Renault: środowisko = szansa na samochód

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 17/01/08, 14:27

Bougonnator napisał:We Francji większość zarządów wielkich pudeł jest infiltrowana przez te same osoby, z tej samej kasty, które przechodzą od konsultingu do konsultingu w firmach określonej wielkości. Idź zobacz listę zarządów lub rad nadzorczych, to budujące.


Z tego powodu nie zawęziłem swojej listy do firm francuskich. Czy wierzysz, że wszyscy producenci samochodów na świecie są ściśle powiązani z koncernami naftowymi?

A jeśli tak, to dlaczego nie powstał nowy biznes? Spójrz na Bolloré: uważa, że ​​na pojazdach elektrycznych można zarobić, więc jedzie. Nie czeka na pozwolenie od Totala. Czy nie sądzisz, że wielu milionerów/miliarderów, takich jak Branson, zrobiłoby to samo, gdyby dostrzegli możliwość zbudowania telefonu komórkowego Virgin-(auto)mobile (oprócz posiadania telefonu Virgin-Mobile) : Chichot: )?

Uwaga: mogę być naiwny. To jest możliwość, którą rozważam od czasu do czasu! :|
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 17/01/08, 15:09

Myślę, że blisko lub daleko wszystkie duże firmy (lub prawie) są powiązane z sąsiednimi sektorami działalności.
Rozwój gamy pojazdów ze względu na mnogość norm i trudności techniczne nie jest w zasięgu pierwszego przyszłego inżyniera, nawet jeśli jest utalentowany i ma kontakt z dobrym księgowym. Wymaga to ogromnych zasobów, spójrz, nawet Land Rover polegał na platformach technicznych BMW, potem Forda, ostatnio, to samo dla Volvo, itd.
Nie sądzę nawet, żeby Bolloré mógł wymyślić coś innego niż sprzedawanie jednego modelu flotom pseudonacjonalizowanych firm. To nie jest ruchomy demonstrator, który ostatecznie pozwoli mu uzyskać państwowe dotacje.
Szkoda ...
Swoją drogą, gdzie jest projekt? Wierzę, że La Poste musiał kupić? Są dostarczane, w teście?
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 17/01/08, 15:35

Delanoe chce założyć 2000 ekologicznych pojazdów...

Ponieważ świat polityki to niezła gromada krabów, można śmiało założyć, że te pojazdy będą Bollorée…

Chyba że jest wystarczająco uczciwy (zrozumieć przez to, że gra kartą PS przeciwko UMP) i zdecyduje się nie subsydiować sponsora Sarkozy'ego?
Czy w tym czasie będziemy uprawnieni do pojazdów na sprężone powietrze lub czegoś innego?

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16316
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5296




przez Remundo » 17/01/08, 15:38

indy49 napisał:Mogę być naiwny. To jest możliwość, którą rozważam od czasu do czasu! :|


Cześć Indy, cześć wszystkim,

Zgadzam się z twoim punktem widzenia.

Myślę, że w tym temacie nic nie jest białe ani czarne. Z jednej strony interesy naftowe są ogromne i wpływowe, ale z drugiej strony rynek jest wolny, ponieważ konsumenci nie kupują swoich samochodów, by zadowolić Total.

Co więcej, interes producentów niekoniecznie jest interesem koncernów naftowych, oni kupują w szczególności ich stal, wymagając wydobycia i produkcji ropy i nie są zainteresowani tym, by koncerny naftowe dyktowały im warunki.

To dlatego teoria „spisku”, według której złe koncerny naftowe niszczą wszystkie innowacje lub konkurencyjne rynki, nie zawsze się sprawdza, a nawet rzadko.

Te same firmy naftowe rozwijają obecnie odnawialne źródła energii, ponieważ mają gotówkę i nie wiedzą, co z nią zrobić, i widzą, że za 30 lat konieczna będzie zmiana pozycji… nawet dla nich!

Teoria spiskowa tankowców kłóci się z faktami: nie powstałaby żadna elektrownia jądrowa, hydrauliczna, a nawet odnawialna. Nie byłoby redukcji zużycia samochodów, która jest wyjątkowa od około 30 lat itd.

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 17/01/08, 17:56

Remundo napisał:
Myślę, że w tym temacie nic nie jest białe ani czarne. Z jednej strony interesy naftowe są ogromne i wpływowe, ale z drugiej strony rynek jest wolny, ponieważ konsumenci nie kupują swoich samochodów, by zadowolić Total.


