świetlówki, zysk finansowy 466 21% w miesiącu *!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/06/08, 23:18

Co więcej, ponieważ nasz nowy gość podnosi problem, na który, jego zdaniem, tylko on zna rozwiązanie, chciałbym, żeby nam o tym powiedział własną kalkulację („Myśl samodzielnie” to jego hasło… Roll:) i otrzymujemy szarą energię żarówek w porównaniu ze świetlówkami kompaktowymi, a następnie na podstawie tych danych wykonujemy LCA...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 22/06/08, 23:23

Z pewnością Drwal, ale to szczęście, jeśli masz w pobliżu lokalnego producenta organicznego...teraz jest też alternatywa: domowy ogródek warzywny...trzeba też mieć szczęście i cierpliwość, aby móc to zrobić A.

Wreszcie, pomaga to szczególnie dlatego, że aby być samowystarczalnym (przynajmniej w zakresie warzyw) w ogrodzie warzywnym, musisz wcześnie wstawać!
0 x
dalmasxx
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 22/06/08, 01:51




przez dalmasxx » 22/06/08, 23:33

Nie mam żadnych danych na temat całkowitego bilansu energetycznego świetlówek kompaktowych i tego właśnie szukałem na ten temat forum.
Ku mojej wielkiej rozpaczy dostrzegłem echa propagandy, jaką wielkie firmy takie jak Philips próbują nam wbić do głów.

Ale zadaję sobie proste pytanie:
Kiedy żarówka wytwarza CO2?

w produkcji: na pewno mniej niż świetlówka kompaktowa, bo ma tylko trochę aluminium i szkła w porównaniu z plastikiem, elementami elektronicznymi, gazem, rtęcią dodatkowo do świetlówek kompaktowych
do zużycia: nie, jeśli energia wytwarzana jest z energii jądrowej lub wodnej, jak we Francji czy Quebecu
recykling: na pewno mniej niż świetlówka kompaktowa i w dodatku nie wydziela metali ciężkich

Więc bilans CO2 zależy od której żarówki????

Chciałbym żeby ktoś mi wytłumaczył jeśli się mylę, moje rozumowanie może jest proste, ale mam wrażenie, że trzyma w napięciu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/06/08, 23:34

Nie będąc tak lokalnym jak dla mnie (co prawda nie narzekam...), organiczne nie ma potrzeba do importu...

Uważam, że Twoja krytyka opiera się na specjalny przykład jest nieuzasadniona, jest to krytyka, którą należy skierować w stronę modeli dystrybucji (nie mających nic wspólnego z ekologią), a nie w stronę produkcji...

„Prawdziwego” organicznego nie można kupić w supermarketach, produkcji ekologicznej bardzo często towarzyszy myśl, co powoduje, że sprzedaż odbywa się lokalnie…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 22/06/08, 23:38

Drwal napisał:Uważam, że Twoja krytyka opiera się na specjalny przykład jest nieuzasadniona, jest to krytyka, którą należy skierować w stronę modeli dystrybucji (nie mających nic wspólnego z ekologią), a nie w stronę produkcji...


Cóż, tak, wziąłem marokańską paprykę, ale były też paczki „ORGANICZNYCH” jabłek/gruszek w kselofanie, prawdopodobnie przechowywane w lodówce przez 6 miesięcy…

Wreszcie, czy jest gorsze od nieekologicznych jabłek importowanych z Republiki Południowej Afryki czy fasoli z Kenii? Płakać... :zmarszczyć brwi:

Drwal napisał:„Prawdziwego” organicznego nie można kupić w supermarketach, produkcji ekologicznej bardzo często towarzyszy myśl, co powoduje, że sprzedaż odbywa się lokalnie…


Toutafé to ten organiczny supermarket, który potępiam...
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 06 / 08, 23: 41, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/06/08, 23:41

dalmasxx napisała:[…]Ale zadaję sobie proste pytanie:
Kiedy żarówka wytwarza CO2?

w produkcji: na pewno mniej niż świetlówka kompaktowa, bo ma tylko trochę aluminium i szkła w porównaniu z plastikiem, elementami elektronicznymi, gazem, rtęcią dodatkowo do świetlówek kompaktowych
Cóż, zapraszam do zsumowania składników żarówek i znalezienia dla każdego odpowiednika w szarej energii.

dalmasxx napisała:[...] zużycie: nie, jeśli energia wytwarzana jest z energii jądrowej lub wodnej, jak we Francji czy Quebecu
Pod względem zużycia żarówka jest BARDZO niekorzystna w porównaniu do świetlówki kompaktowej używanej w ten sam sposób, niezależnie od „czystości” wytwarzania energii.


dalmasxx napisała:[...] recykling: na pewno mniej niż świetlówka kompaktowa i w dodatku nie wydziela metali ciężkich
Od chwili, gdy mówimy o „recyklingu”, możemy uznać, że komponenty tak ściśle monitorowane jak metale ciężkie nie są „odrzucane”, ale z większym prawdopodobieństwem odzyskiwane…

dalmasxx napisała:[...]Więc bilans CO2 zależy od której żarówki????
Od Ciebie zależy, czy nam powiesz, ponieważ kontrowersje są Twoją sprawą.

dalmasxx napisała:[...]ale mam wrażenie, że trzyma.
W tej dziedzinie wrażenie nie wystarczy.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/06/08, 23:43

Christophe napisał:[...]No tak, wziąłem marokańską paprykę, ale były też paczki „ORGANICZNYCH” jabłek/gruszek w kselofanie, prawdopodobnie przechowywane w lodówce przez 6 miesięcy...[...]
Albo przyleciał samolotem z Argentyny...

Christophe napisał:[...] Toutafé to ten organiczny supermarket, który potępiam...
Cóż, dobrze byłoby ogłosić to na pierwszy rzut oka, w przeciwnym razie Twój czytelnik uwierzy, że WSZYSTKIE produkty organiczne są celem : Wink:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 22/06/08, 23:44

Zostaw to Drwalowi, on nie chce zrozumieć... Podałem mu wszystkie linki powyżej i on nie chce nic wiedzieć...

Przeliczając 100% ceny żarówki FLUO bez podatku na energię, a następnie na CO2, będzie ona miała wartość ABSOLUTNĄ znacznie zwiększoną przez CO2 emitowany podczas produkcji (i recyklingu, jeśli cena zawiera podatek ekologiczny): rzeczywistość jest z konieczności niższa.

Niech zrobi to samo z klasykiem. I jasne będzie, że klasyk jest gorszy we wszystkich przypadkach (z wyjątkiem tandetnej świetlówki kosztującej 2 euro za sztukę, która pali się po kilkudziesięciu godzinach...)

Jeśli jest problem ze świetlówkami, z pewnością nie jest to CO2, ale niezbierane i niepoddawane recyklingowi niektórych fluorescencji w odniesieniu do metali ciężkich... Ale wszystko to układa się w całość: Recupel w BE, Recyclum we Francji...
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 06 / 08, 23: 49, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/06/08, 23:45

dalmasxx napisała:[...] Ku mojej wielkiej rozpaczy dostrzegłem echa propagandy, jaką wielkie firmy takie jak Philips próbują nam wbić do głów. […]
Być może myślisz, bardzo naiwnie, że Philips i inni nie produkują żarówek?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 22/06/08, 23:45

Drwal napisał:Cóż, dobrze byłoby ogłosić to na pierwszy rzut oka, w przeciwnym razie Twój czytelnik uwierzy, że WSZYSTKIE produkty organiczne są celem : Wink:


Cóż, mówię: IMPORTOWANE ORGANICZNE...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108