego) do żaluzji, ale zamontowanego do góry nogami.


:D ten pomysł nie jest mój, znajdujemy go na kolektorach słonecznych do ogrodu (chiński oczywiście).

Dla twojej aplikacji działa, pod warunkiem, że stworzysz interfejs elektroniczny.

Przekaźnik rolkowy uruchamia się i zatrzymuje pod wpływem impulsu, więc prosty przekaźnik będzie się zacinał na darmo, chyba że chcesz, aby roleta ponownie opadła, gdy tylko nie będzie już słońca, ale tam witaj : Chichot:
Ostatnio edytowane przez delnoram 08 / 02 / 08, 13: 34, 1 edytowany raz.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 08/02/08, 13:24

delnoram napisał:Przekaźnik rolkowy uruchamia się i zatrzymuje pod wpływem impulsu, więc prosty przekaźnik będzie się zacinał na darmo, chyba że chcesz, aby roleta ponownie opadła, gdy tylko nie będzie już słońca, ale tam witaj : Chichot:


No właśnie o to chodzi...nie ma co go rozgrzewać żeby lepiej schłodzić...Jak to się mówi: nie jest łatwo wyregulować...Zastanawiam się czy nie warto zapłacić za gotowy czujnik za 50€...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/02/08, 13:28

: Arrow: Do demontażu sprężyn używam automatycznych pasków (2€ w supermarketach) :D
Zaciskam pasek, aby odczepić sprężynę od knagi, a następnie stopniowo luzuję pasek. Więc nie ma ryzyka dla rąk... : Lol:
To samo dotyczy drugiego paska...

Ditto, aby zamknąć drzwi bez użycia sprężyn...

Potrzebuję więc tylko dodatkowej pary rąk do obsługi nieporęcznych drzwi i ościeżnicy.

Zastosowanie pasów jest o tyle ciekawe, że odpowiada holowi (podział przez 2 siły uciągu).
Zawsze nie doceniam swoich sił, unikam zrzędzenia...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 08/02/08, 13:29

Ach tak, nie z paskami, o których nie pomyślałem ... może się przydać w innym przypadku kk1 ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 08/02/08, 13:37

: Chichot: nie możesz wejść do swoich drzwi, aby przetestować : Chichot:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 08/02/08, 13:44

AH AH AH on jest zabawny!!

:)

Spójrz, jak to „wyglądało” (dwie sprężyny są usunięte):
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 10/02/08, 22:10

: Arrow: Drzwi stalowe ocieplone przez rzemieślników pianką PU + panel ze sklejki...

Problemem z ociepleniem bram garażowych jest rama pełniąca rolę grzejnika... z zewnętrzną...

Na moim, segmentowym w aluminium z 40mm pianką PU (wszędzie a nie w 40 - 20 - 40 jak to obecnie spotykamy) pokryłem słupki gontem PCV sklejonym pianką PU. Nadal nie jest super...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 212