świetlówki, zysk finansowy 466 21% w miesiącu *!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79397
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/06/08, 13:25

0 x
dalmasxx
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 22/06/08, 01:51




przez dalmasxx » 22/06/08, 19:00

po pierwsze przepraszam za ton, nie taki był mój zamiar.

Po pierwsze, jak możemy wierzyć, że cena jest powiązana z energią, skoro w Chinach możemy wyprodukować wszystko po setnej cenie i nie możemy porównywać energii wytwarzanej z węgla, hydrologii czy nawet energii jądrowej.

Po drugie, jak mogę wierzyć REKLAMIE w języku niemieckim (której nie rozumiem) z pewnością nie jest to miejsce, w którym szukałbym PRAWDZIWYCH informacji.
Pomyśl przez chwilę, nie mówię, że ta informacja jest prawdziwa czy fałszywa, mówię tylko, że nie można wierzyć właścicielowi produktu, on zawsze bierze liczby, które go interesują (100% zwycięzców ma próbowali szczęścia lub nie martw się, radioaktywna chmura nie przekroczyła granic)
Czy naprawdę myślisz, że w swoim bilansie CO2 uwzględnili energię produkcyjną (która w cenie jest prawie zerowa, ponieważ wyprodukowano w Chinach, jak sądzę)

po trzecie
Mówisz, że cena stanowi ekwiwalent CO2. Jak myślisz, ilu pośredników jest przed dotarciem do sklepów, patrząc na liczbę komponentów?
Czy uważasz, że im więcej pośredników, tym większa marża?


OCENA:

Wszyscy mówicie o oszczędzaniu pieniędzy, a ja mówię wam o oszczędzaniu CO2.
- Wolę płacić za żarówkę, która podczas produkcji nie wyemituje dużej ilości CO2.
- Kto tego nie będzie produkował ani w trakcie jego konsumpcji (bo czerpie energię z hydrologii, albo z energetyki jądrowej), w dodatku zmniejszy moje zużycie ciepła w zimie (dla tych, którzy ogrzewają się olejem opałowym, to dodatkowo zwiększy oszczędność CO2)
- Które można później łatwo poddać recyklingowi.

WIĘCEJ LOGICZNEGO, ŻE NIE !!!!!
i nie, nie pracuję w fabryce żarówek
ale może jestem na stronie akcjonariuszy fluocompacte!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79397
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/06/08, 19:08

dalmasxx napisała:Po pierwsze, jak możemy wierzyć, że cena jest powiązana z energią, skoro w Chinach możemy wyprodukować wszystko po setnej cenie i nie możemy porównywać energii wytwarzanej z węgla, hydrologii czy nawet energii jądrowej.


Za 1/100 ceny? Ta uwaga wyraźnie pokazuje, że niewiele wiesz o biznesie... Tylko koncerny naftowe osiągają takie marże (i nawet wtedy...)

dalmasxx napisała:Po drugie, jak wierzyć REKLAMIE w języku niemieckim (której nie rozumiem) z pewnością nie jest to miejsce, w którym szukałbym PRAWDZIWYCH informacji.


Generalnie mam większe zaufanie do informacji technicznych pochodzących z Niemiec niż z Francji... Tutaj znowu Twoja uwaga świadczy o braku wiedzy w tej dziedzinie...

Możesz bardzo dobrze powtórzyć obliczenia samodzielnie, jeśli tak nie uważasz.

Aby Ci pomóc, znajduje się plik „symulatora”, w którym wystarczy wprowadzić swoje liczby: https://www.econologie.com/calcul-du-ret ... -3659.html

dalmasxx napisała:Czy naprawdę myślisz, że w swoim bilansie CO2 uwzględnili energię produkcyjną (która w cenie jest prawie zerowa, ponieważ wyprodukowano w Chinach, jak sądzę)


Bardzo źle sobie wyobrażasz... i rozpowszechniasz fałszywe idee...
Wyobraź sobie, że 100% ceny sprzedaży = szara energia

Nadchodzi?

dalmasxx napisała:po trzecie
Mówisz, że cena stanowi ekwiwalent CO2. Jak myślisz, ilu pośredników jest przed dotarciem do sklepów, patrząc na liczbę komponentów?
Czy uważasz, że im więcej pośredników, tym większa marża?


???? Tam wszystko mieszasz...tak jest w przypadku WSZYSTKICH produktów...w zestawie żarówki klasyczne...

dalmasxx napisała:OCENA:

Wszyscy mówicie o oszczędzaniu pieniędzy, a ja mówię wam o oszczędzaniu CO2.
- Wolę płacić za żarówkę, która podczas produkcji nie wyemituje dużej ilości CO2.
- Kto tego nie będzie produkował ani w trakcie jego konsumpcji (bo czerpie energię z hydrologii, albo z energetyki jądrowej), w dodatku zmniejszy moje zużycie ciepła w zimie (dla tych, którzy ogrzewają się olejem opałowym, to dodatkowo zwiększy oszczędność CO2)
- Które można później łatwo poddać recyklingowi.

WIĘCEJ LOGICZNEGO, ŻE NIE !!!!!