Zgadzam się z panem, że nic nie jest ani całkowicie czarne, ani całkowicie białe, ale myślę, że się pan myli w tej kwestii: producenci są panami produktów, które wprowadzają na rynek i to ci, którzy narzucają swoje produkty. W żadnym wypadku konsument nie decyduje o rynku, on bierze to, co jest. A jeśli model tego nie łapie, robimy hype marketing lub inną reklamę, aby to narzucić… Niech mi ktoś powie, który model (zwłaszcza wśród francuskich producentów…) te 20 słabo się sprzedawało w ostatnich latach (jestem nie mówiąc o deklinacji ...). Z drugiej strony to oni sami wyznaczają standardy w tej dziedzinie... Nie dałbym szans poszukiwaczowi przygód, który miałby nieszczęście chcieć grać na tym korcie, a potem chcieć zmienić zasady tam, nie mówmy o tym.
W każdym razie, czarne czy białe, interesy niektórych (budowniczych) i innych (firm naftowych) z konieczności mają punkty wspólne… A mieszanka myślących głów między różnymi zarządami jest dla niego bardzo realna i implikuje zmowę i umowy...
0 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16316
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5296




przez Remundo » 17/01/08, 18:17

Witaj Loufil,

Nie jestem tak kategoryczny jak ty, jeśli chodzi o pomysł, że „konsument bierze to, co jest”.

To z pewnością prawda, ale trochę fałsz, ponieważ konkurencja oznacza ogromną podaż, zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym, gdzie liczba koncepcji (SUV, minivan, 4x4, coupé kabriolet itp.) eksplodowała w ostatnich latach. 40 lat temu był to sedan lub kombi, sportowy lub „plan”.

Myślę, że jeśli chodzi o dostawy energii, to też nadejdzie. Podaż ORAZ popyt, jedno nie działa bez drugiego...

Istnieje kilka wspólnych interesów związanych z olejami/budowniczymi, ale to jak dwoje dobrych przyjaciół, którzy nie zawsze podzielają tę samą opinię… :P
0 x
Obraz
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 17/01/08, 19:09

Leo Maximus napisał:Może nie tak się tutaj myśli. Gdyby hybryda szybko się rozpowszechniła (!) obroty Total (ity) by się załamały i to jest absolutnie IM-PEN-SA-BLE.

Nikt nie może zaprzeczyć, że istnieje bardzo ścisły związek między Totalem, byłym ELF i Renault, a hybryda przełamie się, gdy nie będzie miała wpływu na rozwój obrotów koncernów naftowych.


Nie do pomyślenia jest to, że hybryda szybko staje się powszechna, ponieważ ta koncepcja jest bardzo droga w produkcji (i trudna do recyklingu), a zatem niedostępna dla zwykłych śmiertelników: dlatego Ghosn uważa to za rozwiązanie przejściowe… czekając na lepsze, kiedy prawdziwie alternatywna technologia będzie dostępna na dużą skalę, co nie ma miejsca dzisiaj…

Nie ma większego związku między Renault i Total niż między tym czołgiem a jakimkolwiek innym producentem, dla przypomnienia Total był przez 50 lat uprzywilejowanym partnerem Citroëna, a nie Renault... Elf jest skończony...

W przeciwnym razie, aby jeździć ekonomicznie, jest, jak już sugerowano, solex (1.1 l / 100 km z katalizatorem)), który jest nadal dostępny nowy (Black n'roll), ale nie musisz się zbytnio spieszyć i daj z siebie wszystko.nikt w żebrach...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 18/01/08, 09:20

Chatham napisał:Nie do pomyślenia jest to, że hybryda szybko staje się powszechna, ponieważ ta koncepcja jest bardzo droga w produkcji (i trudna do recyklingu), a zatem niedostępna dla zwykłych śmiertelników: dlatego Ghosn uważa to za rozwiązanie przejściowe… czekając na lepsze, kiedy prawdziwie alternatywna technologia będzie dostępna na dużą skalę, co nie ma miejsca dzisiaj…

Rzeczywiście, Prius jest najbardziej zanieczyszczającym pojazdem, jaki kiedykolwiek zbudowano, patrz:
http://environnement.branchez-vous.com/ ... ue_le.html .

