Przerywane żarówki LED?

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 03/02/08, 15:46

fthanron napisał:To był przykład delnorama. Nie mówiłem, że to koniecznie dobry pomysł!!! : Chichot:


Ale to dobry pomysł :D , ale problemem są sposoby realizacji.

Sposobem na obejście tego byłoby skorygowanie napięcia stałego 220 V i zasilenie od 90 do 100 diod LED.
Już zrobione, ale z chińskich spotów (diody średniej jakości przy 15 lub 20°) tutaj


Może taki typ LED by się sprawdził? http://www.dplighting.com/ (przepraszam za reklamę, ale jak inaczej? A o ile mi wiadomo, nic tu nie sprzedają, więc wszystko w porządku, prawda? :D )[/cytat]

Nigdy nie widziałem tych diod, słabo to widać na zdjęciu, mam kilka białych diod LED w „naturalnym kolorze”, które wydają się ciekawe, ale nie miałem jeszcze czasu, aby zrobić z nimi „oprawę oświetleniową”. :|
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 03/02/08, 15:59

Christophe, musiałbyś mi wyjaśnić dlaczego:

1 - Urządzenie oświetleniowe musi być wielokierunkowe.

2 - To obowiązkowo oświetlenie dookólne musi być wyposażone w urządzenie skupiające...

Diody LED na pewno skupiają uwagę i zamiast systematycznie postrzegać to jako wadę, powinniśmy raczej to wykorzystać, wykorzystując tę ​​właściwość.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 03/02/08, 16:06

fthanron napisał:Wierzę, że musisz być możliwie najbliżej wydajności, nie znam się na tym zbytnio ale np. jeśli 12 V generuje oszczędności i lepsze wykorzystanie potencjału to warto zdecydować się na to rozwiązanie. Co myślisz ?

Musisz więc osobno sterować diodami LED przy stałym prądzie. Wyklucza to montaż seryjny, gdyż rozrzut charakterystyk jest znaczny (są to elementy elektroniczne).
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 03/02/08, 16:07

Nie wiem, czy to pomoże, ale ten magazyn internetowy dostarcza wielu informacji na temat dostawców, nowych technik...
http://www.ledsmagazine.com/
0 x
Frederic
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 05/02/08, 13:54

Istnieje również plik forum (w języku francuskim) o diodach LED i oświetleniu:

http://www.forum.led-fr.net/forum/
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 05/02/08, 15:42

Oto odpowiedź uzyskana za pośrednictwem innego forum aby otworzyć debatę:

„Oko ludzkie jest wrażliwe na średnią wartość światła. Wydajność diod LED jest niezależna od przepływającego przez nie prądu. Nic więc nie zyskujemy QED”

Sprawia to wrażenie, że dla nas, ludzi, debata jest zamknięta… a dla roślin?
0 x
Frederic
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 05/02/08, 18:17

fthanron napisał:Oto odpowiedź uzyskana za pośrednictwem innego forum aby otworzyć debatę:
„Oko ludzkie jest wrażliwe na średnią wartość światła. Wydajność diod LED jest niezależna od przepływającego przez nie prądu. Nic więc nie zyskujemy QED”
Sprawia to wrażenie, że dla nas, ludzi, debata jest zamknięta… a dla roślin?

Zakłada się, że trwałość siatkówki jest zjawiskiem liniowym, ale ci, którzy eksperymentują, stwierdzają, że trwałość siatkówki nie jest liniowa, stąd ryzyko jałowej debaty między teoretykami i praktykami.
Na ten temat zobacz:

http://forums.futura-sciences.com/archi ... 68646.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 10