Więcej FAŁSZYWOŚCI... ponieważ pieniądze można zamienić na CO2...Kiedy klasyczna żarówka kosztuje 600% kosztu świetlówki kompaktowej, w ostatecznym rozrachunku jest ona w dużej mierze opłacalna również pod względem emisji CO2...
0 x
dalmasxx
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 22/06/08, 01:51




przez dalmasxx » 22/06/08, 19:19

TO JEST CZYSTA I TWARDA PROPAGANDA!!!!

Po prostu zadaj sobie to pytanie:
Kiedy żarówka wytwarza CO2?

w produkcji: na pewno mniej niż świetlówka kompaktowa, bo ma tylko trochę aluminium i szkła w porównaniu z plastikiem, elementami elektronicznymi, gazem, rtęcią dodatkowo do świetlówek kompaktowych
do zużycia: nie, jeśli energia wytwarzana jest z energii jądrowej lub wodnej, jak we Francji czy Quebecu
recykling: na pewno mniej niż świetlówka kompaktowa i w dodatku nie wydziela metali ciężkich

Więc bilans CO2 zależy od której żarówki????

Być może z Twoich obliczeń wynika, że ​​płacisz więcej, ale właśnie po to, aby chronić NASZĄ ZIEMIĘ.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79397
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/06/08, 19:26

Poddaję się, nie czytasz tego, co ci przekazujemy jako informację...to raczej twoja skorumpowana i niedokładna wypowiedź, która wygląda na propagandę...

następnie CO2 nie jest JEDYNYM problemem środowiskowym... przestańcie robić propagandę... Czy jesteście zwolennikami broni nuklearnej???

Kup sobie słownik, żeby zrozumieć ten obraz:

Obraz
0 x
dalmasxx
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 22/06/08, 01:51




przez dalmasxx » 22/06/08, 19:30

To jak różnica między warzywami organicznymi a warzywami przemysłowymi.

Ekologiczne będą droższe, ale zdrowsze i będą emitować mniej CO2

Natomiast warzywa przemysłowe, produkowane w szklarniach, ze wszystkimi środkami chemicznymi, będą serwowane przez cały rok.


Więc za pewne rzeczy warto zapłacić więcej!!!!!!!!!!!!

MYŚL ZA SIEBIE!!!!!!!!!!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79397
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/06/08, 19:33

O tak, jesteś pewien, że organiczne? Jeszcze raz mieszasz wszystko i traktujesz CO2 jako JEDYNY problem środowiskowy.

ORGANICZNE i CO2 NIE KONIECZNIE DOBRE POŁĄCZENIE...

Konkretny przykład: Któregoś dnia widziałem ekologiczną paprykę importowaną z Maroka... Przepraszam, wolę kupować NIEORGANICZNE warzywa w lokalnym AMAP niż organiczne, które przejechały 3000 km...
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 06 / 08, 23: 53, 1 edytowany raz.
0 x
dalmasxx
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 22/06/08, 01:51




przez dalmasxx » 22/06/08, 20:02

Bla bla bla bla!!!!

Słowa, zdania zrzucone razem bez osobistej refleksji.

Próbuję dyskutować, ale ty wiesz tylko, jak zganić moje argumenty, nie podając żadnych istotnych elementów.

Przynajmniej uspokajasz mnie w MOIM myśleniu.


Dlaczego na początku mówiłeś o CO2, a nagle, gdy kończą Ci się argumenty, mówisz: „CO2 nie jest JEDYNYM problemem środowiskowym”!!!
Oczywiście w świetlówkach kompaktowych istnieje również zarządzanie metalami ciężkimi, takimi jak rtęć : Lol: !!


I w tytule bloga : Czy nie przeraża Cię wyczerpywanie się energii kopalnej? ===> Produkcja CO2
Martwisz się globalnym ociepleniem? ===> Produkcja CO2

NO TO NIE TYLKO CO2, ale to dobra konwersja stanu naszej planety


MYŚL ZA SIEBIE!!!!!!!!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/06/08, 22:45

Witam programy!

Oprócz Francji większość krajów produkuje energię elektryczną przy dużym udziale paliw kopalnych.

Ponadto przyszłe przepisy termiczne po prostu zabraniają bezpośredniego ogrzewania oporowego (konwektory, zbiorniki ciepłej wody), a także żarówek halogenowych i żarowych, aby ograniczyć moc naszych elektrowni i ich wpływ na nasze środowisko. , nie ma się czym martwić z naszych portfeli...

Obliczenia zostały już wykonane

teksty są w drodze

Niech żyje bezpośrednie światło (to nie jest psalm : Chichot: )
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/06/08, 23:14

Christophe napisał:O tak, jesteś pewien, że organiczne? Jeszcze raz mieszasz wszystko i traktujesz CO2 jako JEDYNY problem środowiskowy.

ORGANICZNE i CO2 nie mieszają się dobrze...

Konkretny przykład: Któregoś dnia widziałem ekologiczną paprykę importowaną z Maroka... Przepraszam, wolę kupować NIEORGANICZNE warzywa w lokalnym AMAP niż organiczne, które przejechały 3000 km...
Wolę kupować produkty organiczne 2 km od mojego domu...

W przypadku CO2 i Bio, kultura organiczne wytwarza mniej CO2, jest to nieuniknione. Reszta to marketing, a nie produkcja.

PS: Na naszym talerzu nie ma obecnie miejsca na paprykę: to jeszcze nie czas!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82