Zestaw etanolu E85 do pojazdów benzynowych -> Kto próbował?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/10/08, 19:26

nlc napisał:Dobre informacje. Właśnie stworzyłem sprawę 8)
Schemat i routing są ukończone, pozostaje go okablować i zrobić oprogramowanie.

Dla informacji udostępniam wszystko na mojej stronie:

Zobacz http://chaenel.free.fr/cmsimple/?Econom ... thanol_E85

jak

http://chaenel.free.fr/cmsimple/?Electr ... thanol_E85

Nie mogę się doczekać montażu samochodu i wypróbowania go!

Interesuje mnie to, że nie planuję jeździć na etanolu (już jeżdżę na LPG) ale koleżanka jeździ na E85 na swoim mini cooperze i bez zmian! ni Nie ma problemu. Mówi, że nie odczuwa zauważalnej różnicy i oszczędza 25 euro na tankowaniu (mały zbiornik).

Jestem skłonny wierzyć, że te skrzynki to oszustwa, ponieważ obecne ECU automatycznie dostosowują parametry nawęglania. Tak jest już w przypadku mojego steru z 1996 roku.

LPG lub E85 są paliwami zwolnionymi z podatku w związku z tym prawdopodobnie pewnego dnia zostanie „opodatkowany ponownie”, jak zwolnienie z podatku od oleju napędowego we Francji, aby umożliwić jego rozwój, a następnie zwolnienie z podatku, ponieważ użytkownicy stali się bardzo liczni… ::

Moja droga NLC, liczę na Państwa wykonanie rzetelnych pomiarów działania Państwa nlc zestaw E85 i chciałbym żebyś spróbował z E85 bez zestawu nlc. : Arrowl: :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 06/10/08, 19:53

W rzeczywistości wszystko zależy od pojazdów, jak wyjaśniam na mojej stronie. Niektórzy nie zrozumieją, dlaczego konieczne jest tak duże wzbogacenie, aby przywrócić poziom tlenu w garnku do normalnej wartości. Więc albo nic nie powie i wzbogaci się do maksymalnego pułapu (ale mieszanka pozostanie zbyt uboga, więc uważaj na przegrzanie silnika), albo pojawi się usterka.

A niektórym nie będzie przeszkadzać fakt, że musi wstrzykiwać o 30% więcej niż wcześniej obliczyła, aby utrzymać odpowiedni poziom tlenu.

Dodanie pudełka daje pewność, że przed garnkiem będzie 30% więcej tlenu, dzięki czemu kalkulator nie będzie musiał wiele dostosowywać, aby utrzymać prawidłowy poziom tlenu.

Myślę więc, że skrzynia pozostaje naprawdę dobra, bo na pewno nie jeździ się za chudo (chociaż z E85 jest mniej groźnie jak odparuje, pochłania więcej ciepła niż SP95 i silnik mniej się grzeje). Dodatkowo w niektórych konfiguracjach komputer nie uwzględnia już informacji z sondy lambda (duże obciążenie, zimno itp.)

Ale zgadzam się z tobą, że nadal jest to oszustwo w tym sensie, że prostota montażu nie uzasadnia cen, jak widzimy!

Dlatego stworzyłem o tym stronę na mojej stronie: aby wyjaśnić zasadę i zapewnić bezpłatny dostęp do tego, co tanio zrobić własne pudełko!
Ostatnio edytowane przez NLC 06 / 10 / 08, 19: 57, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 06/10/08, 19:57

Citro napisał:Moja droga NLC, liczę na Państwa wykonanie rzetelnych pomiarów działania Państwa nlc zestaw E85 i chciałbym żebyś spróbował z E85 bez zestawu nlc. : Arrowl: :D


Tak, bez obaw!
A ponieważ mogę wybrać tryb SP95, mogę absolutnie ustawić zestaw w trybie przezroczystym, aby zobaczyć, co się stanie, pozwalając komputerowi robić swoje.

Zaletą nie zakładania skrzynki (jeśli samochód nie jest zakłócany) jest to, że komputer pokładowy nadal wyświetla prawidłowe zużycie w czasie rzeczywistym i średnie. Ze skrzynią już tak nie jest, ponieważ wtryskiwacze są otwarte dłużej niż myśli!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/10/08, 22:03

nlc napisał:
Citro napisał:Moja droga NLC, liczę na Państwa wykonanie rzetelnych pomiarów działania Państwa nlc zestaw E85 i chciałbym żebyś spróbował z E85 bez zestawu nlc. : Arrowl: :D


Tak, bez obaw!
A ponieważ mogę wybrać tryb SP95, mogę absolutnie ustawić zestaw w trybie przezroczystym, aby zobaczyć, co się stanie, pozwalając komputerowi robić swoje.

Zaletą nie zakładania skrzynki (jeśli samochód nie jest zakłócany) jest to, że komputer pokładowy nadal wyświetla prawidłowe zużycie w czasie rzeczywistym i średnie. Ze skrzynią już tak nie jest, ponieważ wtryskiwacze są otwarte dłużej niż myśli!!

Absolutnie. : Arrowu:
Tak jest również w przypadku zestawów LPG.
Z tą różnicą, że w trybie LPG skrzynka "emulatora" odcina zasilanie wtryskiwaczy i dryfuje w elementy pasywne, aby komputer uwierzył, że wtryskiwacze są nadal zasilane...

Muszę przejrzeć Twój wątek na ten temat...
Rower, ostatnio za bardzo się nie rozwija, doszedłeś do siebie po jego "ukąszeniach". :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 07/10/08, 07:58

Na swoim pudełku umieściłem rezystory obciążające 15r, aby komputer uwierzył, że wtryskiwacze są. W przeciwnym razie może wykryć usterkę.

Tak, moje palce odrosły, ale w tej chwili jestem przytłoczony, że rower nie posuwa się naprzód!
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 07/10/08, 08:59

Otóż ​​stworzyłem temat poświęcony budowie i testowaniu mojego zestawu: https://www.econologie.com/forums/construire ... t6300.html

W ten sposób mogę karmić temat w miarę postępu moich doświadczeń.
0 x
diabeł
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/01/09, 23:07

Poszukuję zestawu do bioetanolu i taniego grafityzatora




przez diabeł » 14/01/09, 00:45

Poproszę zestaw na bioetanol i grafityzator

tanio 0633973532
0 x
faf2b
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 19/02/09, 20:26




przez faf2b » 19/02/09, 20:35

dobry wieczór tlm, chciałbym wiedzieć, czy skrzynia jest nakładana tylko na duże przemieszczenia, czy zakładki tam są prawda?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81