I:
http://fr.cars.yahoo.com/18012007/321/l ... ius-0.html

Na szczęście Carlos Ghosn jest po to, by nas ratować, w szczególności importując z Azji 4x4, bardzo ekologiczne, korzystające z pomocy państwa i ostemplowane Renault.

Chatham napisał:W przeciwnym razie, aby jeździć ekonomicznie, jest, jak już sugerowano, solex (1.1 l / 100 km z katalizatorem)), który jest nadal dostępny nowy (Black n'roll), ale nie musisz się zbytnio spieszyć i daj z siebie wszystko.nikt w żebrach...

Solex nie jest tak ekologiczny, jak myślisz, ponieważ musisz pedałować pod górę, nagle brakuje ci pary i uwalniasz więcej CO2, a następnie, ponieważ wykonałeś dodatkowy wysiłek, musisz więcej jeść i przemysł spożywczy, który bardzo zanieczyszcza środowisko. Ponadto silnik jest absurdalnie wydajny 2-suwowy, który odrzuca rakotwórcze węglowodory.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 18/01/08, 11:46

Bonjour à tous

Chatham napisał:W przeciwnym razie, aby jeździć ekonomicznie, jest, jak już sugerowano, solex (1.1 l / 100 km z katalizatorem)), który jest nadal dostępny nowy (Black n'roll), ale nie musisz się zbytnio spieszyć i daj z siebie wszystko.nikt w żebrach...


[Wył. Tryb tematyczny Wł.]
Nie można tego przegapić: Silnik Solex ma jedną z najgorszych osiągów (zużycie jednostkowe). Rozwija po królewsku moc 0.7 KM (514 W), zużywając przy tym 1.1 litra na 100 km przy prędkości 30 km/h. To 481.5 gr/kw.h : Mrgreen:
(Cs= (1100*0.75*3600) / (12000*0.514)).

I to dla silnika w idealnym stanie. Normalna praca raczej z lekkim ssaniem bo inaczej silnik się dusi ale tam spalanie zbliża się do 2 litrów na 100 km.
[Tryb nie na temat WYŁĄCZONY]
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 18/01/08, 12:14

Leo Maximus napisał:
Chatham napisał:Nie do pomyślenia jest to, że hybryda szybko staje się powszechna, ponieważ ta koncepcja jest bardzo droga w produkcji (i trudna do recyklingu), a zatem niedostępna dla zwykłych śmiertelników: dlatego Ghosn uważa to za rozwiązanie przejściowe… czekając na lepsze, kiedy prawdziwie alternatywna technologia będzie dostępna na dużą skalę, co nie ma miejsca dzisiaj…

Rzeczywiście, Prius jest najbardziej zanieczyszczającym pojazdem, jaki kiedykolwiek zbudowano, patrz:
http://environnement.branchez-vous.com/ ... ue_le.html .

I:
http://fr.cars.yahoo.com/18012007/321/l ... ius-0.html

Na szczęście Carlos Ghosn jest po to, by nas ratować, w szczególności importując z Azji 4x4, bardzo ekologiczne, korzystające z pomocy państwa i ostemplowane Renault.

Chatham napisał:W przeciwnym razie, aby jeździć ekonomicznie, jest, jak już sugerowano, solex (1.1 l / 100 km z katalizatorem)), który jest nadal dostępny nowy (Black n'roll), ale nie musisz się zbytnio spieszyć i daj z siebie wszystko.nikt w żebrach...

Solex nie jest tak ekologiczny, jak myślisz, ponieważ musisz pedałować pod górę, nagle brakuje ci pary i uwalniasz więcej CO2, a następnie, ponieważ wykonałeś dodatkowy wysiłek, musisz więcej jeść i przemysł spożywczy, który bardzo zanieczyszcza środowisko. Ponadto silnik jest absurdalnie wydajny 2-suwowy, który odrzuca rakotwórcze węglowodory.

Odkrywam to badanie na Priusie i widzę to jego szacowana żywotność wynosi 100000 XNUMX km (jest to niezgodne z 8-letnią gwarancją na całą baterię i część elektryczną ..... wierzę). co odpowiada 12500 km rocznie.

Kiedy widzę, że moje R25 LPG ma 19 lat i 310000 XNUMX km, można zadać pytanie o te wyrafinowane pojazdy.

Szczerze mówiąc, budzi to we mnie wątpliwości (zwłaszcza historia niklu w bateriach.

Pójdę na stronę fanów Priusa i ich zapytam.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120