Bush chce obniżyć cenę ropy

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 16/01/08, 11:04

Witaj Andrew,
Andre napisał:Nie wolno nam osądzać narodu, to samo moglibyśmy powiedzieć o tym, co Putin robi obecnie w Rosji


W pełni zgadzam się z Twoim punktem widzenia, w dalszej części mojego wpisu (który skróciłeś...) zobaczysz, że moje pierwsze zdanie odnosi się do ich elit rządzących,

w tak zwanym kompleksie wojskowo-przemysłowym, jak to określił Eisenhower, który ponad 40 lat temu poczuł nadejście wiatru.

Powiedziałbym teraz, że USA to tylko jeden rozległy kompleks polityczno-wojskowo-przemysłowy całkowicie oparty na ropie.

To trochę karykaturalne spojrzenie, ale czasami kreskówkowość nie jest odległa od prawdy.

Putin robi to samo w Rosji, z tą różnicą, że całkowicie zwalnia wszystkich, którzy są na miejscu, aby umieścić jego przyjaciół z partii Jedna Rosja lub kumpli z „KGB”, tak aby firmy stały się marionetkami w służbie władzy centralnej. W USA kultura jest nadal nieco bardziej libertariańska.

Ale ktokolwiek chce odnieść całkowity sukces (to znaczy mieć rynki), będzie musiał polizać buty wojskowym i kłaniać się przed Białym Domem.

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 16/01/08, 11:08

Remundo napisał:
jean63 napisał:Tutaj, Auvergnat, spójrz, co sprzedają w Issoire (Puy-de-Dôme… wiesz?):

https://www.econologie.com/forums/un-transpo ... t4645.html


Oh tak wiem!! To synowie Gaillard Transport, którzy już jeżdżą monstrualnymi i błyszczącymi amerykańskimi ciężarówkami. Nie mówię nic o ich ciężarówce, uciągnięcie 35 ton wymaga dużej mocy, ale w przypadku samochodów 2,5T weź 60-kilogramową lokalną Miss Euros z jej małą torbą YSL : Lol:

Zdywersyfikowali działalność, odsprzedając Hummers. Nie są gotowi na moje przybycie ::

Na ich parkingu stoi co najmniej 10 hummerów i tyle samo Kenworthów.
Hummers są całkiem nowe (powiedziałbym, że może 2 lata).
Pierwszy Kenworth, jaki mieli w 1 r. (muszę go mieć w filmie Super 1982 z moim najstarszym synem, który był mały) miał wspaniały zwiastun z żubrami, Indianami amerykańskimi i kowbojami; ta ciężarówka była atrakcją, po tym jak usunęli całą dekorację, nie wiem dlaczego.

Wydaje się, że transport żywych zwierząt w Europie i poza nią jest dobrze opłacalny.
Biznes, który wydaje się działać.

To dowodzi, że nie wszyscy wiosłujemy w tym samym kierunku!!!
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 16/01/08, 11:56

jean63 napisał:To dowodzi, że nie wszyscy wiosłujemy w tym samym kierunku!!!


Są tacy, którzy wiosłują szybciej niż inni w tym samym kierunku, lub tacy, którzy wybierają szybsze i bardziej niebezpieczne ścieżki niż inni. : Idea:

Nie powiem nic więcej. :D

@+
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 223